Udział instruktora w instruktażu nt Dobór punktu celowania.doc

(29 KB) Pobierz
CENTRUM SZKOLENIA WOJSK L¥DOWYCH I LOGISTYKI

CENTRUM SZKOLENIA WOJSK LĄDOWYCH I LOGISTYKI

CYKL SZKOLENIA OGNIOWEGO

 

 

ZATWIERDZAM

             

 

................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLAN-KONSPEKT

 

do przeprowadzenia zajęć metodycznych z teorii i praktyki strzelań

 

 

 

 

TEMAT(10-4): Udział instruktora w instruktażu do zajęcia ze szkolenia

          ogniowego na temat:

         “Celowanie i dobór punktu celowania”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                          OPRACOWAŁ

 

............................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POZNAŃ 

TEMAT:               Udział instruktora w instruktażu do zajęcia ze szkolenia

ogniowego na temat:

“Celowanie i dobór punktu celowania”.

 

CELE         :              Sprawdzić poziom wiedzy ogólnej i praktycznej w zakresie pracy instruktora w

przygotowaniu i  prowadzeniu szkolenia w punkcie nauczania.

Udzielić instruktażu do przeprowadzenia szkolenia w punktach nauczania, w zajęciach na temat “Celowanie i dobór punktu celowania”.

Uczyć praktycznego stosowania podstawowego modelu instruowania.

                           

CZAS         :  40min.

 

METODA  : Instruktaż

 

MIEJSCE   : PTO

 

ZAOPATRZENIE MATERIAŁOWE :

-                    urządz. do nauki i kontroli celow. TKC – 52 (52 MIS),

-                    szkło kontrolne,

-                    stojak niski,

-                    kpl. do nauki jednolitości celowania,

-                    broń etatowa kbkAKM– 2 szt.,

-                    dokumentacja i literatura tematu.

 

LITERATURA :

1.      Metodyka szkolenia ogniowego pododdziałów piechoty              Szkol. 722/88

2.      Metodyka szkolenia strzeleckiego                                                        Szkol. 730/89

 

ZAGADNIENIA SZKOLENIOWE:

1.      Zapoznanie z tematem, celem, organizacją ćwiczenia.

2.      Sprawdzenie wiadomości i umiejętności.

3.      Wyznaczenie miejsca punktów nauczania.

4.      Potrzeby materiałowo-techniczne.

5.      Sposoby wykorzystania środków nauczania.

6.      Przeprowadzenie fragmentów ćwiczenia.

7.      Omówienie warunków bezpieczeństwa.

8.      Udzielenie wskazówek organizacyjno-metodycznych i wytycznych do opracowania planu pracy.

 

 

 

ZAGADNIENIA DO TEMATU “Celowanie i dobór punktu celowania”:

1.      Przyjmowanie postawy strzeleckiej leżąc.

2.      Celowanie z wykorzystaniem trenażera.

3.      Sprawdzian jednolitości celowania w postawie leżącej.

4.      Kontrola celowania przez szkło kontrolne.

 

 

WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO – METODYCZNE

 

1.     3 – 4 dni przed zajęciami dać wytyczne słuchaczom do zapoznania się z literaturą fachową oraz przygotowania zaopatrzenia materiałowego.

2.     2 dni przed zajęciami nakazać kierownikowi PTO przygotowanie wybranych elementów w tym figur bojowych do szkolenia.

3.     Zajęcia prowadzić całością grupy szkolnej sam będąc kierownikiem zajęć, pozostałych funkcyjnych wyznaczyć spośród słuchaczy.

4.     Praktyczne prowadzenie instruktażu realizować według układu:

-             organizacja instruktażu,

-             prowadzenie instruktażu z instruktorami,

-             zakończenie.

5.     Szczególną uwagę zwrócić na działanie instruktora. W wypadku popełniania przez szkolonego błędów metodycznych i merytorycznych, wykładowca przerywa, omawia błędy, pokazuje poprawne działanie.

6.     Po realizacji fragmentu instruktażu wykładowca przerywa jego prowadzenie i wspólnie z grupą w drodze dyskusji omawia, a następnie ocenia działanie ćwiczącego instruktora. Następnie wyznacza kolejnych funkcyjnych do prowadzenia dalszej części instruktażu.

7.     Podczas realizacji ustaleń instruktażu zwrócić uwagę na określenie celów szkoleniowych na punktach nauczania oraz wykorzystanie urządzeń i pomocy szkoleniowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ

LP.

ZAGADNIENIE I TREŚĆ

CZAS

UWAGI

1

2

3

4

I.

ORGANIZACJA INSTRUKTAŻU.

-       przyjąć meldunek,

-       sprawdzić obecność i wygląd zewnętrzny słuchaczy,

-       sprawdzić zaopatrzenie materiałowo – techniczne,

-       sprawdzić stopień teoretycznego przygotowania się słuchaczy do zajęć,

-       podać temat i cel zajęć,

-       wyznaczyć funkcyjnych.

5’

 

 

 

 

Zadać pytania kontrolne 2 – 3 słuchaczom.

1.

PRZYJMOWANIE POSTAWY STRZELECKIEJ LEŻĄC.

 

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin