Cellulit w gabinecie kosmetycznym.doc

(32 KB) Pobierz
Cellulit w gabinecie kosmetycznym

Cellulit w gabinecie kosmetycznym

Cellulit najczęściej atakuje biodra, brzuch, pośladki i przedramiona, czyli miejsca gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Widoczne gołym okiem grudki i nierówności to powiększone adypocyty, czyli komórki tłuszczowe. Kiedy się powiększają, uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Przez to pogarsza się krążenie krwi i przemiana materii w komórkach, słabiej przyswajają tlen i składniki odżywcze, a co za tym idzie, źle wydalają produkty przemiany materii i toksyny. Te nieusunięte resztki i woda zaczynają zalegać w tkankach, powiększają się i tworzą tzw. skórkę pomarańczową, czyli cellulit.

Za powstanie cellulitu obwinić można wiele czynników, największy sprzymierzeńcy cellulitu to:

·         Zła dieta (za dużo tłuszczów zwierzęcych, za mało warzyw i owoców)

·         Brak ruchu (każdy wysiłek redukuje tłuszcz, poprawia krążenie krwi i limfy, zapobiega gromadzeniu się wody)

·         Noszenie zbyt obcisłych ubrań (utrudniają krążenie krwi i limfy)

·         Palenie papierosów (upośledza dotlenianie i odżywianie komórek, co przyspiesza proces starzenia)

·         Kontakt ze słońcem (przesuszona skóra jest słabiej ukrwiona, podatna na zmiany w tkance tłuszczowej)

·         Wady postawy (skrzywienia kręgosłupa zaburzają krążęnie krwi w nogach)

Walka z cellulitem to walka na wielu frontach, a wszystkie wysiłki i zabiegi powinno się wykonywać systematycznie. Oprócz diety, ruchu i pielęgnacji domowej, możemy dokonać licznych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, które wspomogą nasze domowe dokonania.

Właściwie wykonany zabieg kosmetyczny powinien pobudzić tkanki leżące głębiej pod skórą. Rodzaj i liczba terapii zależą od stopnia zaawansowania cellulitu oraz od stanu zdrowia.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

·         alergie

·         ciąża

·         cukrzyca

·         choroby zakrzepowe

·         żylaki

·         nowotwory

·         choroby serca i tarczycy

·         schorzenia neurologiczne

W celu podjęcia zabiegu należy dokonać pewnych czynności wstępnych, takich jak pomiar cellulitu, decyzja o wyborze techniki zabiegu, a także ilości w serii.

Niekiedy wystarczy kilka zabiegów w serii, czasem nawet 20 (przy dużym zaawansowaniu choroby). Najlepsze rezultaty można osiągnąć po mniej więcej 3 miesiącach terapii i średnio 2-3 zabiegów tygodniowo w odstępach co najmniej 48 godzin między nimi (tyle czasu potrzebuje organizm by oczyścić się z toksyn). Potem dla podtrzymania efektu, warto powtarzać wybraną terapię przynajmniej raz w miesiącu.

Zabiegi jakie możemy zaproponować w gabinecie kosmetycznym, to przede wszystkim:

·         Drenaż limfatyczny, który można wykonać ręcznie, jak i przy użyciu specjalnych urządzeń, np. SlderStyler. Impulsy elektryczne wysyłane przez elektrody masują ciało przez specjalny kombinezon. Klasyczny drenaż polega na stymulacji limfy metodą ugniatania i pompowania ręcznego (w kierunku węzłów chłonnych).

·         Zabieg tzw. ssącą pompą masującą SPM. Łączy on technikę masażu pompą ssącą z bańkami. Skóra jest "wysysana" pod tworzącym się ciśnieniem. By złagodzić ból stosuje się specjalny żel. Zabieg ten poprawia ukrwienie, pobudza krążenie limfy.

·         Endermologia - to technika oparta na zasadach drenażu limfatycznego. Działanie urządzenia można porównać do odkurzacza. Zanim pacjent się położy na łóżku, zakłada specjalny kombinezon, potem zostaje poddany działaniu dwóch elektronicznie sterowanych rrolek, umieszczonych w hermetycznej komorze, gdzie wytwarzane jest nadciśnienie. Wałkują one skórę równocześnie w kilku kierunkach. Zabieg wzmacnia skórę, działa przeciwobrzękowo.

·         Terapia ultradźwiękami - jest to rodzaj ultramasażu, w trakcie którego fale wysokiej częstotliwości, przenoszone aparatem (podobnym do USG), dochodzą wgłąb tkanek.

·         Odmiana zabiegu sonoforeza (wprowadzane są specjalne substancje mające przyspieszyć spalanie tłuszczu i poprawić struktury kolagenowe). Ultradźwięki przyspieszają "wypędzanie" tłuszczu z komórek, zmiękczają zwłóknienia.

·         Krioterapia - jest to działanie oparte na działaniu niskiej temperatury. Poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, co powoduje jej wyszczuplenie i ujędrnienie. Laser - emituje światło, które wnika do tkanki podskórnej, zwiększa gęstość kolegenu. Skóra staje się lepiej napięta i bardziej zwarta.

·         Body wrapping, hannan-body, guam - to zabiegi podczas których skóra smarowana jest specjalnymi preparatami silnie pobudzającymi krążenie, np. algi, olejek cynamonowy, imbir, a następnie zostaje owijane szczelnie folią. Podczas tego zabiegu rozszerzają się naczynia włosowate i żylne, co ułatwia usuwanie zalegającej wody wraz ze szkodliwymi produktami przemiany materii.

·         Można także poddać się działaniu nowoczesnych urządzeń, takich jak CelluLaser (działanie specjalnych promieni pobudzających przepływ krwi i spalanie tłuszczu, podobnie działa tunel na podczerwień vip (terapia światłem niebieskim i czerwonym, a także drenaż limfatyczny).

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin