!opis książki.txt

(1 KB) Pobierz
Tytuł: Tata, one i ja
Autor: Manula Kalicka
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura współczesna polska
Wydanie ksišżki nagrywanej: WYdawnictwo wiat Ksišżki
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2002

Rodzaj: audioksišżka
Wersja językowa: polska
Treć: pełna
Rok nagrania: 2003
Czyta: Masza Bauman
Czas trwania: ~6 godz. 38 min.
Rozmiar: ~91 MB (14 plików)
Format: MP3 (KBPS:32, KHZ:22, mono)

Opis ksišżki:
Urocza, ciepła opowieć o dwóch siostrach samotnie wychowywanych przez ojca. Ksišżka pełna zabawnych anegdotek i celnych puent. Osad zona we współczesnych polskich realiach, a jednoczenie baniowa. Przede wszystkim za krzepišca, bo dowodzi, ze nawet najtrudniejsz y problem można rozwišzać, uciekajšc się do inteligencji, poczucia humoru i pysznego jedzonka.

Zwariowane, dowcipne dialogi, przygody nie z tej ziemi, które można czytać bez niepokoju, ze wiadomociš, że dobrze się skończš, os adzone w znanym, choć pogmatwanym klasowo pejzażu podwarszawskiego osiedla. Zgrabnie wplecione w akcję anegdoty o dawnych czasach, o prawione w cytaty z Oscara Wilde?a, ks. Józefa Tischnera czy Wisławy Szymborskiej, dodajš powieci trochę edukacyjnego wymiaru. No i jeszcze zabawne opisy panienek przewijajšcych się przez dom taty, które zostajš na chwilę, choć majš ochotę na zawsze, oraz babcia dojeżdżajšca do dziewczynek z Warszawy. Mšdra i szalona, złoliwa i radosna. Tak jak ksišżka "Tata, one i ja".

Manula Kalicka ukończyła polonistykę i dziennikarstwo. Obecnie podstudiowuje, czyli studiuje dorywczo historię sztuki, realizujšc marzenie młodoci . Jej hobby to pisanie powieci, ale i wierszyków, limeryków i innych wybryków. Najchętniej zajmowałaby się tylko tym, bo to najprzy jemniejsza forma ucieczki od otaczajšcego wiata.
Zgłoś jeśli naruszono regulamin