T - 15.doc

(59 KB) Pobierz
Zatwierdzam



Zatwierdzam

D-ca kompanii

Zezwalam na korzystanie

Rok szkolny

Stopień, imię i nazwisko

data

podpis

 

 

..........................

          Podpis

Dnia...................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLAN KONSPEKT

do przeprowadzenia zajęć z EZDB ze słuchaczami SCh

w dniu      05.00

 

 

 

 

 

 

Temat:

 

 

Cel:

 

 

 

Forma:

 

Czas:

 

Miejsce:

 

Zabezpieczenie mat.-techniczne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zagadnienia szkoleniowe:

 

 

 

 

Literatura:

 

 

 

 

Wskazówki

organizacyjno–

metodyczne :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu zajęć :

 

 

 

 

 

 

 

Warunki

bezpieczeństwa :

„Ustawianie i unieszkodliwianie podstawowych min wojsk własnych”

 

 

1.Nauczyć szkolonych budowy i zasady działania  min p.panc i p.piech .

2.Nauczyć szkolonych przepisów bezpieczeństwa , oraz prawidłowego

   ustawiania i unieszkodliwiania pojedynczych mni.

 

Ćwiczenia praktyczne.

 

  120 minut.

 

Plac taktyczny R1.

 

 

·         mina PtMiBa3 – komplet.

·         mina PMD6 –    komplet

·         mina POMZ-2M –komplet.

·         łopaty saperskie.

·         łopatki piechoty na stan ćwiczących.

·         broń etatowa.

·         ISOPS.

·         hełmy.

·         MZM( mały zestaw minerski).

·         przekroje min i plansze.

 

1.   Budowa i zasada działania min p.panc i p.piech

2.       Przepisy bezpieczeństwa podczas ustawiania , uzbrajania i unieszkodliwiania           pojedynczych min.

3.   Praktyczne ustawianie i unieszkodliwianie min.

 

„Metodyka szkolenia inżynieryjno–saperskiego pododdziałów łączności”-MON

„ Szkolenie inżynieryjno-saperskie pododdziałów wojsk łączności”

   -Lesław Dadas

 

 

·         Na dwa dni przed zajęciami przeprowadzić instruktaż  z instruktorami.

·         Dzień przed zajęciami sprawdzić, czy dowódcy drużyn znają ustawianie i unieszkodliwianie min, których mają nauczać.

·         Całość zajęcia podzielić na 3 części : wstępną, główną i końcową.

·         Część wstępną prowadzi d-ca plutonu metodą obiaśniająco – pokazową.

·         Część zasadniczą prowadzą instruktorzy na punktach nauczania.

      Tą część dziele na 2: w pierwszej szkolonych podzielę na 2 drużyny

   które będą szkolić się odpowiednio na pierwszym i drugim punkcie naucza           nia w zakresie poznania budowy i zasady działania min p.panc i p.piech.

      W drugiej części cały pluton dziele na 3 drużyny które będą szkolić się

      zakresie ustawiania i unieszkodliwiania min p.panc. i p.piech.

·         Część końcową prowadzi dowódca plutonu.

·         Na pierwszym punkcie nauczania należy przygotować eksponaty i przekroje min p.panc typu  MKU, TM62M, PtMiBa3

·         Na drugim punkcie nauczania przygotować przekroje i plansze pomocnicze min typu PMD6 i POMZ2M

·         Na trzecim punkcie nauczania przygotować miny typu PtMiBa3, PMD6 i POMZ2M – kompletne z zapalnikami i sprzętem potrzebnym do ich ustawiania i usuwania.

 

 

Dopilnować właściwego i szybkiego pobrania sprzętu, min i zapalników                 (osobiście sprawdzić ukompletowanie i sprawność MZM i środków zaporowych) oraz  sprawnego  wyjścia (wyjazdu) na zajęcia.

 

Sprawdzać prawidłowość ustawiania min i ich usuwania zgodnie z obowiązującymi przepisami w regulaminowym czasie .

 

 

·         Sprawdzić broń przed i po zajęciach.

·         Wszystkie czynności szkoleni wykonują na komendy lub sygnały.

·         Zabrania się korzystania z niesprawnych środków pozoracji pola walki.

·         Szczególna uwagę zwrócić na sposób obchodzenia się ze środkami pozoracji pola walki.

·         W razie urazu udzielić pomocy poszkodowanemu.

 

 

 

 

 

PLAN ZAJĘĆ

L.p.

Czas

Zagadnienia

 

 

I

 

II

 

 

 

  III

 

 

 

 

 

 

15 min.

 

70 min.

  40 min

30 min.

 

15 min.

 

 

 

 

 

 

Część wstępna

 

Część główna

Szkolenie na 1 i 2 punkcie nauczania

Szkolenie na 3 punkcie nauczania

...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin