(3167 KB) Pobierz

Trening nr: 64; Objętość: 95 min.;Tydzień.: 20

Cel: Poprawa szybkości przewadze gry 1x1.

Przybory: 15 piłek, 7 tyczek, 1 przenośna bramka.

Rozgrzewka (25 min.): różne formy biegów i skoków bez piłki po połówce boiska. Na końcu rozciąganie.

Kondycja (25 min.): Poprawa szybkości poprzez gonitwy jeden za drugim. 1 min przerwy miedzy powtórzeniami.

1 seria – 10 biegów na trasie 25m – rys 109. Zawodnicy startują parami odstępach 2 m, gdzie ten przewadze tyłu stara się dotknąć tego przewadze przodu. Na końcu 2 min rozciągania.

Taktyka (30 min.): poprawa gry 1x1 ze strzałem na bramkę na 2 normalne bramki z bramkarzami w podwójnym polu karnym.

Ćwiczenie 1 – (4 min) gra 2+2x2+2 – rys. 111. W polu gra się 2x2 na utrzymanie z wykorzystaniem partnerów za linią boczną, którzy jednak mogą grać wyłącznie bez przyjęcia. Zmiana ról po 2 min. Pozostałych 8 zawodników gra 4x4 na drugiej połówce boiska.

Ćwiczenie 2 – (4 min) gra 1+3x3+1 – rys. 112. W polu gra się 3x3 na utrzymanie z wykorzystaniem partnera z jedną z linii końcowych. Po podaniu zmiana z zewnętrznym zawodnikiem. Pozostałych 8 zawodników gra w 2 grupach 3x1 na drugiej połówce boiska.

Ćwiczenie 3 – (5 min) gra 4x4 – rys. 113.

Pozostałych 8 zawodników gra na drugiej połówce boiska 5x3 na 2 kontakty. Ten, co stracił piłkę zamienia się z tym, co ją przechwycił.

Zakończenie: (15 min.) gra na całe boisko. Na własnej połowie gra na 2 kontakty. Na połowie przeciwnika gra dowolna. Na koniec 10 min truchtu.