plecy okrągło wklęsłe Nauka zabawy „Znajdź swoje miejsce”.pdf

(26 KB) Pobierz
Microsoft Word - pdf_Konspekt do zajêæ gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej–
Wada postawy: okr
ą
gło wkl
ę
słe.
1/4
Konspekt do zaj
ęć
gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.
słe
2. Temat: Nauka zabawy „Znajd
ą
gło-wkl
ę
ź
swoje miejsce”.
3. Cel: Wzmocnienie mi
ę
sni brzucha.
4. Klasa: Druga.
5. Miejsce: Sala gimnastyczna.
6. Liczba
cych: 8 osób.
7. Czas Trwania: 45 minut.
8. Pomoce: stołek, laski, piłki, woreczki, poduszki.
ć
wicz
ą
Tok lekcji
Cel
ć
wiczenia
Opis
ć
wiczenia
dozowanie
Uwagi
metodyczno-
organizacyjne
cz
ęść
I wst
ę
pna
1.
Zorganizowanie
grupy i
sprawdzenie
gotowo
Przygotowanie do
zaj
Zbiórka, sprawdzenie
obecno
3 min
Zbiórka w
szeregu przed
lustrami.
. Wyrobienie
nawyku
samokontroli.
ęć
ci. Powitanie
grupy. Podanie tematu
lekcji. Korygowanie
postawy przed lustrem.
ś
ś
ci do
zaj
ęć
.
2. Ć wiczenia
o
Utrwalenie
nawyku pozycji
skorygowanej i
utrzymywania jej
w zabawie.
„Znajd ź swoje miejsce”
Dzieci układaj
4 razy
Zwracamy
uwag
ż
ywiaj
ą
ce.
poduszeczki w szeregu
przed lustrami. Pozycja
wysoka, ramiona w
skrzydełka spacer po
sali. Na sygnał dzieci
wracaj
ą
na
prawidłow
ą
w
zabawie.
ę
do swoich
poduszeczek i przed
lustrem koryguj
ą
ą
postaw ę .
wiczenia
oddechowe.
Ć
Poprawienie
czynno ś ci
oddechowych.
Rozci
enie tyłem, nogi
lekko ugi ę te.
Dociskanie
l
ż
5 razy
ą
ganie
ę
d
ź
wiowego odcinka
ni
piersiowych.
Wzmocnienie
mi
ęś
gosłupa oraz
obr
ę
czy barkowej do
podłogi przy
równoczesnym wdechu.
Rozlu
ę
ni odcinka
piersiowego
prostownika
grzbietu oraz
wzmocnienie
mi
ęś
ź
nienie mi
ęś
ni
wydech.
ęś
ni brzucha.
1. Wada: Plecy okr
ę
postaw
3.
Le
mi
kr
61223001.001.png
Wada postawy: okr
ą
gło wkl
ę
słe.
2/4
Tok lekcji
Cel
ć
wiczenia
Opis
ć
wiczenia
dozowanie
Uwagi
metodyczno-
organizacyjne
II główna
1. Ć wiczenia
obr
ęść
Wzmocnienie
mi
Siad kl ę czny ramiona w
tył do poziomu.
6 razy
Uwa ż amy aby
dzieci nie
wykonywały
kr
czy
barkowej.
ę
ę
sni obr
ę
czy
barkowej,
rozci
ą
gni
ę
cie
enia ramion
wprzód.
ni
piersiowych.
ęś
2.
Ć
wiczenia
Wzmocnienie
mi
enie przodem, laska
trzymana szeroko,
poduszeczka pod
brzuchem. Lekko
unosimy nogi i ramiona
z lask
ż
4 razy
Niski wznos
ramion i nóg.
mi
ęś
ni grzbietu
ęś
ni grzbietu
oraz
po
ś
ladkowych.
ą
.
wiczenia
nóg.
Ć
Rozci
ą
ganie
Pozycja wysoka przy
ś
6 razy
mi
ęś
ni uda.
cianie. Woreczek na
głowie, lekki rozkrok,
laska na wysoko ś ci
szyi.
Ć
wicz
ą
cy lekko
ugina nogi.
4.
Ć
wiczenia
Wzmocnienie
mi
enie przodem,
ramiona w gór
ż
8 razy
mi
ęś
ni
ęś
ni
szeroko, kocyk pod
brzuchem. Zaciskanie i
rozlu ź nianie
po
ę
po
ś
ladkowych.
po
ś
ladkowych.
ś
ladków.
wiczenia
oddechowe.
Ć
Poprawienie
czynno ś ci
oddechowych.
Wzmocnienie
mi
Siad podparty, nogi
lekko ugi ę te, woreczek
na brzuch. Lekki wznos
bioder do góry –
wdech, opad – wydech.
6 razy
ęś
ni brzucha.
wiczenia
równowa
Ć
Zachowanie
wyznaczonego
układu ciała,
rozci ą ganie
mi
Pozycja wysoka, marsz
z woreczkiem na
głowie wokół sali.
Ramiona
ustabilizowane lask
1 min
ż
ne.
ni
piersiowych,
wzmocnienie
mi
ęś
ą
.
ęś
ni obr
ę
czy
barkowej.
7.
Ć
wiczenia
Wzmocnienie
mi
enie przodem na
stole, ustabilizowana
miednica. Pod
brzuchem poduszka,
laska trzymana na
wysoko
ż
4 razy
Wznoszenie nie
wy
mi
ęś
ni grzbietu.
ęś
ni grzbietu.
ż
ej ni
ż
do
poziomu.
ci ramion.
Opad tułowia wprzód i
lekkie wznosy.
ś
cz
ąż
mi
Le
3.
Le
5.
6.
Le
61223001.002.png
Wada postawy: okr
ą
gło wkl
ę
słe.
3/4
Tok lekcji
Cel
ć
wiczenia
Opis
ć
wiczenia
dozowanie
Uwagi
metodyczno-
organizacyjne
wiczenia
oddechowe.
Ć
Poprawienie
czynno
Le
ż
enie tyłem, nogi
6 razy
ci
oddechowych.
ś
te, laska trzymana
szeroko, ramiona
wyprostowane. Wydech
z równoczesnym
dosuni
ę
ciem laski do
głowy.
ę
9.
Ć
wiczenia
Wzmocnienie
mi
Siad prosty przy
drabince, r
4 razy
Piłka mała, do
tenisa lub p.
r
mi
ęś
ni brzucha.
ni brzucha,
rozci
ęś
ę
ce trzymaj
ą
ą
gni
ę
cie
szeroko szczebel na
wysoko
ę
cznej.
ni
piersiowych.
ęś
ci głowy.
Lekko ugi ę te nogi
przenosimy nad piłk
ś
ą
.
wiczenia
oddechowe.
Ć
Poprawienie
czynno ś ci
oddechowych,
wzmocnienie
mi
enie tyłem z
obci ąż eniem na
brzuchu, nogi lekko
ugi
ż
6 razy
Ramiona tylko
do poziomu.
ę
te, ramiona wzdłu
ż
ęś
ni brzucha.
tułowia. Dziecko
przesuwa ramiona do
poziomu – wdech,
powrót – wydech.
11. Zwis.
Wzmocnienie
mi
Zwis na podudziach,
obr
3 razy
Ć wiczenia z
asekuracj
sni brzucha,
rozci
ę
cz barkowa
ustabilizowana lask
ę
ą
.
ą
gni
ę
cie
.
Lekkie wznosy ciała.
ą
sni
piersiowych oraz
mi ęś ni
prostownika
grzbietu odcinka
l
ę
ę
d
ź
wiowego.
12.
Ć
wiczenia
Wzmocnienie
mi
enie przodem na
stole. Nogi poza stołem.
Chwyt ramion na brzeg
stołu, poduszka pod
biodrami. Wznosy nóg
w gór
ż
4 razy
Do poziomu, nie
wy
mi
ęś
ni
ęś
ni
ż
ej.
po
ś
ladkowych.
po
ś
ladkowych.
ę
do poziomu.
Cz ęść III – ko ń cowa
1.
wiczenia
utrwalaj ą ce
nawyk
prawidłowej
postawy.
Ć
Utrzymywanie
prawidłowej
postawy ciała w
Pozycja wysoka, r
ę
ce w
4 razy
Zwracamy
uwag ę na to aby
brzuch był
wci
skrzydełka. Dzieci
maszeruj
wokół sali,
na sygnał zatrzymuj
ą
nych
sytuacjach.
ż
ą
ą
gni
ę
ty.
przed lustrem,
koryguj
ę
ą
postaw
ę
.
8.
ugi
mi
10.
Le
mi
Le
si
61223001.003.png
Wada postawy: okr
ą
gło wkl
ę
słe.
4/4
Tok lekcji
Cel
ć
wiczenia
Opis
ć
wiczenia
dozowanie
Uwagi
metodyczno-
organizacyjne
wiczenia
przeciw
płaskostopiu.
Ć
Wzmocnienie
mi
Siad przy drabince,
Nogi lekko ugi
4 razy
Przypominamy
o dosuni
ni
wysklepienia
stopy,
Rozci ą gni ę cie
mi
ę
te, r
ę
ce
ę
ciu
trzymaj
ą
szczebel na
odcinka
l
ci głowy.
Dziecko palcami zwija
kocyk.
ś
wiowego do
drabinek.
d
ź
ni
piersiowych.
wiczenia
porz
Ć
Wyrobienie
nawyku
prawidłowej
postawy.
Zbiórka samo korekcja
jej ocena. Omówienie
lekcji, po
5 razy
dkowo
dyscyplinuj
ą
ą
ce.
ż
egnanie.
Opracowała: Magdalena Mikrut.
2.
ęś
wysoko
ę
ęś
3.
61223001.004.png
Zgłoś jeśli naruszono regulamin