bibułkowe irysy kursik(1).odt

(52 KB) Pobierz


 

Bibułkowy irys - kursik.

Do wykonania irysa potrzebujemy bibułę krepinę w takim kolorze, jaki ma mieć nasz irys oraz zielonym na listki i owinięcie łodygi. Potrzebujemy też patyczek na łodyżkę, taśmę klejącą papierową (taką jaka przydaje się przy remontach), ostre nożyczki, klej biurowy.
Z krepiny wycinamy 6 prostokątów o wymiarach 10 x 3 cm. To będą płatki irysa. Wycinamy też 3 wąskie paski na słupki kwiatu, oraz z zielonej krepiny wąski długi pasek do owijania łodygi i 2 listki proste zwężające się paski.

Prostokąty na płatki wycinamy na kształt łezki.

Ścięte paski przydadzą się, należy je przyciąć tak jak na zdjęciu. Wąskie paski składamy na pół.
Teraz formujemy płatki, zaokrąglony brzeg w palcach rozprostowujemy, delikatnie.

Środek płatka palcem rozciągamy i zawijamy na palec wskazujący prawej ręki formując podwinięcie. Tak postępujemy ze wszystkimi płatkami.

Zaczynamy składanie kwiatka od złożenia pręcików, potem wokół nich dodajemy 3 płatki, zwracając uwagę na ułożenie podwinięcia płatków. W miejscach łączenia płatków dodajemy wycięte skośnie paski. Możemy to umocować papierową taśmą klejącą. Trzeba zwracać uwagę, by kleić tak, żeby po wykonaniu całego kwiatka taśma nie była widoczna.

Teraz mocujemy kolejne płatki, ale wywinięciem do dołu. Płatki mają mijać się z poprzednimi.

Przyszedł czas na umocowanie patyczka do kwiatka. Trzeba to zrobić dokładnie.

Teraz zieloną bibułą okręcamy patyczek. Początek można przykleić klejem biurowym. Wprawieni bibułkarze nie przyklejają. W trakcie owijania dodajemy dwa listki.

Kończymy owijanie podklejając koniec bibuły. Oglądamy kwiat i wykonujemy ewentualne poprawki.

A oto gotowe irysy.

środa, 01 lipca 2009, teresak

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin