Chelatacja.txt

(23 KB) Pobierz
source:http://e-largo.ehost.pl/bionet/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=40

Termin pochodzi od słowa greckiego chele, co oznacza pazur, albo kleszcze, szcybce kraba.

 

Zwišzki chelatowe powstajš wówczas gdy gdy następuje trwałe połšczenie substancji organicznej z jonem metalu co najmniej dwuwartociowego. Przykładem naturalnych zwišzków chelatowych jest hemoglobina, majšca w czšsteczce jon żelaza oraz chlorofil będocy organicznym połšczeniem jonu magnez , a także ważna substancja odtruwajšca glutation majšca w swym składzie selen.

Takš substancjš jest również EDTA  syntetyczny aminokwas stosowany już w latach 50- tych do leczenia zatruć ołowiem i rtęciš. Stosowany jest w postaci soli o nazwie chemicznej wersenian dwusodowy.

Chelatacja powoduje wišzanie metali dwu i więcej wartociowych i wydalenie ich następnie przez nerki z organizmu, wraz z moczem. Metale ciężkie przez całe nasze życie dostajš się do organizmu wraz z powietrzem, wodš i pożywieniem, powodujšc zatruwanie organizmu.

 

 

Czšsteczki i jony metali ciężkich sš następnie ródłem wolnych rodników, które biorš aktywny udział w w powstawaniu chorób o podłożu zwyrodnieniowym.

Terapia chelatowa polega na stosowaniu dożylnych wlewów kroplowych, których celem jest oczyszczenie naczyń krwiononych złogów lipidowo cholesterolowych, ponieważ usuwajšc wapń z blaszek miażdżycowych, powoduje ich płynne rozpuszczanie się. Liczne badania wykazały wyrany pozytywny wpływ terapii chelatowej na stan oraz drożnoć naczyń krwiononych a także na przepływ krwi, zarówno w małych jak i dużych naczyniach krwiononych. Odtykanie naczyń zaczyna się od tych najdrobniejszych.

Zastosowanie chelatacji:

    * Miażdżyca naczyń mózgowych
    * Miażdżyca naczyń wieńcowych
    * Miżdżyca naczyń kończyn dolnych
    * Miażdżyca drobnych naczyń  dotyczy gruczołów wydzielania wewnętrznego, co prowadzi do ich gorszego funkcjonowania. Chelatacja poprzez poprawę ukrwienia gruczołów wydzielania wewnętrznego poprawia męskš potencję
    * Wyrażny pozytywny wpływ występuje w depreesji endogennej
    * W zespole przewlekłego zmęczenia
    * W zawrotach głowy
    * Jest metodš z wyboru w zatruciach metalami ciężkimi jak: ołów, kadm, rtęć i inne

Terapia chelatowa powinna być uzupełniona stosowaniem witamin , mikroelementów , aminokwasów lub innych suplementów oraz oodpowiedniš dietš. Przeciwskazane jest bezwględnie palenie papierosów.Terapia ta jest skutecznym i bezpiecznym leczeniem.

Na terenie Polski co roku umiera około 300 000 osób. Prawie co drugi przypadek zgonu spowodowany jest powikłaniami chorób Sercowo-Naczyniowych , najczęstsze z nich to następstwa arteriosklerozy (miażdżycy). Lekarstwa , pobyty w szpitalu , operacje by-pas , ingerencja specjalistów wysokiej klasy przy pomocy najnowoczeniejszych metod i drogiej techniki przy swojej niskiej skutecznoci - sš niewystarczajšce i kosztowne.
Z drugiej strony -zastanówmy się : Znajš Państwo osoby cierpišce z powodu miażdżycy (zwapnienia) i korzystajšce z różnorodnych terapii? Ile ich jest?
Niezastšpione sš oddziały Intensywnej Opieki Medycznej jeli chodzi o nagłe przypadki zagrożenia życia.
Ale jak wyglšda leczenie choroby podstawowej? Jak leczyć chorobę przewlekłš? Jakš stosować profilaktykę?
Ten kto na skutek miażdżycy przebył zawal serca lub wylew jest szczególnie zagrożony powtórzeniem się ataku choroby , nawet ten kto jest prowadzony według najlepszych metod sztuki lekarskiej.Ile osób znajš Państwo , które przebywały w szpitalu i powróciły do domu zdrowe? Wyleczone i pełne chęci do życia?
Nasz Orodek postawił sobie cel wprowadzenie metody o dużej skutecznoci i o niskim ryzyku powikłań. Metoda która oszczędza chorego , prowadzi do szybkiego powrotu do aktywnego życia , majšca przed sobš ogromnš przyszłoć.
Pragniemy zaprezentować metodę chelatacji EDTA i porównać z innymi klasycznymi metodami terapii. Niech wycišgnš z tego korzyć przyszli Pacjenci i ci co Pacjentami nigdy nie będš.
Historia terapii EDTA.Czy jest to nowa metoda?

 

 
Metoda terapii znana jest w USA od dawna , ponad 2000 lekarzy stosuje jš z powodzeniem. Sš oni stowarzyszeni w ACAM (American College of Advacement Medicine) , współpracujš ze sobš wymieniajšc dowiadczenia i prowadzš wspólne badania naukowe.Przeprowadzono ogromnš liczbę zabiegów chelatacji EDTA , podczas ich trwania nie zanotowano żadnego przypadku poważnych powikłań.
Dowiadczenie i obecne badania dowodzš znaczšcš poprawę w funkcji narzšdów gdy terapia jest prowadzona według zaleceń ACAM.
W medycynie EDTA zostało po raz pierwszy użyte w 1948 r. wówczas przeprowadzano w USA odtruwanie pracowników fabryki akumulatorów ołowianych. Jednoczenie lekarze stwierdzili w sposób jednoznaczny zanikanie objawów choroby miażdżycowej , a w następstwie polepszenie samopoczucia i stanu zdrowia , które nie da się wytłumaczyć usunięciem tylko ołowiu z organizmu. U pacjentów stwierdzono ustšpienie dolegliwoci w następujšcych zespołach chorobowych : dusznica bolesna, chromanie przystankowe, zaburzenia kršżenia mózgowego. Zanotowano poprawę widzenia, słuchu, węchu, wzrost energii życiowej.
Dotychczas zostało przeprowadzonych wiele tysięcy terapii.ACAM podaje liczbę 1 000 000 Osobom tym terapia przyniosła powrót do zdrowia.
CZY SKUTECZNA JEST TERAPIA EDTA?
Badania kliniczne przeprowadzone przez kardiologów Dr. E.Olszewer i Prof. James P. Carter opublikowane w 1988r. dowodzš o skutecznoci jak również o wszechstronnym działaniu terapii EDTA. Badania przeprowadzono na 2870 osobach. W 76.89% przypadków stwierdzono bardzo wyraźnš poprawę u pacjentów z dusznicš bolesnš u 16,57% wyraźnš poprawę , razem 93,45% przypadków dusznicy bolesnej. U pacjentów z zaburzeniami kršżenia kończyn dolnych bardzo dobrš poprawę uzyskano w przypadku 91% pacjentów dobrš poprawę u 7,6% pacjentów , a więc razem u 98,6%. U pacjentów zzaburzeniami kršżenia mózgowego , poprawę stwierdzono u 54% przypadków.
Największe badania zostały przeprowadzone na grupie 19 167 pacjentów. W grupie tej przeprowadzono badania kontrolne przy użyciu termografu , które potwierdziły skutecznoć metody w 86% przypadków.
CZYM JEST EDTA?
EDTA jest skrótem od angielskiej nazwy etylenodiaminotetraacetic ( kwas wersenowy) Jest to syntetyczny aminokwas , majšcy alfa- i beta- formy krystaliczne , słabo rozpuszczalny, tworzy sole dobrze rozpuszczalne, z jonami metali ciężkich bardzo łatwo tworzy trwałe wišzania. EDTA nie bierze bezporednio udziału w przemianie materii , nie tworzy żadnych toksycznych produktów ubocznych czy złogów. Wydalany jest w przecišgu kilku godzin z organizmu z nim wydalane sš metale ciężkie. W laboratoriach EDTA używany jest jako konserwant w przechowywaniu krwi , wišżšc jony wapnia zapobiega krzepnięciu krwi.W kroplach do oczu, w stomatologii jako chemiczny udrażniacz kanałów zębowych , w przemyle spożywczym jako konserwant.
W toksykologii od 50 lat stosowany jako lek w leczeniu zatruć jonami metali ciężkich.
JAKIE BADANIA SĽ NIEZBĘDNE PRZED ZASTOSOWANIEM TERAPII CHELATUJĽCEJ?
Zalecane sš następujšce badania : badanie tętna (wyczuwalnoć tętna na obwodzie : tt grzbietowe stopy ),osłuchiwanie tt szyjnych , pomiar cinienia krwi , badanie dopplerowskie tętnic obwodowych, Objawy chromania przystankowego, badanie krzywej NIR-TBSS, Lipidogram, EKG wysiłkowe. Wskazana jest analiza spektroskopowa próbki włosów.
Pacjenci powinni wypełnić załšczonš ankietę. Służy ona w oszacowaniu stopnia ciężkoci choroby , oszacowaniu czynników ryzyka , wprowadzenia ewentualnych modyfikacji w procesie terapeutycznym , jak również dla celów statystycznych. Dane umieszczone w ankiecie sš chronione prawem.
W trakcie trwania kuracji należy przeprowadzić badanie krwi i moczu. Podczas przeprowadzania wywiadu należy skupić uwagę na nawykach żywieniowych aby ewentualnie usunšć błędy dietetyczne. Należy zwrócić uwagę na styl życia pacjenta szczególnie na palenie papierosów , alkohol , brak ruchu.
JAK PRZEBIEGA TERAPIA CHELATUJĽCA?

Pacjenta należy umiecić w wygodnej pozycji leżšcej lub siedzšcej. Po kontroli tętna i zmierzeniu cinienia, podajemy płyn infuzyjny. Pacjenci mogš odczuwać lekki ból który ustępuje po kilku minutach trwania terapii, nie jest on dokuczliwy. Z kroplami płynu infuzyjnego dostaje się do organizmu roztwór EDTA i witamin. Dawniej standardowš jednorazowš dawkš było 3g EDTA ,lecz ostatnie badania wykazały ze wystarczy 1,5 g i że osišga się lepsze wyniki.Wielu lekarzy dodaje do roztworu infuzyjnego EDTA niektóre witaminy i sole mineralne dla wyrównania ubytków podczas chelatowania.
Już po kilku zabiegach pacjenci zaczynajš odczuwać pierwsze oznaki poprawy , zwiększa się dystans chromania przystankowego , u pacjentów z dusznicš bolesnš zmniejsza się iloć ataków. Chorzy odczuwajš wzrost energii życiowej , lepsze samopoczucie , wzrost kondycji fizycznej w cięższych przypadkach chorzy odczuwajš te zmiany dopiero po 20-25 zabiegu.
Cykl terapeutyczny składa się w typowych przypadkach z 20-35 wlewów dożylnych , Zabieg trwa około 3-4 godzin , po zabiegu pacjent powinien otrzymać około 1 litra płynu do picia, ponieważ nerki potrzebujš zwiększonš iloć płyny w procesie usuwania szkodliwych substancji. W cišgu tygodnia powinno się wykonać od 1 do 3 zabiegów.

Stwierdzono że terapia chelatujšca powoduje oprócz oczyszczania naczyń krwiononych także powstrzymanie procesów miażdżycowych , wtedy organizm ma czas i możliwoci powrotu do zdrowia poprzez przywrócenie prawidłowego kršżenia w całym organizmie. Dzięki temu stworzone sš idealne warunki do poprawy zdrowia całego organizmu. EDTA udrażnia każde naczynie w organizmie od naczyń włosowatych poczšwszy, a skończywszy na największych arteriach.U wielu pacjentów włanie te najmniejsze naczynia nie spełniajš prawidłowo swojej roli.
JAKIE JEST RYZYKO TERAPII? CZY ISTNIEJE ...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin