Siedem talentów szamana_ trans szamana.doc

(33 KB) Pobierz
Siedem talentów szamana

Siedem talentów szamana

 

Czyli umiejętności płynące ze stosowania zasad huny, wyrabiające się dzięki nim (po klasyczną wykładnię zajrzyj do szamana miejskiego).

Widzenie - to umiejętność zmiany znaczenia, kontekstu i sposobu postrzegania,
sztuka rozpoznawania, jak nasze założenia i to na czym się skupiamy, wpływa na
nasze ciało, innych ludzi i nasz wszechświat.
Im bardziej rozwinięte "Widzenie" tym większa elastyczność i więcej możliwości
działania w każdej chwili.

Uwalnianie - umiejętność zrelaksowanego życia w otwartości na to, co się z nami dzieje, co się wydarza i ludzi, których spotykamy:) To podejście, w którym na bieżąco rozwiązujemy problemy i uwalniamy napięcia związane z tym co się dzieje, ma się wydarzyć lub co właśnie minęło. Uwalnianie pozwala na włączenie się w strumień życia, zyskanie dostępu do coraz większych zasobów.

Skupienie - rozwijanie celowości, badanie i rozwijanie swoich wartości, podążanie za tym, co ważne, skupienie pozwala na bycie efektywnym w działaniu:
To wprawia właśnie tę restauracyjną maszynerię wszechświata w ruch.

Obecność - to bycie w wybranym przez siebie "tu i teraz", obecność sprawia, że stajemy się pewniejsi siebie, spostrzegamy okazję i możemy działać. Można też powiedzieć, że życzenia spełniają się we "śnie"/świecie, w którym jesteśmy najbardziej obecni - jeśli żyjemy pół na pół wewnątrz, na zewnątrz zatopieni w prywatnym wszechświecie, który nie ma wiele wspólnego z otoczeniem nasze życzenia spełniają się właśnie tam.. a jeśli jesteśmy tutaj, obecni, połączeni z życiem, światem, ludźmi to, o co prosimy, dostajemy TU.

Błogosławienie - to umiejętność odkrywania, postrzegania i tworzenia dobra we wszechświecie. Jednocześnie jest to sposób na łączenie się z kreatywną energią,
bo jednym z najbardziej korzystnych założeń o świecie jest to, że jest to dobre, harmonijne, pełne mocy i miłości miejsce. ALOHA-być szczęśliwym i dzielić się radością życia z innymi, gdy nasza energia płynie swobodnie, dostajemy to, co chcemy i możemy to samo załatwić innym ;)

Wzmacnianie, czyli umiejętność nadawania znaczenia (i odbierania go). Personifikacja - uważanie rzeczy, świata i wydarzeń za świadome to przykład takiego wzmocnienia. Wzmacniamy to, co dla nas przydatne, budujemy mocne założenia, by te rzeczy i doświadczenia, które są dla nas dobre, wywierały na nas duży wpływ. Z tego samego powodu nie personifikujemy zła, porażek etc: Ludzie nie ponoszą porażek, plany odnoszą porażki. Nie ma ych ludzi, są krzywdzące zachowania, zbytnie napięcie emocjonalne i ograniczające przekonania. Pomyślne wydarzenia kreujemy, niepomyślne nam się przydarzają, ale możemy zmienić swoją reakcje na nie.. etc.

Uzdrawianie- czyli łączenie się i docieranie do duchowej strony świata, ludzi i wydarzeń - i pomaganie wyrazić się temu w nas, przez nas, innych i w świecie.

"Duchowa strona" to ten aspekt niewidzialny, który płynie z naszych przekonań: świat jest dobrym, pełnym miłości i mocy miejscem, wszystko jest połączone np. poprzez duchową część, różnymi snami, energią czy "celowością"/sensem istnienia. Z tego punktu szaman zawsze działa dla dobra społeczeństwa, choćby dlatego, że ono jest częścią niego ;) I dlatego zdrowy egoizm, zajmowanie się sobą - też jest świetnym rozwiązaniem i uzdrawiając siebie wzmacniamy dobro w świecie. To oczywiście umowny podział praca nad sobą/zmiana zachowań czy wpływanie na świat.. jedno ze znaczeń "Huna" to jedność.


Pozdrawiam,
Piotr
 

 

Transowy szaman

Tym razem do pracy z wizerunkiem szamana (ten wizerunek jest kotwica dla siedzących w was wzorów, z którą stopniowo wiążemy różne zasoby/wzorce/sieci neurologiczne) skorzystaliśmy z innej właściwości transu - sugestywności, lepszego kontaktu z podświadomością, reakcji jakie wywołują słowa.

Tym razem poprosiliśmy podświadomość/energie/nieświadomość/wszechświat/mózg (źródło wizji obojętne;) o wizerunek naszego szamana po to, by go poprawić świadomie i podświadomie (ćwiczymy przez ten tydzień zdolność reagowania na wizje) i również wydając polecenia. Prosiliśmy (nie błaganie i rozpaczanie ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin