Konspekt zajęć z terapii pedagogicznej.doc

(23 KB) Pobierz
Konspekt zajęć z terapii pedagogicznej

Konspekt zajęć z terapii pedagogicznej.

 

Temat: Piramida ortograficzna.

 

Cel główny:

Utrwalenie pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną „u”-„ó”.

 

Cele szczegółowe:

Uczeń potrafi:

- uzupełnić luki w wyrazach odpowiednim ortogramem: „u” bądź „ó”,

- zbudować piramidę według podanych zasad,

- ułożyć zdania z wybranymi wyrazami,

- sprawdzić pracę kolegi,

- korzystać ze słownika ortograficznego.

 

Działania terapeutyczne:

- ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie wyrazów i liter
  na trójkątach,

- analiza i synteza wzrokowa – uzupełnianie luk ortogramami.

 

Formy pracy:

-          grupowa,

-          indywidualna.

 

Metody pracy:

-          metoda aktywizująca „piramida” - gra dydaktyczna,

-          opis – instrukcja gry.

 

Środki dydaktyczne:

-          układanka tekturowa „piramida”,

-          kartka, długopis,

-          słownik ortograficzny.

 

Przebieg lekcji:

1.      Powitanie.

2.      Sprawdzenie obecności.

3.      Podanie tematu zajęć.

4.      Zaprezentowanie „piramidy” i objaśnienie zasad gry-układanki (pozwolenie na korzystanie ze słownika ortograficznego w razie problemów z wpisaniem właściwego ortogramu w luce).

5.      Grupowa praca nad ułożeniem piramidy z trójkątów. Pomoc nauczyciela - w razie potrzeby.

6.      Wybór 5 wyrazów z gotowej piramidy i samodzielne układanie z nimi zdań.

7.      Wzajemne sprawdzenie zdań – uczniowie wymieniają się kartkami ze zdaniami i sprawdzają pracę kolegi.

8.      Uczniowie zdają nauczycielowi terapeucie relację ze sprawdzenia prac kolegów.

9.      Podsumowanie pracy – ocena aktywności uczniów podczas lekcji, ocena pracy wspólnej oraz samodzielnego budowania zdań.

10. Zadanie pracy domowej.

11. Pożegnanie. 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin