rodzaje miodu.docx

(16 KB) Pobierz

Który miód jest najlepszy?

Miód pszczeli

Miód pszczeli jest znaną od najdawniejszych czasów, naturalną substancją odżywczą, regenerującą i leczniczą.

Spożywanie go nawet w dużych ilościach nie szkodzi, gdyż biologicznie aktywny miód zawiera substancje stymulujące metabolizm organizmu.

Który miód jest najlepszy ?

Odpowiedź jest prosta. Ten miód jest najlepszy, który swym składem chemicznym i właściwościami będzie odpowiadał potrzebom danego organizmu. A więc inny organizm – inny miód.

 

Naturalne miody pszczele

Miód nektarowy rzepakowy

Miód rzepakowy najlepszy jest na wątrobę, drogi żółciowe, serce, naczynia wieńcowe. Jest przydatny podczas leczenia stanów zapalnych dróg oddechowych. Szybkie przyłożenie miodu na oparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia

Miód nektarowy akacjowy

Miód akacjowy działa na człowieka uspakajająco i wzmacniająco. Przydatny jest także w zaburzeniach dotyczących przewodu pokarmowego nerek i układu moczowego. Pomaga także przy kuracji podczas przeziębienia.

Miód nektarowy lipowy

Jeżeli często się stresujesz- miód lipowy jest właśnie dla Ciebie. Działa antystresowo. Miód lipowy ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy, a także na górne i dolne drogi oddechowe, serce oraz układ krążenia.

Miód nektarowy gryczany

Miód gryczany działa odtruwająco, a poza tym jest bardzo dobry na układ krążenia, wątrobę, miażdżycę, niedokrwistość wynikającą z niedoboru żelaza.

Miód nektarowy wrzosowy

Miód wrzosowy najlepszy jest na nerki i drogi moczowe, gruczoł krokowy, stany zapalne jamy ustnej i gardła, stany zapalne jelita

Miód nektarowy wielokwiatowy

Jeżeli czujesz się wyczerpany psychicznie lub fizycznie- ten miód jest dla Ciebie. Jest dobry także na stany alergiczne dróg oddechowych, na serce i naczynia krwionośne.

Miód nektarowo- spadziowy

Miód nektarowo-spadziowy najlepszy jest na stany wyczerpania fizycznego i psychicznego, serce i układ krązenia oraz na zaburzenia trawienia

Miód spadziowy ze spadzi liściastej

Miód spadziowy ze spadzi liściastej najlepszy jest na nerki i drogi moczowe oraz na wątrobę i drogi żółciowe.

Miód spadziowy ze spadzi iglastej

Miód spadziowy ze spadzi iglastej najlepszy jest na dolne drogi oddechowe, przewód pokarmowy, zaparcia biegunki choroby serca i naczyń oraz na nerwice


Powrót na górę strony

Naturalne miody wzbogacane

Miody nektarowe z dodatkami są specjalnością Spiżarni Miodowej. Ich niepowtarzalny smak oraz kompozycja są wynikiem wieloletniej praktyki pszczelarskiej. Oryginalne dodatki sprawiają, że nasze miody zaspokoją każde, nawet wybredne podniebienie.

Zobacz, jakie miody wzbogacane proponujemy:

Miody nektarowe z dodatkiem wyciągów ziołowo -roślinnych

·         Miód nektarowy z dodatkiem mięty:
Ma działanie między innymi: odświeżająco- dezynfekujące, uspokajające, przeciwskurczowe, przeciwwymiotne, przeciwbólowe, pobudzające wydzielanie soków trawiennych.

·         Miód nektarowy z dodatkiem pokrzywy:
Korzystnie wpływa na leczenie układu moczowego. Zapobiega anemii, działa krwiotwórczo. Wzmacnia kondycję skóry, paznokci, włosów.

·         Miód nektarowy z dodatkiem melisy:
Korzystnie wpływa na skołatane nerwy. Łagodzi problemy trawienne. Użyteczny komponent na depresję powodującą kołatanie serca. Działa uspokajająco.

·         Miód nektarowy z dodatkiem kwiatu głogu:
Stosuje się w stanach łatwego męczenia się, wspomaga Leczenie upośledzonej wydolności serca, w zaburzeniach krążenia krwi.

·         Miód nektarowy z dodatkiem soku aloesu:
Aleos jest rośliną leczniczą. Wykazuje działania m. innymi: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne. Działa jako środek przeczyszczający, przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych.

·         Miód nektarowy z imbirem:
Działa na trawienie i krążenie krwi. Łagodzi bóle żołądkowe i zębów. Pobudza system odpornościowy organizmu. Pomaga przy przeziębieniu i kaszlu, nieżytach gardła i oskrzeli. Obniża poziom cholesterolu. Dezynfekuje jamę ustną. Uważany jest jako afrodyzjak.

·         Miód nektarowy dodatkiem Wanilii:
Wzajemnie się uzupełniają stanowiąc wspaniały smak. Działa uspokajająco, poprawia nastrój.

·         Miód nektarowy z czosnkiem:
Posiada bardzo dobre właściwości lecznicze. Już w niewielkich ilościach działa bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo, żółciopędnie, przeciwmiażdżycowo. Tak spreparowany miód poprawia trawienie, obniżając poziom cholesterolu i ciśnienie krwi.

·         Miód nektarowy dodatkiem wyciągu z mniszka:
Usprawnia trawienie i przyśpiesza przemianę materii. Usuwa nadmiar wody z organizmu. Reguluje poziom cukru i cholesterolu we krwi. Poprawia kondycję skóry.

·         Miód nektarowy z lawendą:
Kwiaty lawendy są stosowane w ziołolecznictwie. Lawenda posiada właściwości uspokajające, przeciwskurczowe, żółciopędne, bakteriostatyczne i dezynfekujące

·         Miód nektarowy z cynamonem:
jest doskonały do przyprawiania potraw słodkich z ryżu, pieczonych jabłek, wina grzanego i ponczu oraz do aromatyzowania gulaszu, baraniny, gotowanych ryb i szynki. Mieszanka miodowo - cynamonowa ma działanie antyseptyczne.

Powrót na górę strony
 

Miody nektarowe z dodatkiem wyciągów owocowych

·         Miód nektarowy dodatkiem róży jadalnej:
Rosa Rugosa wzbogaca walory zdrowotne miodu o witaminę C, , E, P, K , witamin z grupy B.

·         Miód nektarowy z dodatkiem owoców aronii:
Stosuje się go u rekonwalescentów i osób ogólnie osłabionych dzięki zawartości dużej ilości witamin m. innymi C i P. Polecany w profilaktyce i leczeniu nadciśnienia krwi, katarze żołądka i żylaków odbytnicy,

·         Miód nektarowy z dodatkiem soku malinowego:
jest używany w czasie przeziębień, angin, infekcji bakteryjnych i wirusowych jako środek napotny. Medycyna ludowa poleca maliny w przypadku niedokrwistości.

·         Miód nektarowy z pomarańczą:
Owoc pomarańczy wspaniale aromatyzuje miód, wzbogaca go o walory smakowe i Wit. B1, B2. B6, C

·         Miód nektarowy z cytryną:
Cytryna wzbogaca miód o witaminę C, wapń, i Wit. PP. Działa antyprzeziębieniowo i antygrypowo

Powrót na górę strony
 

Miody nektarowe z dodatkiem ziół przyprawowych

·         Miód nektarowy z anyżkiem:
Uspokaja problemy trawienne. dawane jest niemowlętom i dzieciom w celu łagodzenia kolek,. Jest on pomocny w leczeniu astmy, kokluszu, kaszlu

·         Miód nektarowy z lubczykiem:
Doskonały do ryb, oraz wszystkich rodzajów mięs.

·         Miód nektarowy jałowcem:
Doskonały do mięs (zwłaszcza tłustych, jak np. wieprzowina, baranina i dziczyzna ) oraz dyni, kapusty kwaszonej czy czerwonej.

·         Miód nektarowy z majerankiem:
Doskonały do zawiesistych zup, grzybów, pieczonego mięsa sosów i potraw z grochu.

·         Miód nektarowy z tymiankiem:
Świetny dodatek do ziemniaków, farszów mięsnych, smażonych ryb.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin