Iwona Walczak - Dodawanie i odejmowanie w w zakresie 10- układanie zadań tekstowych.doc

(100 KB) Pobierz
TEMAT:

 

                             Konspekt lekcji edukacji matematycznej w klasie I

TEMAT:

               Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10- układanie zadań

                      tekstowych.

 

Cele operacyjne:

         UCZEŃ POTRAFI:

-          Obliczyć sumy i różnice w zakresie 10

-          Ułożyć zadania tekstowe do podanych działań

-          Porządkować liczby w sposób rosnący i malejący

-          Rozwiązać łamigłówkę matematyczną

-          Współpracować w grupie

 

METODY; działań praktycznych, relaksacyjno- ćwiczeniowa,

 

FORMY: indywidualna, grupowa, zbiorowa

 

ŚRODKI: chodniczek liczbowy, kartoniki z działaniami,

                  ksero łamigłówki matematycznej

 

Przebieg zajęć:

1.      Zabawa integracyjno – orientacyjna

Kto przyszedł dziś sam do szkoły – podniesie lewą rękę

Kto przyjechał autobusem szkolnym- podniesie prawą rękę

Kogo przywieźli do szkoły rodzice – stanie z mojej lewej strony

2.      Sprawdzenie pracy domowej

3.      Przypomnijmy czego ciekawego dowiedzieliśmy się na ostatnich zajęciach

- układanie liczb od największej do najmniejszej

- odczytanie hasła - dodawanie jest przemienne

4.      Dzisiaj będziemy dalej uczyć się liczyć w zakresie 10 oraz układać zadania tekstowe.

5.      Przed wami 1 zadanie. Zapewne lubicie grać w gry planszowe. Wygrywać czy przegrywać? Zaraz się przekonamy.

 

           Chodniczek liczbowy- kostka – cukierki, koszyczek

     Każde dziecko rzuca kostką ilość oczek, skacze na chodniczku ilość wyrzuconych oczek

  następnie oblicza , ile musi jeszcze skoczyć by dostać się do koszyczka

 

6.Praca w grupach /zgodnie z wybranym cukierkiem/

      Dzieci układają treść zadania do otrzymanego działania, przypinają kartonik na tablicy

       a pozostałe grupy je rozwiązują. /wynik wpisują na kartonikach/

  7.Układają działania, tak  aby otrzymane wyniki rosły.

        3+ 1= 4         7-2=5        4+2=6            9-2= 7         5+ 3=8               10-1=9

       

  8.  Uczniowie odczytują rozwiązanie:

        Praco       waliście      wszyscy         wspa             niale .          BRAWO!

 

  9.Praca z łamigłówką – krecik lub praca domowa /w zależności od czasu/.

10. Rysując smutną lub wesołą buźkę pokażcie czy lekcja się Wam podobała?

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin