BHP w gospodarstwie agroturystycznym.doc

(29 KB) Pobierz
BHP w gospodarstwie agroturystycznym

 

 

BHP w gospodarstwie agroturystycznym

 

§         Przede wszystkim należy się ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej. (koszt ok - 100 zł)

§         Przed rozpoczęciem sezonu, przyjazdem gości należy dokonać inspekcji własnego gospodarstwa oraz jego otoczenia. Zwrócić szczególną uwagę na narzędzia, szkło, zwierzęta, maszyny, gnojówkę, drabiny, przewody i gniazdka elektryczne, studnię, ogrodzenia itp.

§         Przypomnieć sobie znane dotąd niebezpieczne przypadki, jakie zdarzyły się w gospodarstwach Pomoże to im przeciwdziałać.

§         Wyeliminować wszystkie potencjalne zagrożenia poprzez ich zamknięcie, ogrodzenie, uprzątnięcie, zabezpieczenie, umieszczenie tablicy ostrzegawczej.

§         Sprawdzić balustrady na balkonach i na schodach. Jeśli mają za duże przepusty, zabezpieczyć je. Niedopuszczalne są schody bez poręczy.

§         Zapisać się na kurs pierwszej pomocy medycznej. Umiejętności te będą przydatne nie tylko w odniesieniu do gości. Zakupić apteczkę pierwszej pomocy, umieść ją w widocznym miejscu, ale z dala od dzieci i regularnie uzupełniać.

§         Zainstalować odpowiednie oświetlenie o małej mocy na klatkach schodowych.

§         Zamontować zamki przy drzwiach do pokoi gościnnych, drzwiach wejściowych, garaży, bramy głównej itp. Turyści wszędzie są narażeni na kradzieże.

§         Sprawdzić instalację elektryczną przy jednoczesnej pracy wszystkich urządzeń w gospodarstwie. Zwiększyć ilość sprzętu przeciwpożarowego, zakupić zapasowe żarówki, bezpieczniki.

§         Zapamiętaj: Twoją główną klientelą mogą być dzieci, a one często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Uprzedź rodziców o niebezpiecznych miejscach, także poza gospodarstwem.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin