1.3.2 Instalacje i urz. sygnalizacji poż. - aktual. [ 23 ].doc

(45 KB) Pobierz
1

1.3.2.      INSTALACJE I URZĄDZENIA SYNALIZACJI POŻARU I ALARMOWANIA.

 

 

a) instalacje gaśnicze i sygnalizacyjno alarmowe.

 

Zgodnie z postanowieniami zawartymi w Rozdziale 6 § 23 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006r w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów /Dz. U. Nr 80 poz. 563 z dnia 11 maja 2006r/ stosowanie stałych urządzeń gaśniczych, związanych na stałe z obiektem, zawierających zapas środka gaśniczego i uruchamianych samoczynnie we wczesnej fazie rozwoju pożaru, w analizowanych obiektach nie jest wymagane.

 

Stosownie do postanowień § 24 w/w Rozporządzenia stosowanie systemu sygnalizacji pożarowej, obejmującego urządzenia sygnalizacyjno-alarmowe, służące do samoczynnego wykrywania i przekazywania informacji o pożarze w obiekcie nie jest wymagane.

 

Zgodnie z § 25 rozporządzenia jak wyżej w budynkach użyteczności publicznej o funkcjach charakterze analizowanego nie jest wymagane stosowanie dźwiękowego systemu ostrzegawczego, umożliwiającego rozgłaszanie sygnałów ostrzegawczych i komunikatów głosowych dla potrzeb bezpieczeństwa osób przebywających w budynku, nadawanych automatycznie po otrzymaniu sygnału z systemu sygnalizacji pożarowej, a także przez operatora.

 

 

 

 

b) sieć łączności telefonicznej.

 

Obiekt posiada instalację telefoniczną przyłączoną do automatycznej centrali operatora o  zasięgu umożliwiającym pełną realizację zadań wynikających z potrzeb łączności alarmowej i współdziałania z różnymi służbami ratowniczymi na potrzeby organizacji działań ratowniczych.

 

Przy telefonie posiadającym wyjście do centrali, umożliwiającym alarmowanie sił i środków ratowniczych należy w widocznym miejscu umieścić instrukcję alarmowania z aktualnymi numerami telefonów oraz instrukcję postępowania w przypadku pożaru.

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin