Parki Narodowe- konspekt zajec zintegrowanych kl III.doc

(24 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE III

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE III

OPRACOWANY PRZEZ JOANNĘ OWSIEJKO

 

 

Temat zajęć: Wypowiedzi uczniów na temat potrzeby zakładania parków  

                      narodowych. Wypisanie zasad, których należy przestrzegać na 

                      terenach parków narodowych. Zwierzęta i roślinność na terenie 

                      Białowieskiego Parku Narodowego.

  

Cele:

Uczeń:

-         potrafi wypowiadać się na dany temat

-         zna zasady, których należy przestrzegać na terenie parków narodowych

-         przestrzega zasad postępowania w naturalnym środowisku

-         rozumie potrzebę ochrony przyrody

-         zna położenie na mapie Polski terenów parków narodowych

-         wie, ze dyscyplina i odpowiednie zachowanie sprzyja procesowi uczenia się

 

Metody: pogadanka, praca z ćwiczeniami

Formy: zbiorowa, indywidualna

 

Środki dydaktyczne: mapa Polski, album Agnieszki i Włodzimierza Bilińskich „ Parki narodowe”, ćwiczenia cz.3 „ Ja, Ty – My” wydawnictwa Didasko, zeszyt, kaseta z piosenką „Lubię, kiedy wieje wiatr”.

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ

 

1.    Przywitanie gości, czynności porządkowe.

2.    Czytanie informacji na temat parków narodowych – ćw.cz.3, s.99

3.    Wypowiedzi na temat potrzeby zakładania parków narodowych.

4.    Wyszukanie na mapie Polski terenów parków narodowych.

5.    Ćwiczenia śródlekcyjne przy piosence „Lubię, kiedy wieje wiatr”.

6.    Wypowiedzi na temat zasad, których należy przestrzegać na terenie parku narodowego.

7.    Opowiadanie nauczyciela o Białowieskim Parku Narodowym ( zwierzęta, roślinność ).

8.    Przepisanie do zeszytu zasad, których trzeba przestrzegać na terenie parków narodowych.

9.    Ocena uczniów.

10.           Podsumowanie zajęć.

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin