Wznieśmy jeszcze wyżej wielki czerwony sztandar myśli Mao Tse-tunga.docx

(98 KB) Pobierz

Wznieśmy jeszcze wyżej wielki czerwony sztandar myśli Mao Tse-tunga

Lipiec 17, 2011

Wznieśmy jeszcze wyżej wielki czerwony sztandar myśli Mao Tse-tunga, doprowadźmy masowy ruch twórczego studiowania i stosowania dzieł przewodniczącego Mao na nowy etap i przekształćmy Armię Ludowo-Wyzwoleńczą w prawdziwie wielką szkołę myśli Mao Tse-tunga

http://www.mexicanpictures.com/headingeast/images/tmpphpaFKcly.jpg

Art. red. „Ciefangoun pao” z dnia 1 stycznia 1967 r.

Nowy rok wypadł w okresie, kiedy setki milionów mieszkańców naszego kraju maszerują zwycięsko naprzód drogą wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej nakreśloną przez przewodniczącego Mao.

Życzymy długiego, bardzo długiego życia przewodniczącemu Mao, naszemu wielkiemu nauczycielowi, wielkiemu przywódcy, wielkiemu dowódcy naczelnemu i wielkiemu sternikowi!

Pozdrawiamy robotników, członków komun ludowych, rewolucyjnych studentów i nauczycieli oraz rewolucyjną inteligencję i rewolucyjne kadry partyjne całego kraju!

Pozdrawiamy kadry wojskowe i żołnierzy oraz towarzyszy z personelu administracyjnego i robotników Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Pozdrawiamy oddziały, które odznaczyły się odwagą w walce, i jednostki, które strzegą naszych granic i wysp! Pozdrawiamy kompanie i wydziały, które odznaczyły się w „czterech dobrych” oraz żołnierzy, którzy wyróżnili się w „pięciu dobrych”. Pozdrawiamy tych wszystkich, którzy celują w studiowaniu dzieł przewodniczącego Mao! Pozdrawiamy towarzyszy, którzy rozbudowują nasz przemysł obronny i dokonują badań naukowych w dziedzinie obronności kraju! Ślemy braterskie pozdrowienia chorym i rannym towarzyszom, rodzinom cierpiących i służących w armii, zasłużonym wojskowym i towarzyszom zdemobilizowanym!

Dzięki nie mającej precedensu w historii wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej, opracowanej i kierowanej osobiście przez przewodniczącego Mao, oraz dzięki XI plenum Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin VIII kadencji, które odbyło się pod osobistym przywództwem przewodniczącego Mao, a które ma ogromne znaczenie historyczne, chińska rewolucja socjalistyczna wzniosła się na nowy etap. Wytężona walka klasowa przyczyniła się do tego, że wielka proletariacka rewolucja kulturalna już zaczęła odnosić sukcesy. Sytuacja jest rzeczywiście dobra. Powiązanie linii rewolucji proletariackiej, reprezentowanej przez przewodniczącego Mao, z rewolucyjnym zapałem szerokich mas ludowych spowodowało nowy przypływ wielkiej rewolucji kulturalnej. Reakcyjna linia burżuazyjna zbankrutowała, a niewielka liczba zagorzałych zwolenników, którzy uparcie się jej czepiali, jest coraz bardziej izolowana. Czerwona Gwardia, która rozwinęła się bardzo gwałtownie, staje się siłą zdolną wstrząsnąć globem – potężną armią rewolucji kulturalnej. Niezliczone rzesze robotników i chłopów podjęły świadomą działalność i zaangażowały się w tej wielkiej rewolucji kulturalnej. W warunkach dyktatury proletariatu rozkwita szeroka demokracja. Skala tego ruchu przybiera coraz większe rozmiary i coraz bardziej wzbogaca się treść walki. Czerwony prąd wielkiej rewolucji kulturalnej porywa cały kraj. Garstka ludzi w partii stojących u władzy, którzy kroczą drogą kapitalistyczną, oraz upiory i potwory zostały osaczone i okrążone przez ocean rewolucyjnego ludu. Masy niszczą wszelkie idee dekadenckie i schyłkowe oraz wszelkie elementy nadbudowy, obce bazie gospodarki socjalistycznej. Wielka i niepokonana myśl Mao Tse-tunga, o potężnym i oślepiającym blasku, zapaliła i opanowała wszystko z nigdy dotąd nie znaną siłą. W toku rewolucji wielka siła duchowa myśli Mao Tse-tunga przekształca się w dalszym ciągu w nową, potężną siłę materialną.

W minionym roku nasza cała armia, wznosząc wysoko wielki czerwony sztandar myśli Mao Tse-tunga, wiernie wykonywała pięciopunktowe zasady prymatu polityki, wysunięte przez towarzysza Lin Biao. Uczestniczyła aktywnie w wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej i osiągnęła ogromne sukcesy zarówno na froncie ideologicznym, jak i materialnym. Nastąpił nowy przypływ masowego ruchu studiowania i stosowania dzieł przewodniczącego Mao w sposób twórczy; każda następna fala jest większa niż poprzednie. Idea postawienia polityki na pierwszym miejscu została oparta na jeszcze trwalszych fundamentach. Ożywiła się bardziej niż kiedykolwiek przedtem praca polityczna i ideologiczna. W okresie kiedy natężyła się kampania „czterech dobrych”, wysunęło się wiele przodujących kolektywów. Dojrzało wiele ludzi nowego typu ożywionych duchem komunizmu, takich jak: Lei Feng, Oujang Haj, Wang Cie, Maj Sien-te, Liu Ing-czun i Caj Jung-siang. Osiągnięto imponujące wyniki w procesie rewolucjonizowania ludzkich umysłów, co pobudziło pracę we wszystkich dziedzinach. Zaszczytnie wykonano zadania w zakresie walki, ćwiczeń wojskowych, budownictwa i produkcji. Nowe sukcesy ukoronowały dzieło umacniania milicji ludowej. Nasza armia, spełniająca do końca swą rolę korpusu pracy, szeroko spopularyzowała myśl Mao Tse-tunga, brała aktywny udział w budownictwie socjalistycznym i udzieliła ogromnego poparcia masom w zwalczaniu klęsk żywiołowych. Trzecia eksplozja nuklearna, eksperyment z kierowanym pociskiem zaopatrzonym w głowicę jądrową oraz ostatnia pomyślna eksplozja nuklearna – wszystko to oznacza nowy etap badań naukowych w dziedzinie naszej obrony narodowej. Nigdy jeszcze nasze możliwości obronne ani siła bojowa naszej armii nie były tak potężne jak dzisiaj.

Wszystkie osiągnięcia naszej armii są zasługą wspaniałego przywództwa przewodniczącego Mao oraz wynikiem realizacji dyrektyw towarzysza Lin Biao i Komisji Wojskowej KC partii. Odzwierciedlają one wspaniałe zwycięstwo idei stawiania polityki na pierwszym miejscu, wspaniałe zwycięstwo wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej, wspaniałe zwycięstwo wielkiej myśli Mao Tse-tunga!

Przewodniczący Mao rzucił wyzwanie następującej treści: Armia Ludowo-Wyzwoleńcza powinna się stać wielką szkołą. Niezależnie od obowiązków bojowych powinna się podjąć innej pracy. Powinna uczyć polityki, przedmiotów wojskowych i kultury. Powinna być gotowa włączyć się do walki prowadzonej w toku rewolucji kulturalnej, tj. krytykowania i odparcia burżuazji. Jednocześnie powinna studiować, pomóc w pracy chłopom i robotnikom oraz pracować razem z masami. W ten sposób nasza kilkumilionowa, silna armia będzie mogła odegrać rzeczywiście wielką rolę. Te dyrektywy przewodniczącego Mao są wspaniałym programem tworzenia ludowej armii proletariatu. Mają one ogromne znaczenie historyczne i strategiczne, stanowią naczelną zasadę budowania naszej armii. Dotyczą nie tylko problemu budowania armii proletariatu lecz także ogólnego kierunku naszego budownictwa socjalistycznego jako całości. Myśl, która leży u podstaw tych dyrektyw, oznacza nową epokę rozwoju marksizmu-leninizmu. Musimy rzeczywiście przekształcić naszą armię w wielką szkołę myśli Mao Tse-tunga. Musimy sprostać nowej sytuacji, tj. wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej, oraz temu, że cała partia i cały naród studiuje na wielką skalę dzieła przewodniczącego Mao. Dlatego w przyszłym miesiącu musimy wznieść jeszcze wyżej niż kiedykolwiek dotychczas wielki czerwony sztandar myśli Mao Tse-tunga i doprowadzić masowy ruch twórczego studiowania i stosowania dzieł przewodniczącego Mao na nowy, wyższy etap zgodnie z dyrektywami towarzysza Lin Biao. Musimy dopilnować, by nasze umysły rewolucjonizowały się coraz bardziej z każdym rokiem, by nasza praca była wciąż lepiej wykonywania. Nie powinniśmy spocząć na laurach lub w błogim zadowoleniu; powinniśmy być skromniejsi i rozważniejsi, stale dążyć naprzód, podsumowywać swoje nowe doświadczenia i mobilizować się do nowych, twórczych wysiłków. Musimy ciągle czuwać, aby wspaniały czerwony sztandar proletariatu pozostał nietknięty. Musimy przodować w naszej pracy i okazać się godnymi nadziei, jakie pokłada w nas przewodniczący Mao i cały naród.

Generalna zasada pracy całej armii na rok 1967 jest następująca: zdecydowanie realizujmy ducha XI plenum KC KP Chin VIII kadencji, wznieśmy jeszcze wyżej wielki czerwony sztandar myśli Mao Tse-tunga, nieugięcie stawiajmy politykę na pierwszym miejscu, bierzmy aktywny udział i stójmy na straży wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej, doprowadźmy masowy ruch twórczego studiowania i stosowania dzieł przewodniczącego Mao na nowy wyższy etap, w dalszym ciągu potęgujmy proces rewolucjonizowania ludzkich umysłów, dążmy do utworzenia większej liczby i jeszcze lepszych kompanii wyróżniających się w „czterech dobrych” oraz przekształćmy armię w prawdziwie wielką szkołę myśli Mao Tse-tunga.

Po pierwsze:

Przyspieszmy wielką proletariacką rewolucję kulturalną, osiągajmy jeszcze lepsze wyniki, doprowadźmy masowy ruch studiowania i stosowania dzieł przewodniczącego Mao na nowy, wyższy etap; oto podstawy pracy na cały nadchodzący rok

Przewodniczący Mao uczy nas, abyśmy się zajęli sprawami państwowymi i doprowadzili wielką proletariacką rewolucję kulturalną do samego końca.

Celem rewolucji jest wykorzenienie starych idei, starej kultury, starych zwyczajów i starych obyczajów burżuazji oraz innych klas wyzyskiwaczy, a ustanowienie na ich miejsce nowych idei, nowej kultury, nowych zwyczajów i nowych obyczajów proletariatu. Słowem – ustanowienie supremacji myśli MAo Tse-tunga. Jest to monumentalny ruch rewolucji ideologicznej, w którym myśl Mao Tse-tunga służy wychowaniu i reedukacji ludzi. Musimy się zająć sprawami państwowymi, nigdy nie zapominać o walce klasowej ani o dyktaturze proletariatu. Musimy zdecydowanie przeprowadzać rewolucyjną linię proletariacką przewodniczącego Mao, gruntownie krytykować i odpierać reakcyjną linię burżuazyjną oraz niszczyć jej zgubny wpływ. Musimy aktywnie uczestniczyć i wiernie bronić tej rewolucji kulturalnej oraz doprowadzić ją do samego końca zgodnie z Uchwałą KC KPCh w sprawie wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej i odnośnymi dyrektywami wydanymi przez KC partii i Komisję Wojskową.

Musimy żeglować z wiatrem wschodnim wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej i doprowadzić masowy ruch twórczego studiowania i stosowania dzieł przewodniczącego Mao na nowy, wyższy etap.

Przewodniczący Mao, czerwone słońce naszych serc, jest największym marksistą-leninistą, najwybitniejszym przywódcą proletariackim i największym geniuszem naszych czasów. Myśl Mao Tse-tunga to marksizm-leninizm najwyższego rzędu oraz najpotężniejsza broń ideologiczna w zwalczaniu i pokonywaniu imperializmu, współczesnego rewizjonizmu i wszystkich reakcjonistów. Stanowi naczelną zasadę całej partii i całego narodu we wszelkiego rodzaju wysiłkach, stanowi rdzeń i podstawę naszej pracy nad budowaniem armii. Powinniśmy nieustannie wyjaśniać wielkie znaczenie myśli Mao Tse-tunga, propagować jego wielką praktykę rewolucyjną oraz wykazywać, jak potężną siłę nabywającą rewolucyjne ludy w wyniku opanowania myśli Mao Tse-tunga. Masy powinny sobie przyswoić różne metody samokształcenia, które by pobudzały i umacniały jeszcze bardziej proletariackie uczucia dla przewodniczącego Mao i dla jego myśli oraz przyczyniały się do coraz lepszego zrozumienia przez nie twórczego studiowania i stosowania dzieł przewodniczącego Mao.

Aby ustanowić nowy porządek rzeczy i doprowadzić do nowego etapu, należy studiować jeszcze intensywniej dzieła Mao Tse-tunga i oprzeć się na jeszcze solidniejszych podstawach. Musimy się stać jeszcze lepsi w opanowaniu metody rozwiązywania aktualnych problemów poprzez studiowanie i twórcze stosowanie nauki oraz poprzez łączenie nauki z praktyką; najpierw studiować to, co jest pilnie potrzebne do uzyskania natychmiastowych rezultatów, oraz kłaść duży nacisk na praktykę. W ogniu walki klasowej i w trakcie wykonywania różnych zadań musimy podjąć poważne i gruntowne wysiłki w celu poznania zasadniczych poglądów i najważniejszych artykułów zawartych w dziełach Mao Tse-tunga, a także „Cytatów z dzieł Mao Tse-tunga”. Naszym zamierzeniem jest osiągnąć jeszcze ściślejsze zespolenie nauki z pracą. Musimy stosować to, czegośmy się nauczyli, ponownie studiować, ponownie praktykować i tak wciąż od nowa. Te wielkie wysiłki są konieczne dla prawdziwego zrozumienia i opanowania  myśli Mao Tse-tunga.

Wszyscy towarzysze z całej armii powinni studiować „trzy najbardziej poczytne artykuły” w taki sam sposób, w jaki studiują maksymy, powinni obalić burżuazyjne pojęcie pracy „w interesie własnym”, powinni popierać proletariacką zasadę poświęcenia się „interesowi ogółu” i gruntownie zmienić swój pogląd na świat. Powinni oni również studiować pilnie i nieustannie rezolucję ze zjazdu w Kutien, a mianowicie artykuł „O wykorzenieniu błędnych poglądów w partii”. Rezolucja ta opracowana osobiście przez przewodniczącego Mao stanowiła pierwsze, najbardziej gruntowne, kompletne i słuszne rozwiązanie problemu kierunku i linii naszego budownictwa partyjnego oraz tworzenia armii. Rezolucja ta pozostaje aktualna we wszystkich czasach, a postanowienia jej powinny być studiowane jak maksymy. Wszyscy towarzysze z armii powinni się zdecydowanie przeciwstawić wszelkim poglądom burżuazji i jej reakcyjnej linii, powinni ustanawiać prawdziwie zdecydowany pogląd na świat – komunistyczny pogląd na świat: ofiarnej służby dla ludu Chin i ludów świata oraz stanowczo przeprowadzać i bronić rewolucyjnej linii proletariackiej przewodniczącego Mao. Powinni się stać świadomymi, rewolucyjnymi bojownikami proletariatu, uzbrojonymi w myśl Mao Tse-tunga wierni jemu zawsze.

Komitety partyjne i czołowe kadry partyjne wszystkich szczebli powinny objąć kierownictwo w tym ruchu. Powinny studiować dzieła przewodniczącego Mao, postępować w myśl jego nauk, działać zgodnie z jego dyrektywami i stać się pełnowartościowymi żołnierzami przewodniczącego Mao. Muszą się udać do ludzi i do mas, studiować i stosować dzieła Mao Tse-tunga razem z armią i masami. Czołowe kadry partyjne powinny być pierwsze w procesie obnażania swoich najskrytszych myśli i walce z własnym egoizmem; powinny dawać dobry przykład w przekształcaniu siebie samego, trzymać się i bronić słusznej linii przewodniczącego Mao. To właśnie rozumie się jako masowy ruch twórczego studiowania i stosowania dzieł Mao Tse-tunga i jako wprowadzenie tego ruchu na nowy, wyższy etap.

Po drugie:

Działać w dalszym ciągu zdecydowanie na rzecz tworzenia podstawowych oddziałów i większej liczby lepszych kompanii wyróżniających się w „czterech dobrych”

Przewodniczący Mao przywiązywał zawsze duże znaczenie do dobrej pracy przy tworzeniu kompanii. Podkreślał, że „podstawą armii są żołnierze”. Kampania tworzenia kompanii wyróżniających się w „czterech dobrych” prowadzona jest w celu wcielenia w życie postanowień „Rezolucji w sprawie umocnienia pracy politycznej i ideologicznej w siłach zbrojnych”, przyjętej na rozszerzonym posiedzeniu Komisji Wojskowej KC KPCh. Stanowi ona fundamentalny środek prowadzący do umocnienia kompanii, jest rodzajem rewolucyjnego współzawodnictwa socjalistycznego, które cieszy sie ogromną popularnością wśród żołnierzy. Poprzez nieprzerwany rozwój i ulepszanie kampanii „czterech dobrych” przekształcimy kompanie w znakomite szkoły myśli Mao Tse-tunga.

Musimy przodować w czterech dobrych rzeczach. W dobrej pracy politycznej i pracy ideologicznej, w dobrym stylu pracy „trzy-osiem” oraz w dobrym postępowaniu na co dzień. Jednakże rzeczą najważniejszą i podstawową jest dążyć do dobrych wyników w pracy politycznej i ideologicznej, a szczególnie w studiowaniu i stosowaniu myśli Mao Tse-tunga, tj. czynić to w sposób twórczy. Dopiero kiedy zostaną spełnione te warunki, których rezultatem będzie zrewolucjonizowanie ludzkich umysłów, praca we wszystkich innych dziedzinach będzie wykonywana dobrze.

Zmiany w sytuacji wewnętrznej i zagranicznej a zwłaszcza pogłębianie się wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej oraz ostra złożona walka klasowa odbijają się w coraz większym stopniu na sytuacji w armii. Musimy zdecydowanie się trzymać „czterech pierwszych”, rozumieć żywotne idee naszych ludzi oraz właściwie stosować myśli Mao Tse-tunga w celu odpowiedniego ujęcia i rozwiązywania wszelkiego rodzaju praktycznych problemów ideologicznych.

Rozpatrując aktualne idee, musimy skutecznie podchodzić do ośmiu dodatkowych aspektów wychowania politycznego, nauczać z pomocą pozytywnych przykładów, odpowiednio reklamować wybitnych ludzi i świetne czyny. Musimy przestrzegać materialistycznych metod pracy, w porę oceniać sytuację, zwracać uwagę na pewne zjawiska już w ich stadium początkowym oraz stosować różne rozwiązania w zależności od problemu. W sprawach odnoszących się do administracji kraju należy się posługiwać metodami pracy politycznej i rozumieć w tym wypadku aktualne poglądy ludzi. Także i w tych przypadkach musimy się trzymać linii mas i wszcząć szeroką kampanię masową, aby pomóc towarzyszom w ich reedukacji ideologicznej.

Komórki partyjne w każdej jednostce powinny się trzymać ściśle tych zasad, stawiać politykę na pierwszym miejscu i zdecydowanie formować kompanię zgodnie z myślą Mao Tse-tunga i linią budownictwa partii. Komórki te powinny wzmocnić kolektywne kierownictwo i świadomie przestrzegać centralizmu demokratycznego. Powinny osiągać sukcesy w przyjmowaniu nowych członków do partii i wzmagać szkolenie partyjne tak, by każdy członek partii górował nad innymi ludźmi w twórczym studiowaniu i stosowaniu myśli Mao Tse-tunga oraz w pracy politycznej i ideologicznej. Jeżeli komórka partyjna będzie sprawowała skuteczne kierownictwo, jeżeli jej kadry będą świadomie stawiały politykę na pierwszym miejscu, jeżeli dzielnie będą mobilizowały szeregowych żołnierzy oraz rozwijały demokrację w trzech głównych dziedzinach działalności, to kompania odniesie podwójny sukces w swej pracy.

Komitety partyjne  naczelne organy wszystkich szczebli powinny pójść między szeregowych żołnierzy, do kompanii, aby nieustannie umacniać kierownictwo w kampanii „czterech dobrych”. Powinny także od czasu do czasu razem z żołnierzami podsumowywać doświadczenia zdobyte w tej kampanii, ulepszać swój styl kierowania i metody pracy. W szczególności oficerowie na szczeblu pułku powinni zabiegać o osobiste kierowanie taką kampanią.

Po trzecie:

Wykonując swoje zadanie jako siła bojowa, bądźmy również dobrzy jako korpusy pracy i jako korpusy produkcyjne oraz rozwijajmy wspaniałe tradycje armii ludowej

Przewodniczący Mao powiedział, że nasza armia stanowi jednocześnie siłę bojową, korpusy pracy i korpusy produkcyjne. Musimy działać zgodnie z wytycznymi przewodniczącego Mao: wykazują się siłą bojową, musimy odnosić również sukcesy jako korpusy pracy i korpusy produkcyjne. Musimy jednocześnie studiować, brać udział w pracy na roli, prowadzić fabryki i pracować z masami oraz umieć przekształcać armię w wielką szkołę myśli Mao Tse-tunga, która uformuje nowe pokolenie komunistów zdolnych do zajęcia się zarówno sprawami wojskowymi, jak i cywilnymi, przemysłem, jak i rolnictwem.

Musimy prowadzić ożywioną działalność wśród mas, propagować zawsze i wszędzie myśl Mao Tse-tunga oraz dobrze służyć masom. Musimy aktywnie uczestniczyć w budowie socjalizmu i dawać przykład stosowania polityki partii oraz „trzech głównych zasad dyscypliny” i „ośmiu punktów do przestrzegania”. Każda jednostka armii musi stać się oddziałem propagandy, a każdy towarzysz – propagandzistą rozpowszechniającym myśl Mao.

Mając na uwadze perspektywy naszego budownictwa, armia musi osiągnąć sukcesy w pracy na roli i w produkcji pomocniczej oraz stopniowo zakładać małe i średnie fabryki.

Musimy kontynuować i forsować nasz dobry styl wytężonej walki, być pilni i oszczędni w toku budowania armii i stosować ściśle zasady ekonomiki.

Wykonując postawione przed nami zadania jako korpusy pracy i korpusy produkcyjne, musimy jednocześnie studiować i stosować dzieła przewodniczącego Mao w sposób twórczy, uczyć się skromnie od rządów lokalnych i ludu, od klasy robotniczej, od biedniaków i średniaków, od Czerwonej Gwardii, oraz zespalać się z masami. Musimy przyspieszyć ideologiczny proces zrewolucjonizowania oddziałów  utrzymać dobre cechy, właściwe armii ludowej.

Po czwarte:

Wzmóc proces rewolucjonizowania wszystkich organizacji i odważnie promować wybitnych dowódców i bojowników na odpowiedzialne stanowiska

Przewodniczący Mao powiedział: „W ostatecznej analizie sprawowanie kierownictwa pociąga za sobą podwójną odpowiedzialność: opracowania koncepcji działania i dobrego wykorzystania kadr” oraz „Po ustaleniu linii politycznej decydującym czynnikiem stają się kadry”.

W zakresie organizacji najważniejszą rzeczą jest obranie właściwej linii w stosunku do kadr, a następnie wybór i promowanie odpowiednich kadr. To wiąże się z problemem, czy nasza armia znajdzie się w rękach towarzyszy prawdziwie wiernych myśli Mao Tse-tunga, czy też nie oraz czy armia będzie realizowała całkowicie politykę i linię partii, czy też nie.

Towarzysz Lin Biao, biorąc pod uwagę aktualną sytuację w naszej armii, wysunął trzypunktowe kryterium odnoszące się do szkolenia, wyboru i promocji kadr zgodnie z wytycznymi przewodniczącego Mao oraz pięcioma wymaganiami dla następców sprawy rewolucji proletariackiej opracowanymi przez przewodniczącego Mao. Są one następujące:

1.      Wysoko wznosić wielki czerwony sztandar myśli Mao Tse-tunga, być wiernym przewodniczącemu Mao i jego myśli

2.      Stawiać politykę proletariacką na pierwszym miejscu i utrzymywać ścisłe kontakty z masami

3.      Wykazać rewolucyjny zapał i energię

Przy ocenie, wyborze i promocji kadr powinniśmy pamiętać o zasadniczych problemach i realizować klasową linię partii. Oczywiście należy zwracać uwagę także na sprawy mniejszej wagi, jednakże rzeczą podstawową jest oceniać kadry według problemów zasadniczych, tj. według tego, czy kadry odpowiadają wspomnianemu wyżej trzypunktowemu kryterium.

Niezależnie od jednostek armii, akademii i szkół wojskowych, proces rewolucjonizowania pod względem organizacyjnym powinien się odbywać jednocześnie z rewolucjonizowaniem ludzkich umysłów. Należy ściśle przestrzegać trzypunktowego kryterium co do szkolenia, wyboru i promocji kad. Wybitni dowódcy i żołnierze, którzy rzeczywiście odpowiadają temu kryterium, powinni być promowani na kluczowe stanowiska. Kryterium tego trzeba również ściśle przestrzegać, i to od samego początku, przy przyjmowaniu do partii nowych członków oraz przy wyborze i nominacji kadr na szczeblach podstawowych. Akademie i szkoły wojskowe muszą wprowadzić gruntowną reformę nauczania i szkolenia studentów zgodnie z trzypunktowym kryterium.

Zgodnie z powyższym kryterium każdy członek naszej kadry musi narzucić ścisłe wymagania wobec siebie samego. Od każdego wymaga się bezgranicznej wierności wobec przewodniczącego Mao i jego myśli. Musi ich cechować niezłomna wiara i zaufanie do mas. Każdy musi zająć wobec siebie samego słuszną postawę i traktować siebie nie tylko jako część rewolucyjnych sił, lecz jednocześnie jako cel rewolucji oraz czynić nieustannie wysiłki na rzecz reedukacji siebie samego. Starsi towarzysze w jesieni swego życia, powinni zachować swoje cechy proletariackich rewolucjonistów, aby jeszcze bardziej przyczynić się do sprawy rewolucji.

Po piąte:

Zwiększyć czujność, zdecydowanie stać na pozycjach bojowych i wzmocnić przygotowania na wypadek wojny

Przewodniczący Mao uczy nas, że „dowódcy i żołnierze całej Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej w żadnym razie nie powinni osłabiać swojej woli walki”. Działając zgodnie z wytycznymi przewodniczącego Mao musimy zwiększyć naszą rewolucyjną czujność, nieugięcie stać na pozycjach bojowych, zdecydowanie bronić bezpieczeństwa naszej ojczyzny i zapewnić swobodny rozwój wielkiej proletariackiej rewolucji kulturalnej.

Musimy poczynić poważne przygotowania w celu rozbicia agresywnej wojny prowadzonej przez imperializm amerykański i jego wspólników. Musimy w dalszym ciągu studiować i zgłębiać myśli Mao Tse-tunga na temat wojny ludowej. Musimy ugruntować naszą wiedzę o bieżącej sytuacji i zajmować się aktualnymi poglądami ludzi, które wyłaniają się w toku przygotowań wojennych. Powinniśmy wprowadzać w życie styl pracy „trzy-osiem”, a szczególnie styl intensywnej i szybkiej roboty. W naszym szkoleniu wojskowym powinniśmy korzystać z dzieł przewodniczącego Mao, traktując je jako podstawę szkolenia. Musimy umocnić w trakcie szkolenia naszą pracę polityczną i ideologiczną, ćwiczyć uparcie, by zdobyć umiejętności techniczne, które przetrwają wszelkie próby oraz nauczyć się taktyki walki z bliskiej odległości i walki nocnej. Musimy być również dobrzy w ćwiczeniach polowych. Musimy umocnić naszą pracę polityczną i ideologiczną wśród garnizonów granicznych i jednostek stacjonujących na wyspach oraz wśród oddziałów zatrudnionych w budownictwie.

Musimy ulepszyć naszą pracę w milicji, oprzeć ją na solidnych podstawach organizacyjnych, politycznych i wojskowych. Naszym ważnym politycznym zadaniem jest udzielenie pomocy w szkoleniu studentów i Czerwonej Gwardii ze szkół średnich i wyższych. Powinniśmy szeroko propagować myśl przewodniczącego na temat wojny ludowej i rozpowszechniać ją wśród mas.

Obecnie sytuacja rewolucji światowej jest bardzo dobra. Coraz więcej rewolucyjnych ludów zaczyna poznawać i opanowywać potężną broń ideologiczną, jaką jest myśl Mao Tse-tunga. Stała się ona dla nich sztandarem walki, sztandarem zwycięstwa. Imperializm, współczesny rewizjonizm i reakcjoniści wszystkich krajów znajdują się z każdym dniem w coraz trudniejszej sytuacji. Imperializm amerykański, który otrzymał miażdżące uderzenia w Wietnamie, walczy rozpaczliwie i próbuje rozszerzyć swą wojnę na terytorium Chin. Rewizjonistyczna klika przywódców KPZR, spiskująca z imperializmem amerykańskim i reakcjonistami wszystkich krajów, nasila swoje zbrodnicze działania przeciwko Chinom. Musimy zaostrzyć nasza czujność stokrotnie i być zawsze przygotowani do rozbicia niespodziewanego ataku ze strony imperializmu amerykańskiego i jego wspólników! Musimy być zawsze gotowi walczyć ramię w ramię z narodem wietnamskim i zmiażdżyć przeklętego agresora amerykańskiego! Musimy dążyć do wyzwolenia Tajwanu i bronić naszej ojczyzny oraz wzmóc wysiłki w celu udzielenia poparcia rewolucyjnym walkom ludów świata!

Przewodniczący Mao uczy nas: „Musimy pokładać nadzieję w masach i w partii. Oto dwie naczelne zasady”.

Musimy wznieść wyżej niż dotąd wielki czerwony sztandar myśli Mao Tse-tunga, ściśle się jednoczyć wokół Komitetu Centralnego partii i zdecydowanie trzymać się linii rewolucji proletariackiej przewodniczącego Mao. Musimy mieć absolutne zaufanie do mas, polegać na nich i mobilizować je; musimy pójść między masy, uczciwie się uczyć od nich, jednoczyć się z nimi i walczyć u ich boku. Tylko w ten sposób będziemy mogli osiągnąć sukcesy w chlubnych zadaniach, które stoją przed nami i przekształcić naszą armię w wielką szkołę myśli Mao Tse-tunga.

Zwróćmy nasz wzrok w przyszłość i zdecydowanie kroczmy naprzód w blasku wielkiej myśli Mao Tse-tunga.

Peking Review” nr 3 z 13 stycznia 1967 r.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin