Bańki na przeziębienie.doc

(27 KB) Pobierz
Bańki na przeziębienie

Bańki na przeziębienie

 

Maria

Od kilku lat interesuję się medycyną naturalną. Mogę podać wypróbowany przez siebie sposób na przeziębienie czy grypę - są to bańki. O ile wiem, to bańki są skuteczne również przy zapaleniu oskrzeli a nawet korzonków.
Metoda leczenia polega na postawieniu kilku, a nawet jednej na plecach i pozostawienie przyssanych na 10-15 minut. Powoduje to najpierw przekrwienie skóry pod bańką, a potem przesączenie się krwi z naczynek włosowatych do tkanki podskórnej. Organizm uruchamia wtedy swoje mechanizmy odpornościowe i leczy się sam. Przez kilka pierwszych godzin po postawieniu temperatura ciała może wzrosnąć, co jest bardzo korzystnym objawem reakcji bodźcowej organizmu.
Trzeba jednak pamiętać, że baniek nie można przystawiać przy kruchych naczyniach krwionośnych, niedokrwistości, hemofilii, w wyniszczonym chorobą organizmie, odwodnieniu, w niewydolności serca.
I jeszcze jedna uwaga. Po bańkach trzeba pozostać w lóżku przez 1-2 dni aby nie przeziębić się. Pić ciepłe, rozgrzewające napoje, wypocić się.
Na koniec mam pytanie. Może ktoś będzie wiedział, w których miejscach na plecach (na przebiegu meridianów) przystawia się bańki chińskie? Podobno mozna wtedy leczyć więcej chorób.

 

WandaKar

Miejsce przystawienia baniek chińskich, a nawet jednej bańki na przebiegu meridianu zależy od tego, na jaki narząd chcemy oddziaływać. Ciało ludzkie jest podzielone na segmenty związane z poszczególnymi segmentami rdzenia kręgowego, a te z kolei z autonomicznym układem nerwowym poprzez odchodzące na obwód nerwy rdzeniowe. Trzeba najpierw określić, który segment rdzenia kręgowego i odchodzący od niego nerw rdzeniowy odpowiada danemu narządowi, na który chcemy oddziaływac leczniczo (są dostępne takie schematy) i przystawić bańkę w obszarze skóry związanym z tym właśnie narządem.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin