konspekt zajęć hospitowanych przez dyrekcje w dn. 08.05.08.doc

(31 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘĆ

KONSPEKT ZAJĘĆ

PRZEPROWADZONYCH W DNIU 14.05.2008

 

 

 

TEMAT BLOKU : Znamy różne pojazdy

TEMAT ZAJĘCIA: Przygoda na drodze - opowiadanie

CEL ZAJĘĆ : Dziecko słucha i odpowiada na pytania związane z treścią opowiadania, potrafi powiedzieć o którym z trzech obrazków jest to opowiadanie, rozpoznaje i naśladuje dźwięki pochodzące z otoczenia, utrwala znajomość barw; niebieskiej i żółtej

metody : oglądowa – pokaz,

               czynna – zadań stawianych do wykonania

               słowna –rozmowa, opowiadanie,

 

formy : zajęcie z całą grupą

środki dydaktyczne ; sylwety do opowiadania, 3 obrazki, szarfy w kolorze niebieskim i żółtym, 2 duże sylwety aut(niebieska i żółta), płyta CD , tamburyno

 

 

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1)    Czynn. org.-porz.  Usadzenie dzieci na dywanie

2)    Nawiązanie . Włączam płytę z nagranymi dźwiękami pojazdów i proszę o uważne wysłuchanie. Następnie pytam;

- jakie pojazdy słyszeliście (dzieci wymieniają)

- czy potraficie naśladować dźwięk… ( podaję nazwy kilku wybranych pojazdów)

 

CZĘŚĆ GŁÓWNA

     3Opowiadam dzieciom treść opowiadania „Przygoda na drodze” za pomocą sylwet.

 

„ Pewnego razu mały miś pojechał na wycieczkę swoim nowym niebieskim samochodem. Świeciło słonko i miś cieszył się , że jest taka piękna pogoda. Jechał powoli, podziwiał widoki, gdy nagle usłyszał , że coś jedzie za nim i głośno trąbi.

To była myszka. Mijając jego auto zawołała; - misiu , ścigajmy się!

Miś odpowiedział; -ależ myszko, to niebezpieczne ścigać się na drodze. Myszka tylko zaśmiała się głośno, dodała gazu i po chwili zniknęła za zakrętem.

Miś nadal jechał wolno swoim autkiem, gdy nieopodal usłyszał pis opon i głośne; buuuuuuuum!! Przed nim- katastrofa!!

Myszka jechała za szybko i wpadła na konia ciągnącego furę siana.

Na szczęście nikomu nic się nie stało , ale myszka odtąd będzie pamiętała, że nie wolno jechać szybko i trzeba być uważnym i ostrożnym na drodze.

 

Następnie odsłaniam na tablicy 3 obrazki  i pytam;

-o którym obrazku opowiadałam?

- kto jechał na wycieczkę?

- jakiego koloru był samochód misia?

- kogo spotkał jadąc na wycieczkę?

- a co się stało później?

- kto jechał ostrożnie?

 

3)    Zabawa „Auta do garaży”

a)     Marsz dookoła dywanu , rozdaję szarfy niebieskie i żółte.

Pytam dzieci ;

- jakie to są kolory?

-kto z was ma na sobie niebieską szarfę niech podniesie rękę do góry

- a kto ma żółtą szarfę?

b) Pokazuję 2 wyznaczone miejsca (garaże). Na szybkie rytmy tamburyna wszystkie auta jeżdżą bez potrącania się, na pojedynczy dźwięk auto w danym kolorze jedzie do swojego garażu.

c) Marsz dookoła dywanu, składanie szarf do koszyka.

 

 

3)Podsumowanie zajęcia

 

 

 

1

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin