8-Renderowanie animowanej sceny.doc

(35 KB) Pobierz
Renderowanie animowanej sceny

 

 

Renderowanie animowanej sceny.

 

Aby wyrenderować scenę animacji potrzeba do jej wykonania dużo czasu, nawet na komputerach o szybkim procesorze. Każda klatka animacji jest przetwarzana indywidualnie. Realistyczne materiały takie jak np. szkło, formowanie cieni i inne czynniki mające wpływ na wygląd naszej sceny mogą zwolnić ten proces. Mimo to aby zobaczyć efekt swojej pracy należy uzbroić się w cierpliwość.

 

Renderowanie animacji.

 

Aby wykonać to ćwiczenie i wyrenderować animację sceny którą wykonałeś wcześniej, potrzebne będzie na to około 15 minut, w zależności od szybkości twojego komputera.

 

W Menu Bar wykonaj następujące czynności.:

 

Z menu File > Open, by załaduj swoją zapisaną animacje, którą chcesz poddać procesowi renderingu: my_still_life_animated_loop.maksimum albo my_still_life_animated_flyin.maksimum. albo możesz otworzyć still_life_animated.maksimum.

 

Wybierz z menu Rendering > Render, by wywołać okno Render Scene.

 

W oknie Render Scene w grupie opcji Output Size wybierz rozdzielczość 640x480 lub 320x240 pikseli.

 

 

Im mniejsza wartość rozdzielczości tym proces renderowania przebiega szybciej ale jakość animacji jest gorsza i mniejsza wielkość pliku. I na odwrót.

 

W grupie opcji Time Output zaznacz opcję Active Time Segment.

 

 

W grupie opcji Render Output, kliknij guzik Files. W oknie Render Output File w okienku Nazwa pliku wpisz nazwę mystill_life_animated.avi. Kliknij przycisk Zapisz, wtedy ukaże się okienko Kompresji wideo, możesz wybrać kompresję taką jaka Ci od powiada.

 

 

W okienku Kompresji wideo, zrób co następuje:

 

·             Jeśli nie wiesz jaki kodek masz wybrać to wybierz Cinepak Codec. Jest dużo różniących się układów kodująco - dekodujących, jeśli wybrałeś Cinepak daje zadowalający efekt.

·               Ustaw wysoki poziom Quality Compression, między 90 i 100.

Kiedy to zrobiłeś, kliknij OK.

 

W okienku obok guzika Files pojawił się napis informujący o lokalizacji pliku i jego nazwie.

 

Na dole okna Render Scene znajduje się okienko Viewport z wybraną opcją Perspective. Służy ono do tego z jakiego okna ekranu ma być przeprowadzona operacja renderowania.

 

Tym razem wybierzemy wariant taki jaki przedstawia to ilustracja.

 

Kliknij przycisk Render, by rozpocząć proces renderingu.

Obejrzyj jak przebiega ten proces.

 

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin