nr 07 Wszystko jest muzyką.doc

(23 KB) Pobierz
25

25.11.2009r.

KONSPEKT

Temat zajęć: Wszystko jest muzyką

 

Cele:

·        kształtowanie umiejętności współpracy w grupie 

·        wykonywanie poleceń nauczyciela

·        rozwijanie ekspresji twórczej i wyobraźni : praca plastyczno - techniczna

·        rozwijanie zmysłu słuchu

·        kształtowanie wrażliwości na muzykę

·        wskazywanie, nazywanie przedmiotów

·        kształtowanie umiejętności liczenia

·        rozwijanie naśladownictwa dźwięków i ruchów

·        nauka prawidłowej reakcji na muzykę

 

Metody: program aktywności M., Ch. Knill’ów, elementy muzykoterapii: rytmizacja, pulsacja, relaksacja.

Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyty z muzyką, pudełka tekturowe, wycinanka samoprzylepna, kubeczki plastikowe, groch, ryż, piłka Bobat’ów , chusta animacyjna.

Przebieg:

1.     Powitanie dzieci piosenką „Witaj...” z serii „W co się bawić z dziećmi” M. Bogdanowicz; masowanie dłoni oliwką.

2.     Program aktywności M., Ch. Knill – program wprowadzający i program I.

3.     Rytmizacja prosta: wystukiwanie wyraźnego rytmu na podłodze, na swoich kolanach, udach, brzuchu, ramionach, głowie; wystukiwanie rytmu stopami, dłońmi na piłce.

4.     Pulsacja: opukiwanie pleców, nóg, ramion dzieci.

5.     Relaksacja: „masażyki” przy spokojnej muzyce.

6.     Przeciwieństwa: głośno – cicho. Ćwiczenia z muzyką.

7.     Pokazanie dzieciom prawdziwego bębenka – granie na nim.

8.     Wszystko jest muzyką: wspólne wykonanie własnych instrumentów: „bębenki” z pudełek; „grzechotki” z plastikowych kubeczków.

9.     Ozdabianie wykonanych instrumentów.

10. Zabawy przy akompaniamencie własnoręcznie wykonanych instrumentów: próby swobodnego grania.

11. Podziękowanie za zajęcia – pożegnanie dzieci piosenką.

 

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin