!opis książki.txt

(2 KB) Pobierz
Tytuł: James Graham Ballard - Delikatnoć Kobiet
Autor: James Graham Ballard
Tytuł oryginalny: Kindness of women
Język oryginalny: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura współczesna zagraniczna
Forma: powieć
Rok pierwszego wydania: 1991
Rok pierwszego wydania polskiego: 1996
Rok pierwszego wydania: 
Wydanie ksišżki nagrywanej: Wydawnictwo Alfa
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 1996
Tłumacz: Bogumiła Nawrot
Cykl: Imperium Słońca (tom: 2)

Rodzaj: audioksišżka
Wersja językowa: polska
Treć: pełna
Nagranie: Zakład Nagrań i Wydawnictw Zwišzku Niewidomych w Warszawie
Czyta: Leszek Teleszyński
Czas trwania: ~11 godz. 51 min.
Rozmiar: ~244 MB (24 pliki)
Format: MP3 (KBPS:48, KHZ:44, stereo)

Opis ksišżki:
Autobiograficzna powieć J.G. Ballarda, kontynuujšca wštki tematyczne z "Imperium Słońca", wiatowego bestselleru uhonorowanego licznymi nagrodami literackimi i sfilmowanego przez Stevena Spielberga.
Wraz z narratorem, Jimem Grahamem przenosimy się do powojennej Anglii. Bohater stara się odnaleć swoje miejsce w życiu jako student medycyny w Cambridge, a potem pilot RAF-u w Kanadzie. Powieć przedstawia wielowymiarowy portret wiata po wojnie na przestrzeni 50 lat, wnikliwy i zmuszajšcy do refleksji.

O autorze:
J.G. Ballard, Anglik urodzony w 1930 roku w Szanghaju, gdzie mieszkał do ataku na Pearl Harbor, wojnę spędził w japońskim obozie jenieckim. W 1946 roku zamieszkał w Anglii, studiował medycynę w Cambridge. Podczas służby w RAF-ie w Kanadzie zafascynował się science fiction. Debiutował w 1956. Pierwszš powieć, "The Wind from Nowhere", wydał w 1962, i jest to typowy utwór SF, czego nie da się powiedzieć o następnych powieciach, które zwykle wykorzystujš elementy różnych odmian fantastyki z pewnš domieszkš surrealizmu, tworzšc nader oryginalne całoci. W Polsce wydano jego najsłynniejszš powieć, zawierajšce motywy autobiograficzne "Imperium Słońca" (1984, pol. 1990, sfilmowane przez Spielberga w 1987), a także "Wyspę" (1974, pol. 1982) i tom opowiadań "Ogród czasu" (1977, pol. 1983) z posłowiem Lecha Jęczmyka.
Zgłoś jeśli naruszono regulamin