Komentarze liturgiczne 11 nz A.doc

(22 KB) Pobierz
Wprowadzenie do liturgii

Wprowadzenie do liturgii
Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił Nowy Lud Boży — Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem tego Nowego Przymierza, bo gromadzimy się jako Lud Boży, by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata.

Przez grzech łamiemy często Boże Przymierze i odchodzimy od Boga, który chce, byśmy byli ludem świętym. Kościół jednak od Apostołów otrzymał władzę „leczenia chorób" grzechu. Przeprośmy Boga za nasze winy, by się okazać Ludem świętym i skutecznie głosić wśród ludzi nadejście Królestwa Bożego.

Wprowadzenie do liturgii słowa
Pod górą Synaj Bóg zawarł przymierze ze swym ludem i uczynił go szczególnym przedmiotem swej troski, by przez ten naród wypełnić swoje plany zbawienia ludzi. Zbawienie to dokonało się przez Chrystusa, który umarł za wszystkich, by grzesznych pojednać z Bogiem. Dwunastu apostołów, których wysłał Pan Jezus na głoszenie Ewangelii, jest symboliczną liczbą dwunastu pokoleń Izraela. Ich wybór i rozesłanie ukazuje założenie nowego Królestwa Bożego, które ma objąć wszystkie narody.

 

Przed prefacją
Dziękujemy Bogu, że przez Krew Chrystusa uczynił nas narodem świętym, ludem odkupionym, byśmy na całej ziemi mogli głosić Jego zbawienie.

Przed rozesłaniem
Jeżeli będziemy słuchać Boga i wypełniać wskazania Ewangelii, będziemy rzeczywiście Jego własnością wśród wszystkich narodów. Chrystus wysyła nas dzisiaj jak swoich apostołów, byśmy swym życiem budowali żywy organizm Kościoła. Nasze posłannictwo ma przynieść ludziom błogosławieństwo Boga i umacniać ich w drodze do odnowienia wszystkiego i zbawienia całej ludzkości.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin