Lewatywa wskazana jest również u małych dzieci.docx

(264 KB) Pobierz

http://medyczno-zielarski.home.pl/ORTHOMEDICAL/OBRAZY/WLEWNIKI/W2.JPG

Wlewnik gumowy służy do wykonywania lewatywy i płukanek.

Przydatny w utrzymaniu higieny osobistej.


Wyposażony jest w komplet kanek do irygacji (dopochwowej i doodbytniczej). Większa pojemność (2 litry) poprawia skuteczność wykonywanego zabiegu.

Dlaczego lewatywa jest polecana przez lekarzy:

·         jest to jeden z najstarszych zabiegów leczniczych

·         poprawia cerę (przyspiesza uwalanie z organizmu toksyn nagromadzonych pod skórą przez lata)

·         przypływ sił witalnych

·         mijają bóle głowy

·         poprawa samopoczucia

·         usuwa toksyny z organizmu

·         intensywna praca i przepłukanie nerek

·         uczucie świeżości

·         leczenie zaparć

·         sprawia przyjemność erotyczną


http://medyczno-zielarski.home.pl/ORTHOMEDICAL/OBRAZY/WLEWNIKI/brzuch.JPG
Lewatywa jest jednym z najstarszych zabiegów leczniczych.
Stosowano ją do leczenia zaparć już tysiące lat przed naszą erą w starożytnym Egipcie, Chinach i Indiach. Jej zwolennikiem był Hipokrates – ojciec współczesnej medycyny, ordynujący współczesnym wlewki z wody, roztworów soli, oleju, zwane ENEMĄ. Z niewielkimi modyfikacjami przetrwały one do dzisiaj.

Lewatywa również dzisiaj jest z powodzeniem używana w leczeniu zaparcia.

Zwłaszcza wówczas, gdy przyczyną zaparcia są błędy dietetyczne, głównie jedzenie wysokoprzetworzonej żywności pozbawionej włóknika roślinnego. W takich przypadkach lewatywa pozwala na szybkie odtworzenie normalnych czynności jelita grubego zakłóconych dolegliwością.

Dlaczego przywrócenie czynności fizjologicznych jelita grubego jest tak ważne?

W jelicie grubym, oprócz gromadzenia i wydalania kału, dokonuje się wchłanianie wody i elektrolitów, rozpoczęte w jelicie cienkim. Aby organizm dobrze funkcjonował musi przetransportować przez jelita prawie 10 litrów płynów. Większość płynów i elektrolitów odzyskujemy „w obiegu zamkniętym” - drogą tzw. wtórnego wchłaniania z okrężnicy, gdyż tak dużych ilości wody i soli nie jesteśmy w stanie na bieżąco uzupełniać dietą. Nie tylko biegunka, ale i zaparcie zaburza proces odzyskiwania wody i elektrolitów w jelicie grubym.

Zaparcie zaburza czynności jelita grubego

W zaparciu czynnościowym, nawykowym, czy spastycznym, jakie się pojawia - jelito zaciska się dookoła stwardniałych mas kałowych. Taki stan spowalnia a nawet hamuje przepływ formującej się masy kałowej doprowadzając niekiedy nawet do stanów zapalnych błony śluzowej jelita grubego. Zaburza to i spowalnia transport wody i elektrolitów. Nadmiernie zgęszczony stolec, jak korek zatyka jelito grube, utrudniając wypróżnienie. Oddawanie stolca jest wówczas bolesne lub wręcz niemożliwe.

Lewatywa

Krótkotrwałe zaparcie u obłożnie chorych, błędy dietetyczne polegające na jedzeniu potraw zawierających za mało błonnika często przemawiają za zastosowaniem lewatywy, a nie środków przeczyszczających. Dotyczy to np. zaparcia u osób cierpiących na żylaki odbytu czy przepuklinę. Nadmierna motoryka jelit, wywołana środkiem przeczyszczającym, mogłaby spowodować wypadnięcie guzków krwawniczych czy powiększenie przepukliny lub inne groźne dla zdrowia następstwa.

Lewatywa wskazana jest również u małych dzieci

Dotyczy to zwłaszcza długotrwałych zaparć nawykowych. Rzadko przyczyną tej dolegliwości są wady rozwojowe lub choroby jelita grubego. Zaparcia nawykowe zaczynają się od tego, że część stolca jest zbita i twarda, pomimo że jest oddawany codziennie. Jednak po pewnym czasie stolec zaczyna zalegać, staje się grubszy, a oddawanie trudne i bolesne. Dziecko zniechęca się do wypróżniania, odbytnica i część jelita grubego są wypełnione kałem. Leczenie polega na usunięciu mas kałowych za pomocą doodbytniczego wlewu. Podobnie postępujemy przed specjalistycznym badaniem lekarskim, w czasie którego jelita powinny być puste.

 

WLEWNIK DO LEWATYWY 2L IRYGATOR ENEMA LEWATYWA

Zgłoś jeśli naruszono regulamin