KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYC_styczen.doc

(31 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH

KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH

 

Szkoła Podstawowa

 

 

TEMAT: Dzień Babci i Dziadka – wykonanie laurek

 

 

 

Cele zajęć:

- poznanie nowego sposobu wykonania laurek

- kształtowanie sprawności manualnej oraz wyobraźni dzieci

-  wdrażanie do utrzymania tradycji obchodzenia uroczystości rodzinnych i okolicznościowych

- wzbudzanie uczuć przywiązania i szacunku do osób starszych: babci i dziadka

- wzmacnianie kontaktu między dziećmi a dziadkami

- uczeń przejawia uczucia miłości i przywiązania do dziadków

- umożliwienie dzieciom odczucia satysfakcji z dobrze wykonanego zadania (zrobienie laurki)

- zachęcenie dzieci do aktywności

 

 

Metody pracy:

Podająca (rozmowa, pogadanka)

Słowno – oglądowa (przedstawienie sposobu wykonania laurek)

Praktyczna (wykonanie laurek przez dzieci)

 

Formy pracy:

Zespołowa

Indywidualna

 

Środki dydaktyczne:

Szablony do wycięcia, klej, nożyce, kolorowe kółeczka do przyklejania, papier kolorowy, flamastry, kredki, gotowe życzenia do wycięcia.

 

 

Przebieg zajęć:

 

1. Sprawy organizacyjne

- pogadanka, rozmowa z uczniami na temat „Dzień Babci i Dziadka”

  a) kiedy obchodzimy Dzień Babci? Kiedy obchodzimy Dzień Dziadka?

  b) Kto z Was ma babcię i dziadka?

  c) Czy Wasi dziadkowie dostali coś od Was w ubiegłym roku? A jeśli tak, to co?

  d) Jak myślicie czy Wasze babcie i dziadkowie ucieszą się z laurek, które samodzielnie dla nich przygotujecie?

 

2. Przedstawienie pomysłu

- prezentacja wzorów gotowych laurek oraz kopert na laurki

- zapoznanie uczniów ze sposobem wykonania i ozdobienia laurek oraz kopert

 

3. Zajęcia praktyczne

- rozdanie dzieciom potrzebnych materiałów: kartki ze wzorami, nożyczki

- wycinanie wzorów z kartek

- składanie wyciętych części, naklejenie ich w odpowiednie miejsca

- ozdobienie laurek kredkami, flamastrami, kolorowymi kółeczkami z papieru

- podpisanie laurek, napisanie lub naklejenie życzeń

- złożenie i sklejenie kopert na laurki

 

W czasie zajęć praktycznych uczniowie opowiadają o swoich babciach i dziadkach (jak mają na imię, gdzie mieszkają, jak wyglądają, czym się zajmują).

 

5. Podsumowanie

- prezentacje gotowych laurek

- rozmowa z uczniami o tym, czy bardziej im się podobają tradycyjne laurki czy te przez nich wykonane

- podziękowanie

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin