jak upiec chleb w automacie.doc

(150 KB) Pobierz
JAK UPIEC CHLEB W AUTOMACIE

JAK UPIEC CHLEB W AUTOMACIE?

Dla wszystkich, którzy lubią smaczny chleb. Dla tych, którzy sami chcą go upiec w domu.
Są to gotowe mieszanki do domowego wypieku chleba.
Są Zdrowe ,Naturalne  Tradycyjne i te trzy słowa: zdrowie, natura, tradycja najlepiej określają wartość mieszanek. Nie zawierają żadnych chemicznych dodatków konserwantów i ulepszaczy.
Z jednej kilogramowej torebki można upiec dwa bochenki chleba po 750 g każdy. Do tych mieszanek potrzeba tylko dodać drożdże i dolać wody.
Chleb można upiec w domowym piekarniku według instrukcji na torebce, ale najlepiej w automacie do pieczenia chleba, który sam wymiesza i rozczyni ciasto, zapewni odpowiednią temperaturę w czasie wyrastania i upiecze. Automat ma kilkanaście programów, zmienne ustawienie wielkości chleba i stopnia przyrumienienia skórki. Można zaprogramować pieczenie na kilkanaście godzin naprzód.
Posiadamy wiele dodatków, które na sygnał automatu można wsypać do ciasta. To zaleta tych mieszanek. Można je po prostu upiec lub stworzyć na ich bazie własny, niepowtarzalny chleb.



Przygotowujemy automat do pieczenia. Odważamy połowę opakowania mieszanki (0,5 kg). Odmierzamy potrzebną ilość wody o temperaturze pokojowej, rozpuszczamy w niej 5 g drożdży instant lub 10-12 g drożdży piekarskich i wlewamy do automatu.



Wsypujemy powoli mieszankę. Wybieramy właściwy program pieczenia (np. NORMALNY), ustawiamy zabarwienie skórki, ilość ciasta. Za pomocą przycisku NASTAWIENIA CZASU możemy opóźnić start programu. Wciskamy przycisk START.



Maszyna zaczyna mieszać składniki. Podczas całego procesu temperatura pieczenia regulowana jest automatycznie.



Zawsze możemy otworzyć pokrywę automatu, kiedy trwa proces ugniatania. Możemy wtedy dodać składniki uzupełniające, np. pestki słonecznika, dyni, rodzynki, pokrojone oliwki itp. Automat dokładnie wymiesza wszystkie składniki.



Po ugnieceniu ciasta i nagrzaniu komory do odpowiednio wysokiej temperatury ciasto zacznie rosnąć.



Po zakończeniu procesu pieczenia zabrzmi sygnał informujący, że chleb może być już wyjęty. Równocześnie rozpoczyna się faza utrzymywania ciepła, która trwa 1 godzinę. Formę do pieczenia należy wyjąć za pomocą rękawicy ochronnej lub ściereczki.

ŻYCZĘ SMACZNEGO!

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin