Zajęcia W - F elementy metody Thulina - konspekt hospitacji koleżeńskiej.doc

(25 KB) Pobierz
Konspekt hospitacji koleżeńskiej: W - F

Konspekt hospitacji koleżeńskiej: W - F

07. 04. 2009r.

 

Opr. mgr JJ

 

Temat: „Jak zając pisanek szukał”

Cele:

- rozwijanie sprawności ruchowej;

- dzieci reagują na polecenie;

- dzieci są aktywne i pogodne w czasie zajęć;

- potrafią wykonywać ćwiczenia.

Metody:

- opowieść ruchowa wg Thulina

Formy:

- grupowa, zespołowa, indywidualna

Środki dydaktyczne:

- maskotka, szablony, płyta z muzyką, schodki, tunel, piłki, „pełzak”, folia, miski z wodą, równoważnie

 

Przebieg:

1. Dzisiaj mamy wyjątkowe odwiedziny- przyszedł do nas zajączek ( powitanie dzieci maskotką zajączka; wymienienie imion; dzieci odpowiadają na powitanie).

2. Zając powiedział, że malował pisanki, ale pogubił je na spacerze. Pomóżmy zającowi szukać pisanek. Wybieramy się na poszukiwania, a żeby dobrze nam się szło; zając zaśpiewa nam piosenkę. (bieg po okręgu przy muzyce, tupanie, wymachy rąk, siad skrzyżny)

3. Dzieci odpoczywają po biegu na polance. Czy widać już pisanki? Porozglądajmy się wokół (obracanie głowy). Zmęczone dzieci głęboko oddychają ( ćwiczenia oddechowe, unoszenie i opuszczanie rąk). Wokół polanki rosną drzewa; gałęzie kołyszą się na wietrze ( podnoszenie rąk, kołysanie na boki).

4. Nie znaleźliśmy tu pisanek; zając mówi, że na pewno są daleko w lesie. Musimy tam pojechać na rowerach ( leżenie na plecach, „rowerek” przy muzyce).

5. Dojechaliśmy na następna polankę. Czy tu widać pisanki? ( rozsypanie kolorowych szablonów jajek). Widać je z daleka, ale żeby je pozbierać, musimy pokonać kilka przeszkód ( dzieci kolejno pełzają po schodkach, przez tunel , podnoszą „pisankę”, wracają do grupy. Tomasz i Piotr czworakują wokół tunelu, Ola porusza się na „pełzaku”.

6. Przynieśliśmy zającowi dużo pisanek. Wesoły zajączek zaprosił dzieci w nagrodę do zabawy. Spacerowały dzieci z zajączkiem Aż napotkały na swej drodze rzekę ( rozłożenie na podłodze folii malarskiej, misek z wodą, plastikowych piłek). Na brzegu zając znalazł dużo kamieni. Wymyślił dzieciom zabawę – powrzucajmy kamienie do wody ( ustawienie dzieci w dwóch rzędach, rzutu piłkami do celu).

7. Zajączek prowadzi nas na drugi brzeg rzeki – może tam znajdziemy jeszcze więcej pisanek? Musimy przejść przez mostek ( przechodzenie przez równoważnię i przez ścieżkę do ćwiczeń równoważnych).

8. Czy wszystkie dzieci przeszły na drugi brzeg? Została jeszcze Ola. Ale nasza Ola postanowiła rzekę przepłynąć ( dziewczynka porusza się na „pełzaku”, naprzemienne ruchy rąk). Dzieci też chciały popływać w rzece. Po kolei powskakiwały do wody ( każde dziecko pokonuje tor na pełzaku).

9. Po zabawie w wodzie zając zupełnie zapomniał o pisankach. Zobaczył fruwające wysoko motyle ( zawieszone szablony „motyli”). Czy dzieci widza motyle? ( unoszenie głowy). Spróbujmy je złapać ( unoszenie rak, podskoki). Niestety motyle odfrunęły, nie udało nam się złapać żadnego.

10. Zmęczone dzieci postanowiły wrócić do szkoły ( chodzenie po okręgu, swobodne wymachy rak, siad skrzyżny). Słońce powoli zachodzi ( opuszczenie rolet), dzieci odpoczywają ( włączenie muzyki relaksacyjnej, rozdanie dzieciom napoju, podziękowanie za udział w zajęciach).

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin