FUNKCJONALNY GOŁĘBNIK.docx

(11 KB) Pobierz

FUNKCJONALNY GOŁĘBNIK.

 

Funkcjonalny gołębnik  to większa połowa sukcesu w sporcie gołębiarskim.

Ale co kryje się  pod słowem Funkcjonalny ?

W tym Artykule postaram się  to wyjaśnić.

Sprawę funkcjonalnego gołębnika trzeba  zacząć planować już przy samej budowie gołębnik powinien być skierowany oknami na wschód tak by było w nim przez cały czas słońce bo gdy jest słońce jest forma a gdy jest forma są sukcesy. Gołębnik  powinien być przede wszystkim słuchy trzeba zadbać by nie było w nim wilgoci , najlepiej gdy gołębnik jest podniesiony tak by  nie dostawała się do niego woda z gruntów.

Z czego budować gołębnik?

Drugim ważnym czynnikiem  jaki musi zostać brany pod uwagę to materiał budowlany z którego budujemy gołębnik nie  nadaje się do tego dachówka cementowa ,eternit oraz pustaki ponieważ 

Wpływa to źle  na zdrowie i formę  ptaków .

Najlepszym „budulcem” Jest drewno gołębnik powinien być wybudowany z drewna a dach najlepiej pokryć papą .
Tak doszliśmy do trzeciej ważnej rzeczy którą powinienem  wymienić na początku mojego artykułu a mianowicie Wentylacji powinna być ona tak w gołębniku  zaprojektowana by nie było przeciągów

Najlepiej wykonać sufit gołębnika z  siatki tak aby cylkulacja powietrza była dobra.

Podstawowy gołębnik powinien mieć min  2 przedziały oddzielone od siebie drewnem  w którym  po sezonie lęgowym oddzielić  będzie samice od samców a w czasie sezonu gołębie młode.

W jednym z gołębników powinny znajdować się cele gniazdowe dla każdej pary jedna a  w  drugim „siedzonka” w kształcie daszków lub wysuniętych deseczek powinno ich być więcej niż gołębi w gołębniku . Chyba nieco przyczyniłem się do poglądu na budowę gołębnika w razie jakich kolwiek innych pytań dot. Budowy gołębnika zapraszam na forum portalu.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin