konspekt zajęć hospitowanych przez dyrekcje w dn. 10.04.08.doc

(28 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘĆ

KONSPEKT ZAJĘĆ

PRZEPROWADZONYCH W DNIU 10.04.2008

 

 

 

TEMAT BLOKU : Wiosna na wsi

TEMAT ZAJĘCIA: Karmimy zwierzęta- zabawa ruchowa

CEL ZAJĘĆ : Dziecko rozpoznaje i różnicuje dźwięki kilku instrumentów muzycznych , wysłuchuje piosenkę o zrozumiałej treści, ćwiczy artykulację i dykcję, kształtuje właściwą reakcję na gest i ruch

 

metody : oglądowa – pokaz, demonstracja

               czynna – zadań stawianych do wykonania

               słowna – objaśnienia, śpiew

 

formy : zajęcie z całą grupą

środki dydaktyczne ; emblematy do zabawy ruchowej , kołatka, grzechotka, tamburyno, sitko, spodek, miska

 

 

PRZEBIEG ZAJĘCIA

Wprowadzenie

1)    Wysłuchanie piosenki „U nas na podwórku”- dzieci słuchają piosenki, potrafią odpowiedzieć na pytania z wiązane z nią

- O co proszą gospodynię zwierzęta?

- Jakie zwierzęta występują w piosence? (kury, psy i koty)

              - Co jedzą?

             

 

CZĘŚĆ GŁÓWNA

 

2)    Zabawa orientacyjno- porządkowa „ Karmimy zwierzęta”

Cel; Rozpoznawanie  i różnicowanie dźwięków kilku instrumentów muzycznych, kształtuje właściwą reakcję na gest i ruch, ćwiczy artykulację i dykcję.

N-l objaśnia na czym polega zabawa. Dzieci zostają podzielone na trzy grupy: kury, pieski i kotki. Każda z grup ma swoje miejsce w sali

( kurnik, buda i komórka dla kotów).

Jedno z dzieci jest gospodarzem (stoi z boku i ma do dyspozycji różne naczynia; sito z ziarnem, miskę z mięsem i spodek z mlekiem ).

N-l demonstruje grę na grzechotce , kołatce i tamburynie. Każdy instrument ma za zadanie wywoływać inną grupę zwierząt , i tak:

- grzechotka - kury

- kołatka- pieski

- tamburyno- kotki

N-l śpiewa zwrotkę piosenki, wszystkie dzieci ”zwierzątka” spacerują przy swoich domkach. Na dźwięk grzechotki kury wychodzą z kurnika na środek sali gdaczą : ko-ko-ko , przykucają na dywanie i dziobią palcem o podłogę .Dziecko „gospodyni ”wychodzi  z domu, bierze sito i sypie ziarno dla ptaków. Na dźwięk grzechotki wychodzą z domku pieski, szczekają; hau- hau i naśladują gryzienie kości.

Na dźwięk tamburyna wychodzą kotki, naśladują picie mleka, poruszając językiem.

Na odpowiednie dźwięki instrumentów wybiegają poszczególne grupy zwierząt, a gospodyni wychodzi z odpowiednim naczyniem i daje im jeść.

 

3)Zakończenie zajęcia

Podsumowanie wiadomości dotyczących zajęcia. Próby zaśpiewania piosenki przez dzieci. Pochwalenie za udział w zabawie.

 

 

 

 

2

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin