KWIATY - OGRÓD.doc

(12952 KB) Pobierz

 

 

 

 

OPIS:Niska, płożąca się bylina o pędach pokładających się. Tworzy gęste dywany zieleni wysokości 5-10 cm. Kwitnie od czerwca do września. Stosujemy do nasadzeń pod drzewami. Dobrze prezentuje się na skalniakach, roślina ekspansywna o urokliwych kwiatach.

NAZWA POLSKA: Cymbalaria murowa
NAZWA ŁACIŃSKA: Cymbalaria muralis
Cena: 10zł

 

 

OPIS:Roślina osiąga do 40 cm. Kwiaty purpurowe. Ozdobą rośliny są liście znajdujące sie na płożących pędach. Roślina wełniście owłosiona. Czyściec stosujemy jako roślinę zadarniająca. Nie jest wymagającą byliną.

NAZWA POLSKA: Czyściec wełnisty
NAZWA ŁACIŃSKA: Stachys. byzantina
 

 

OPIS:Jest to jedna z najpiękniejszych roślin skalnych. Zawdzięcza to głównie uroczym karminowo - czerwonym kwiatom. Długi okres kwitnienia przypada na miesiące maj-sierpień. Dobrze rośnie na stanowisku słonecznym i przepuszczalnej glebie.

NAZWA POLSKA: Delosperma Coopera
NAZWA ŁACIŃSKA: Delosperma cooperii

 

OPIS:Zwracająca na siebie uwagę bylina charakteryzuje się pierzastymi, kolczastymi, liśćmi zebranymi w gwieździstą rozetę. Pojawiające się w lipcu i sierpniu srebrzystobiałe kwiaty nadają się do cięcia i suchych bukietów. Kwiaty otwierają się tylko w słoneczną pogodę. Dziewięćsił w naturze rośnie na wydmach, dlatego najokazalej wygląda na suchych, jałowych i piaszczystych glebach w pełnym słońcu. Świetny na skalniaki.

NAZWA POLSKA: Dziewięćsił bezłodygowy odm. łodygowa
NAZWA ŁACIŃSKA: Carlina acaulis ssp. Simplex

 

 

OPIS:Dzwonek dalmatyński to obficie kwitnąca bylina o niewielkich wymaganiach. Lawendowoniebieskie kwiaty pojawiają się przez całe lato. Ten dzwonek tworzy niskie zimozielone poduszki liści. Osiąga do 20cm wysokości. Świetnie sprawdza się w ogródkach skalnych, na murkach ogrodowych i skarpach, gdzie może tworzyć okazałe kwietne nawisy. Szczególnie malowniczo wygląda wśród jasnych kamieni i skałek. Może być także uprawiany w pojemnikach - dla ozdoby tarasów i balkonów oraz jako roślina okrywowa. Na słonecznych stanowiskach najobficiej kwitnie.

NAZWA POLSKA: Dzwonek dalmatyński
NAZWA ŁACIŃSKA: Campanula portenschlagiana

 

OPIS:Jest to niski dzwonek o wysokości 5 - 10 cm. Małe dzwonkowate kwiatki pojawiające się od czerwca do sierpnia w oszałamiającej ilości wystają ponad poduszki żywozielonych listków. Tworzy luźne kępki. Jest jednym z najlepszych dzwonków na małe skalniaki, świetnie rośnie między kamieniami i w szczelinach skalnych. Ze względu na długie kwitnienie jest cenną rośliną na obwódki i do skrzynek balkonowych. Szybko i łatwo się rozrasta tworząc podziemne rozłogi. Lubi stanowiska słoneczne i wapienną, przepuszczalną glebę.

NAZWA POLSKA: Dzwonek drobny
NAZWA ŁACIŃSKA: Campanula cochleariifolia 'Blue'

 

 

 

OPIS:Ta niska, nie przekraczająca 15 cm roślina od czerwca do sierpnia tworzy niskie poduszki lawendowoniebieskich kwiatów. Nie tworzy rozłogów. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych, ale pięknie kwitnie też w półcieniu. Zadowoli się każdą przepuszczalną glebą. Świetna roślina okrywowa.

NAZWA POLSKA: Dzwonek gargański
NAZWA ŁACIŃSKA: Campanula garganica

 

OPIS:Jeden z piękniejszych polskich dzwonków. Odmiana o białych kwiatach przepięknie wygląda z różowymi różami. Osiąga wysokość do 20 cm. Najlepiej sprawdza się na rabatach oraz w ogródkach skalnych- tworzy wtedy piękne dywany kwiatów. Po kwitnieniu należy ściąć pędy prawie nad ziemią. W ciągu dwóch tygodni odrosną nowe i roślina ponownie zakwitnie. Dzwonek karpacki może spełniać funkcję rośliny okrywowej. Bylina ta nie nastręcza specjalnie wielu problemów w uprawie. Lubi glebę przepuszczalną oraz słoneczne stanowiska.

NAZWA POLSKA: Dzwonek karpacki
NAZWA ŁACIŃSKA: Campanula carpatica 'Alba'

 

OPIS:Jeden z piękniejszych polskich dzwonków. Odmiana o intensywnie niebieskich kwiatach przepięknie wygląda z różowymi różami. Osiąga wysokość do 20 cm. Najlepiej sprawdza się na rabatach oraz w ogródkach skalnych- tworzy wtedy piękne dywany kwiatów. Po kwitnieniu należy ściąć pędy prawie nad ziemią. W ciągu dwóch tygodni odrosną nowe i roślina ponownie zakwitnie. Dzwonek karpacki może spełniać funkcję rośliny okrywowej. Bylina ta nie nastręcza specjalnie wielu problemów w uprawie. Lubi glebę przepuszczalną oraz słoneczne stanowiska.

NAZWA POLSKA: Dzwonek karpacki
NAZWA ŁACIŃSKA: Campanula carpatica 'Tiefblaue Clips'

 

OPIS:Jeden z piękniejszych polskich dzwonków o niebieskich kwiatach. Osiąga wysokość do 20 cm. Najlepiej sprawdza się na rabatach oraz w ogródkach skalnych- tworzy wtedy piękne dywany kwiatów. Po kwitnieniu należy ściąć pędy prawie nad ziemią. W ciągu dwóch tygodni odrosną nowe i roślina ponownie zakwitnie. Dzwonek karpacki może spełniać funkcję rośliny okrywowej. Bylina ta nie nastręcza specjalnie wielu problemów w uprawie. Lubi glebę przepuszczalną oraz słoneczne stanowiska.

NAZWA POLSKA: Dzwonek karpacki
NAZWA ŁACIŃSKA: Campanula carpatica

 

OPIS:Karłowa odmiana osiągająca do 25cm wysokości. Ciemnofioletowoniebieskie kwiaty są gęsto skupione na szczytach sztywnych pędów. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Znany i lubiany dzwonek, sadzony jest na skalniakach i niskich rabatach, nadaje się również do cięcia. Dzwonek skupiony preferuje stanowiska ciepłe i słoneczne z umiarkowanie wilgotną glebą. Jeden z odporniejszych dzwonków-poradzi sobie nawet na glebie bardzo ubogiej, nie zniesie natomiast zastoisk wodnych.

NAZWA POLSKA: Dzwonek skupiony niski
NAZWA ŁACIŃSKA: Campanula glomerata 'Acaulis'
 

 

OPIS:Bylina niska - nie przekracza 20 cm, silnie się rozrastająca. Odmiana ta, mimo iż od maja do sierpnia pokrywa się ciekawymi, zebranymi w kwiatostany, granatowo-niebieskimi kwiatami, to przez cały rok zdobią ją purpurowobrązowawe liście. Jest świetną rośliną okrywową, także do sadzenia blisko zbiorników wodnych. Dobrze sprawdza się też na skalniakach, zwłaszcza w półcienistych miejscach. Lubi lekko wilgotne i próchniczne gleby. W łagodne zimy liście zdobią ogród podczas ponurych dni. Podczas zim bezśnieżnych liście giną, a dąbrówka wypuszcza nowe na wiosnę.

NAZWA POLSKA: Dąbrówka rozłogowa
NAZWA ŁACIŃSKA: Ajuga reptans 'Braunherz'

 

 

OPIS:Urocza skalna roślina osiągająca wysokość do 15cm. Tworzy okazałe rozety srebrnozielonych liści. Kwitnie w maju i czerwcu różowokarminowymi kwiatami. Roślina o ładnym pokroju, powinna koniecznie znaleźć się w każdym ogrodzie skalnym.Lubi stanowiska słoneczne i przepuszczalną glebę.

NAZWA POLSKA: Firletka alpejska
NAZWA ŁACIŃSKA: Lychnis alpina

 

 

 

 

OPIS:Skalna odmiana o jaskraworóżowych kwiatach pojawiających się w maju-czerwcu. Płatki kwiatów są oryginalnie poszarpane. Dorasta do 15cm wysokości. Lubi lekko wilgotną glebę i półsłoneczne lub słoneczne stanowisko. Bardzo cenna ze względu na niepowtarzalną formę kwiatów.

NAZWA POLSKA: Firletka poszarpana
NAZWA ŁACIŃSKA: Lychnis flos-cuculi 'Nana'

 

 

OPIS:Poduszki filcowatych liści wspaniale zakrywają glebę. Kwitnie wczesną wiosną wraz z tulipanami ożywiając ogród dywanikami różowych kwiatów. Dorasta do 10-15cm wysokości. Nie wymagająca co do stanowiska. Preferuje jednak miejsca słoneczne i lekko wilgotną glebę.Idealna i niezastąpiona roślina wiosenna na skalniaki

NAZWA POLSKA: Gęsiówka kaukaska
NAZWA ŁACIŃSKA: Arabis caucasica rosea 'La Fraicheur '

 

 

OPIS:Jest to karłowa odmiana osiągająca do 25cm wysokości. Kwiaty koloru czerwonego z złotymi końcówkami płatków. Wytrwale kwitnie od maja do września. Swietna roślina do pojemników, na słoneczne skalniaki i niskie rabaty bylinowe. Kwiaty można ciąć do małych bukietów.Niewymagająca.Znosi nawet najgorsze i suche gleby.

NAZWA POLSKA: Gailardia oścista
NAZWA ŁACIŃSKA: Gaillardia aristata 'Kobold'

 

OPIS:Poduszki filcowatych liści wspaniale zakrywają glebę. Kwitnie wczesną wiosną wraz z tulipanami ożywiając ogród dywanikami śnieżnobiałych kwiatów. Dorasta do 10cm wysokości. Nie wymagająca co do stanowiska. Preferuje jednak miejsca słoneczne i lekko wilgotną glebę. Idealna i niezastąpiona roślina wiosenna na skalniaki

NAZWA POLSKA: Gęsiówka kaukaska
NAZWA ŁACIŃSKA: Arabis caucasica compacta 'Schneeball '

 

OPIS:Poduszki filcowatych białoobrzeżonych liści wspaniale zakrywają glebę. Kwitnie wczesną wiosną wraz z tulipanami ożywiając ogród dywanikami białych kwiatów. Dorasta do 10cm wysokości. Nie wymagająca co do stanowiska. Preferuje jednak miejsca słoneczne i lekko wilgotną glebę. Idealna i niezastąpiona roślina wiosenna na skalniaki.Ta odmiana jest rzadko spotykana i mniej ekspansywna niż gatunek.

NAZWA POLSKA: Gęsiówka wczesna
NAZWA ŁACIŃSKA: Arabis procurrens ' Variegata '
 

 

 

OPIS:Pochodzi z górskich ostępów Azji. Jej ozdobą są ciemnoniebieskie, dzwonkowate kwiaty dł. do 4cm z zielonymi kropkami wewnątrz gardzieli. Kwitnie na przełomie lata i jesieni. Dorasta do 30cm wysokości. Jest najłatwiejszą w uprawie goryczką, zadowala się prawie każdą glebą i lubi stanowisko słoneczne. Długowieczna i bezproblemowa bylina.

NAZWA POLSKA: Goryczka siedmiodzielna
NAZWA ŁACIŃSKA: Gentiana septemfida

 

 

OPIS:Jeden z bardziej urokliwych goździków polskich łąk. Tworzy zwarte i gęste, niziutkie poduszki ciemnozielonych liści, nad którymi w środku lata góruje mrowie białych kwiatków o delikatnym zapachu. Po przekwitnięciu wycinamy łodyżki z uschniętymi kwiatami. Jeden z lepszych goździków na suche i słoneczne skalniaki. Poradzi sobie jednak także w półcieniu. Szybko się rozrasta na dużych powierzchniach. Dorasta podczas kwitnienia do 25cm wysokości.

NAZWA POLSKA: Goździk kropkowany
NAZWA ŁACIŃSKA: Dianthus deltoides 'Albus'

 

 

OPIS:Jeden z bardziej urokliwych goździków polskich łąk. Tworzy zwarte i gęste, niziutkie poduszki ciemnozielonych liści, nad którymi w środku lata góruje mrowie szkarłatnoczerwonych kwiatków. Po przekwitnięciu wycinamy łodyżki z uschniętymi kwiatami. Jeden z lepszych goździków na suche i słoneczne skalniaki. Poradzi sobie jednak także w półcieniu. Szybko się rozrasta na dużych powierzchniach. Dorasta podczas kwitnienia do 25cm wysokości.

NAZWA POLSKA: Goździk kropkowany
NAZWA ŁACIŃSKA: Dianthus deltoides 'Brillant'

 

 

OPIS:Polska nazwa tego goździka pochodzi od tego, że...uważany był za roślinę o którą w ogóle nie trzeba dbać. Pochodzi z Alpejskich łąk. Nad zwartymi poduszkami sinych, wąskich, kłujących listków w maju i czerwcu rozwijają się różowe kwiaty. Dorasta do 5-15cm wysokości. Najbardziej odporny goździk na skalniaki. Znosi ciężkie warunki: palące słońce, kamieniste i suche podłoże.....zaniedbany-nie da po sobie poznać, że ogrodnik nie miał czasu się nim zająć.

NAZWA POLSKA: Goździk zaniedbany
NAZWA ŁACIŃSKA: Dianthus pavonius

 

OPIS:Dorastająca do 40cm bylina o sinozielonych, wąskich liściach. Kwiaty pełne, silnie pachnące (!), jasnoróżowe pojawiają się na sztywnych łodyżkach od czerwca do sierpnia. Wspaniała roślina na słoneczne i suche skalniaki, na obwódki i przedpole niskiej rabaty. Niewymagająca. Warto ją posadzić blisko miejsca, gdzie często przebywamy w ogrodzie- wtedy w pełni docenimy niesamowity zapach kwiatów.

NAZWA POLSKA: Gożdzik pierzasty
NAZWA ŁACIŃSKA: Dianthus plumarius 'Roseus'

 

 

OPIS:Uznawany za jedną z ładniejszych roślin sklanych.Nad zwartymi poduszkami kłujących drobnych liści ukazują się wiosną setki jaskrawożółtych kwiatów. Niska roślinka, nie przekracza 7cm wysokości. Wymaga mocno przepuszczalnej gleby i słonecznego stanowiska. W odpowiednich warunkach zimozielona.

NAZWA POLSKA: Głodek kaukaski
NAZWA ŁACIŃSKA: Draba brunifolia

 

 

 

OPIS:Istna miniaturka. Dorasta do 3-4 cm wysokości. Jaskrawożółte kwiaty pojawiają się tuż nad jasnozielonymi, wąskimi listkami w kwietniu i maju. Roślina tworzy malutkie poduszeczki i powinniśmy ją sadzić w grupach po kilka sztuk. Najlepiej się czuje w pełnym słońcu, na skalniakach i suchych murkach czy w szczelinach skalnych. Na piaszczystej i jałowej glebie bezproblemowa.

NAZWA POLSKA: Głodek kosmaty
NAZWA ŁACIŃSKA: Draba lasiocarpa

 

 

OPIS:Ta urocza miniaturka gdy nie kwitnie, przypomina poduszeczki mchu. W marcu i kwietniu ten mech nagle zaskakuje nas rojem żółtych, malutkich kwiatków. Piękna roślina. Fantastycznie wypełnia przestrzenie między kamieniami na skalniaku, tworząc zwartą jasnozieloną darń. Wymaga piaszczystej i ubogiej gleby oraz słonecznego stanowiska. Mimo delikatnego wyglądu jest to bardzo odporna roślina.

NAZWA POLSKA: Głodek mrzygłód
NAZWA ŁACIŃSKA: Draba aizoides

 

 

OPIS:Roślina tworzy zwarte, płaskie poduszki złożone z małych rozetek liści. Białe kwiaty pojawiające się wiosną na niewysokich łodyżkach są wyjątkowe: żaden inny głodek nie ma białych płatków.Ta miniaturowa bylina dorasta najwyżej do 5cm wysokości. Jest jednak odporna i zadowoli się najsuchszą i jałową gebą. Na słonecznym stanowisku wcześniej zakwitnie.

NAZWA POLSKA: Głodek Suendermana
NAZWA ŁACIŃSKA: Draba x suendermanii

 

 

 

OPIS:Zwana gloksynią gruntową roślina jest jedną z bardziej oryginalnych bylin do sadzenia w naszych ogrodach. Z rozety błyszczących, paprociowatych liści wyrasta w środku lata sztywny pęd kwiatowy do 50cm wysokości. Białe kwiaty są duże, kielichowate, z żółtym wnętrzem- przyciągają motyle. Lubi stanowiska słoneczne i dość żyzną, przepuszczalną glebę. Mimo egzotycznego wyglądu dobrze u nas zimuje. Wymaga tylko lekkiego okrycia korzeni na zimę np. gałązkami drzew iglastych lub suchymi liśćmi.

NAZWA POLSKA: Inkarwilla Delavaya
NAZWA ŁACIŃSKA: Incarvillea delavayi 'Alba'

 

 

OPIS:Zwana gloksynią gruntową roślina jest jedną z bardziej oryginalnych bylin do sadzenia w naszych ogrodach. Z rozety błyszczących, paprociowatych liści wyrasta w środku lata sztywny pęd kwiatowy do 50cm wysokości. Różowe kwiaty są duże, kielichowate, z żółtym wnętrzem- przyciągają motyle. Lubi stanowiska słoneczne i dość żyzną, przepuszczalną glebę. Mimo egzotycznego wyglądu dobrze u nas zimuje. Wymaga tylko lekkiego okrycia korzeni na zimę np. gałązkami drzew iglastych lub suchymi liśćmi.

NAZWA POLSKA: Inkarwilla Delavaya
NAZWA ŁACIŃSKA: Incarvillea delavayi

 

 

OPIS:Jaskrawożółte kwiaty tej kępiastej byliny bardzo ciekawie kontrastują ze srebrnymi, omszonymi liśćmi. Dorasta do 30-40cm wysokości. Kwitnie w czerwcu i lipcu. Świetnie wygląda na skalniaku wśród roślin sucholubnych np. rojników. Bardzo tolerancyjna roślina- znosi suche stanowiska, palące słońce i ubogą glebę.

NAZWA POLSKA: Jastrzębiec kosmaty
NAZWA ŁACIŃSKA: Hieracium villosum

 

 

OPIS:Urocza, miniaturowa roślinka przypominająca mech. Wspaniale nadaje się do wypełniania szczelin pomiędzy kamieniami. Dorasta do 2cm wysokości. Kwitnie drobniutkimi białymi kwiatami w czerwcu- wygląda wtedy jak miniaturowa łączka ze stokrotkami. Wspaniała roślina do obsadzania mis czy sadzenia zamiast trawnika w rzadko uczęszczanych miejscach ogrodu. Znosi każdą glebę, stanowisko słoneczne do półcienistego.Odmiana \'Aureus\' wyróżnia się słabszym wzrostem i złotozielonymi liśćmi. Wymaga też więcej słońca.

NAZWA POLSKA: Karmnik ościsty
NAZWA ŁACIŃSKA: Sagina subulata 'Aureus'

 

 

 

 

 

OPIS:Kochana przez nasze domowe koty roślina osiąga do 40 cm, tworząc gęste kępy. Kwitnie obficie od lipca do września. Po wczesnym przycięciu kwitnienie powtarza jesienią. Wymaga słonecznego stanowiska i umiarkowanie wilgotnej gleby.Pięknie komponuje się z różami, purpurowym berberysem i płomykami.

NAZWA POLSKA: Kocimiętka
NAZWA ŁACIŃSKA: Nepeta nervosa 'Blue Moon'

 

 

OPIS:Dorastająca do 20cm wysokości bylina kwitnąca późną wiosną. Doskonale rośnie w każdych warunkach glebowych, najlepiej w pełnym słońcu. Wspaniały do tworzenia grup ogrodowych i na rabaty. Świetnie rośnie na skalniakach. Po przekwitnięciu należy wycinać pędy kwiatostanowe u ich nasady, aby uniknąć tworzenia nasion, które roślinę wyczerpują. Roślina łatwa w uprawie.

NAZWA POLSKA: Kosaciec niski - zółty
NAZWA ŁACIŃSKA: Iris pumila

 

OPIS:Dorastająca do 20cm wysokości bylina kwitnąca późną wiosną. Doskonale rośnie w każdych warunkach glebowych, najlepiej w pełnym słońcu. Wspaniały do tworzenia grup ogrodowych i na rabaty. Świetnie rośnie na skalniakach. Po przekwitnięciu należy wycinać pędy kwiatostanowe u ich nasady, aby uniknąć tworzenia nasion, które roślinę wyczerpują. Roślina łatwa w uprawie.

NAZWA POLSKA: Kosaciec niski-niebieski
NAZWA ŁACIŃSKA: Iris pumila

 

 

 

OPIS:Roślina dorasta do 20-30 cm wysokości. Doskonale rośnie w każdej glebie. Swą nazwę zawdzięcza kwiatom, których płatki wewnętrzne są gładkie i żółte, a zewnętrzne z bardzo wyraźnym brązowym żyłkowaniem. Bylina o oryginalnych kwiatach, łatwa w uprawie.

NAZWA POLSKA: Kosaciec pstry
NAZWA ŁACIŃSKA: Iris variegata

 

 

OPIS:Okazała bylina dorastająca do 50cm wysokości. Żółte kwiaty pojaiwają się od czerwca do października. Nadaje się do sadzenia u podnóża ogrodów skalnych jak i na rabatach bylinowych. Niewymagający-znosi każdą glebę. Stanowisko- słoneczne

NAZWA POLSKA: Krwawnik tarczowaty
NAZWA ŁACIŃSKA: Achillea clypeolata

 

 

OPIS:Dorasta do 40cm wysokości. Liście intensywnie zielone, ozdobne. Szkarłatnoczerwone kwiaty pojawiają się z krótkimi przerwami przez całe lato i jesień. Wymaga żyznej i wilgotnej gleby i stanowiska słonecznego do półcienistego. Wspaniała roślina na kwiat cięty. Nadaje się też do większych ogrodów skalnych.

NAZWA POLSKA: Kuklik szkarłatny
NAZWA ŁACIŃSKA: Geum coccineum 'Borisii Strain'

 

 

OPIS:Tworząca zwarte, regularne kępy lawenda jest półkrzewem. Osiąga do 45-50 cm wysokości. Wymaga słonecznego i suchego stanowiska z przepuszczalną, dobrze zdrenowaną glebą. Roślina zimozielona- srebrzystoszare liście są ozdobne przez cały rok-nawet gdy roślina nie kwitnie. A kwitnie długo- od czerwca do października. Bardzo znana ze względu na lecznicze właściwości i niepowtqarzalny zapach- świetna do posadzenia blisko miejsc, gdzie często przebywamy w ogrodzie. Wspaniale komponuje się zwłaszcza z różami. Wspaniale znosi strzyżenie- można z niej tworzyć niskie żywopłoty wzdłuż ścieżek.Hidcote Blue Strein to jedna z najbardziej udanych odmian tej rośliny o regularnym pokroju, wyrównanym wzroście i wspaniałym odcieniu kwiatów. Jest też wyjątkowo odporna na mróz.

NAZWA POLSKA: Lawenda wąskolistna
NAZWA ŁACIŃSKA: Lavandula angustifolia 'Hidcote Blue Strein'

 

 

 

OPIS:Tworząca zwarte, regularne kępy lawenda jest półkrzewem. Osiąga do 45-50 cm wysokości. Wymaga słonecznego i suchego stanowiska z przepuszczalną, dobrze zdrenowaną glebą. Roślina zimozielona- srebrzystoszare liście są ozdobne przez cały rok-nawet gdy roślina nie kwitnie. A kwitnie długo- od czerwca do października. Bardzo znana ze względu na lecznicze właściwości i niepowtqarzalny zapach- świetna do posadzenia blisko miejsc, gdzie często przebywamy w ogrodzie. Wspaniale komponuje się zwłaszcza z różami. Wspaniale znosi strzyżenie- można z niej tworzyć niskie żywopłoty wzdłuż ścieżek.Rosea to jedna z najbardziej regularnych odmian o kulistym pokroju, wyrównanym wzroście i wspaniałym kolorze kwiatów. Jest odporna na mróz.Moim zdaniem najpiękniejsza odmiana lawendy.

NAZWA POLSKA: Lawenda wąskolistna
NAZWA ŁACIŃSKA: Lavandula angustifolia 'Rosea'

 

 

OPIS:Zimozielona roślina, należy do najpiękniejszych roślin skalnych. Nie należy do najłatwiejszych roślin w uprawie. Podłoże wilgotne, stanowisko lekko ocienione. Rozetki roślin należy posadzić w skośnej pozycji, aby woda nie gromadziła się w nasadzie liści.

NAZWA POLSKA: Lewisia
NAZWA ŁACIŃSKA: Lewisia longipetala 'Little Plum'

 

 

OPIS:Płożąca, intensywnie rozrastająca się roślina. Kwiaty różowe. Kwitnie w czerwcu i lipcu. Zalecane jest okrywanie na zimę.

NAZWA POLSKA: Macierzanka cytrynowa
NAZWA ŁACIŃSKA: Thymus citrodorus 'Aureus'

 

 

OPIS:Roślina o pokroju krzaczastym. Wysokość 10-15 cm. Stosujemy ją do zadarniania i na obwódki. Nie mają specjalnych wymagań co do podłoża. Lubią stanowiska słoneczne i ciepłe. Zalecane jest okrywanie na zimę.

NAZWA POLSKA: Macierzanka cytrynowa
NAZ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin