LOTEK System
Są to zasady gry systemowej w Multi Lotka i Dużego Lotka.
Każda gra liczbowa jest „grą szczęścia” – nie może więc być mowy o opracowaniu recepty na 100% wygranie, gdyż takich recept nie ma. Nie należy jednak zapominać, że poza szczęściem ważna rolę w grze odgrywają takie czynniki jak:
- znajomość matematyki
- umiejętność przeprowadzenia analizy statystycznej
- systematyczność
- cierpliwość
- 1 –
Podstawowym warunkiem uzyskania wygranej jest odpowiednie wytypowanie liczb. Dla każdego człowieka pewne liczby są szczęśliwe, inne zaś mniej szczęśliwe lub wręcz pechowe. Dla jednych szczęśliwą liczbą będzie data urodzin, ślubu czy innych ważnych wydarzeń, dla drugich będzie to „szczęśliwa 7” lub „feralna 13”. Jeszcze inni będą szukać „szczęśliwych liczb” wyłącznie wśród tych, które najczęściej są losowane.
Trudno powiedzieć jak najlepiej typować „szczęśliwe liczby”. Każdy z grających ma swoje własne doświadczenia. Jedni grają na „stałe liczby”, inni zmieniają liczby na każde losowanie, a jeszcze inni grają liczbami, które często są losowane, czy też na liczby „opóźnione” (liczby rzadko losowane).
Jeśli wybierzemy pierwszy sposób typowania liczb, czyli „stałe liczby” to musimy być systematyczni i cierpliwi, bowiem zgodnie z teorią prawdopodobieństwa nasz zestaw „szczęśliwych liczb” musi zostać kiedyś wylosowany – tylko kiedy?
W ciągu roku np. w Dużym Lotku przeprowadzonych jest około 100 losowań, a wszystkich kombinacji „szóstkowych” jest 13 983 816. Tą niekorzystną proporcję możemy polepszyć grając na kilka lub kilkanaście różnych zestawów „szczęśliwych liczb” lub zwiększając ilość typowanych liczb poprzez grę systemową. Grając systemowo na 10 skreśleń prawdopodobieństwo trafienia „6” jest jak 1:66590, lub na 12 skreśleń gdzie prawdopodobieństwo trafienia „6” wynosi 1:15134.
Zmieniając liczby na każde losowanie stworzymy sytuację, w której wylosowane liczby możemy trafić przez przypadek. Zastanówmy się nad problemem częstotliwości „wylosowania” poszczególnych liczb. Przy równomiernym rozkładzie losowanych liczb, każda liczba powinna być wylosowana w ciągu 9 losowań w Dużym i Express Lotku i w ciągu 4 losowań w Multi Lotku. Tak jednak nie jest. Nie ulega kwestii, że liczby nie są losowane równomiernie, są bowiem liczby, które w danym okresie np. w ciągu roku losowane są często, lub nawet wcale.
Ten problem znany jest wszystkim tym, którzy prowadzą statystykę losowań. Można stwierdzić, że liczby częściej losowane będą miały w dalszym ciągu taką tendencję, a liczby rzadziej losowane w dalszym ciągu będą wychodziły rzadko.
Wszystko to dotyczy krótkiego okresu czasu np. roku. W długim okresie częstotliwość losowania wszystkich liczb, zgodnie z teorią prawdopodobieństwa dąży do wyrównania.
Można grać na liczby wyłącznie rzadko losowane – przecież jak powiedzieliśmy wyżej – muszą one nadrobić opóźnienie. Tak to prawda – tylko nie wiem kiedy zaczną nadrabiać opóźnienie i czy wszystkie na raz. Ze statystyki losowań wynika stopniowe nadrabianie opóźnień przez niektóre liczby i jednoczesne zwolnienie tempa częstotliwość losowań liczb losowanych dotychczas często.
Niektórzy gracze dopatrują się „przyjaźni” lub „antypatii” między liczbami – stwierdzają, że dana liczba jest losowana chętniej z pewnymi liczbami, a z kolei inna liczba nigdy nie jest losowana w towarzystwie określonych liczb.
Inni gracze typują liczby w oparciu o układy graficzne (tak jak one układają się na kuponie).
Na pewno dla matematyków powyższe rozważania kłócą się z teorią prawdopodobieństwa, zgodnie z którą wszystkie liczby mają jednakową szansę wystąpienia w danym losowaniu. To prawda – dotyczy to jednak bardzo długiego okresu czasu ( w związku z ogromną liczba możliwych kombinacji liczb). W danym okresie szansa wylosowania określonej liczby, czy kombinacji liczb może być większa lub mniejsza. Można też grać stosując liczby parzyste lub nieparzyste, gdyż zdarzają się przypadki wylosowania wszystkich liczb nieparzystych. Częściej jednak losowanych jest układ mieszany.
Należy stwierdzić, że każdy sposób typowania liczb jest dobry w określonym przedziale czasowym. Czas oczekiwania możemy wydatnie skrócić tworząc zestaw liczb składając się z własnych „szczęśliwych” liczb oraz liczb często losowanych i liczb rzadko losowanych.
Siłą rzeczy zestaw ten będzie zmieniał się w czasie – trzonem zasadniczym będą nasze stałe „szczęśliwe liczby”, a trzonem zmiennym będą liczby często i rzadko losowane zmieniane w zależności od zmiany częstotliwości ich losowania.
Unikajmy kombinacji złożonych wyłącznie z liczb:
- kolejnych
- zlokalizowanych wzdłuż jednej linii na kuponie (poziomej, pionowej, przekątnej)
- skupionych w małym obszarze kuponu
- wyłącznie parzystych lub wyłącznie nieparzystych
- podzielnych przez 3, 4, 5, 6 itp.
- pierwszych
- wyłącznie rzadko losowanych
- wyłącznie często losowanych
- należących wyłącznie do danej dziesiątki liczb
- kończących się na tę samą liczbę.
- 2 -
Mylą się ci gracze, którzy sądzą, że gra za pomocą systemu jest tylko wtedy, gdy się gra dużą ilością zakładów. Tak nie jest. Można wygrać grając tylko na jeden, jedyny zakład, a może przegrać grając na 100 zakładów.
Umiejętność gry polega nie na tym, żeby grać na duże ilości zakładów, ale przede wszystkim na systematyczności i cierpliwości. Musimy jednak przestrzec grających przed zbytnim optymizmem. Żaden system, choćby ten najlepiej opracowany – sam nie wygra, trzeba koniecznie trafić szczęśliwe liczby.
Przedstawiliśmy Państwu kilka systemów, których zaletą są:
- możliwie niski koszt gry
- małe ryzyko poniesienia dużych strat finansowych w przypadku złego wytypowania liczb.
Pierwszym krokiem jest wybranie systemu, którym będziemy grali. Wybierając system trójkowy lub czwórkowy Multi –Lotka zapewne częściej będziemy trafiać trójki lub czwórki niż jedną z wyższych wygranych typując liczby przy pomocy systemu dziesiątkowego (pełnego).
Na wstępie musimy się zastanowić, czy chcemy wygrywać często, ale niskie kwoty, czy też grać systemami pełnymi czekając dłużej na wyższą wygraną, co z kolei wiąże się z większymi nakładami finansowymi.
Weźmy pod uwagę systemów trójkowy.
Trafiając trójkę otrzymamy 26 – krotność kwoty, jaką zapłaciliśmy przy zawieraniu zakładu, a jeżeli zawrzemy zakład ze stawką x 10 – otrzymamy 260 – krotność kwoty, którą zapłaciliśmy w kolekturze. Dla ułatwienia określenia wysokości wygranych zamieszczamy tabelę.
Wysokość wygranej w stosunku do wniesionej stawki
Ilość typowanych liczb:
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
100000X
5000X
24000X
260X
1000X
10000X
70X
150X
300X
2500X
6X
20X
30X
100X
600X
artjaw