Terapia metaboliczna letrilem.doc

(173 KB) Pobierz
Terapia metaboliczna letrilem

Terapia metaboliczna letrilem

 

Źródło: http://www.medycynakomorkowa.com/ 

 

 

 Uwaga!!! Przed zamówieniem i zastosowaniem wit.b17 (letril, amigdalina) konieczna jest konsultacja w przeciwnym wypadku kuracja może więcej zaszkodzić niż pomóc. Żeby wykonać ją poprawnie należy ustalić pełną suplementację. W tym wypadku kontakt jest niezbędny. Złe dawkowanie letrilu może powodować nudności, wymioty, biegunkę itd.

  

Zastosowanie amigdaliny w metabolicznym leczeniu raka

 dr med. Francisco Contreras Oasis of Hope Hospital

Żródło: Terapia metaboliczna witaminą B17

Stosowana w prewencji i chorobach nowotworowych. Materiał uzupełniający do książki G. Edwarda Griffina "Świat bez raka. Opowieść o witaminie B17"

 

       Sposób oddziaływania Amigdaliny

Metabolizm to innymi słowy praca całego organizmu. Nasze ciało działa właściwie, gdy wszystkie jego elementy (fizyczny, umysłowy i duchowy) harmonijnie ze sobą współpracują. Dlatego celem każdej terapii, w tym i metabolicznej, jest całościowe leczenie organizmu. Elementy terapii metabolicznej mają doprowadzić organizm do stanu, w którym będzie mógł on zwalczać choroby i odzyskać pełnię zdrowia.
          Terapia metaboliczna jest nietoksyczną metodą leczenia raka polegającą na podawaniu organizmowi witaminy B17, proteolitycznych enzymów trzustki, immunostymulantów oraz witamin i suplementów mineralnych (patrz dalej Faza I i II). Letril (witamina B17) jest jej głównym czynnikiem przeciwnowotworowym. Jest on naturalną substancją chemioterapeutyczną występującą w ponad 1200 roślinach, zwłaszcza w nasionach powszechnie występujących owoców, takich jak morele, brzoskwinie, śliwki czy jabłka. Letril jest dwuglikozydem z rodnikiem cyjankowym, posiadającym wysoką biodostępność. Oznacza to, że przenika przez błonę komórkową i łatwo osiąga wysokie stężenia wewnątrzkomórkowe. Właśnie ów rodnik cyjanku wywołał wiele kontrowersji wokół witaminy B17, jednakże w końcu udowodniono, że amigdalina (letril) jest substancją bezpieczną i nietoksyczną. Normalne komórki naszego organizmu zawierają enzym zwany rodanazą (obecnie stosowana nazwa: tiosiarczan transulfurazy), który "neutralizuje" amigdalinę: po prostu nie pozwala on na uwolnienie rodnika cyjanowego. W ten sposób amigdalina staje się dla normalnych komórek źródłem glukozy, a co za tym idzie energii. Komórki złośliwe (nowotworowe) nie zawierają rodanazy. Przy braku obecności rodanazy amigdalina jest rozkładana przy pomocy innego enzymu - betaglukozydazy (której nota bene jest w komórce raka 3000 x więcej niż w normalnej) i uwalnia wewnątrz komórki nowotworowej rodnik cyjanowy w postaci HCN - cyjanowodoru (in. kwasu pruskiego) oraz aldehyd benzoesowy. Obie substancje są bardzo silnymi truciznami i współdziałając ze sobą niszczą komórkę. Właśnie w taki sposób urządziła to Natura - zostają zniszczone tylko komórki raka, inne zaś nie zostają naruszone. Jeżeli zaś cząsteczka aldehydu benzoesowego wydostanie się z komórki raka i przeniknie do komórek zdrowych, zostanie w nich utleniona do nieszkodliwego kwasu benzoesowego. Kwas benzoesowy przeciwdziała reumatyzmowi, ma działanie odkażające i przeciwbólowe. Po części odpowiada za jeden z efektów działania witaminy B17 - znosi ból towarzyszący rakowi w fazach terminalnych i to bez pomocy narkotyków. I choć B17 nie jest środkiem przeciwbólowym per se, to wchodząc w kontakt z komórkami nowotworowymi, powoduje pojawienie się w ich okolicy kwasu benzoesowego, który - można rzec - "kąpie" to miejsce w naturalnym środku uśmierzającym ból.

         Setki badań klinicznych prowadzonych przez wielu kompetentnych lekarzy na całym świecie, włączając w to prace prowadzone przez dr. Ernesto Contrerasa Rodrigueza z Oasis of Hope Hospital w Meksyku dają nam całkowitą pewność, że stosowanie amigdaliny jest bezpieczne.

 

Letril i cyjanek-substancje ratujące życie

 dr med. Philip Binzel jr

 

            Pewien naukowiec z amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków stwierdził kiedyś, że letril zawiera "wolny" cyjanowodór i dlatego jest trujący. To wielkie nieporozumienie, które chciałbym tu wyjaśnić:

            Cząsteczka letrilu nie zawiera "wolnego" cyjanowodoru. Gdy letril w obecności wody zetknie się w komórce złośliwej z enzymem zwanym betaglukozydazą, to przy braku enzymu blokującego (rodanazy) zostaje rozłożony na dwie cząsteczki glukozy, jedną cząsteczkę aldehydu benzoesowego oraz cząsteczkę cyjanowodoru (HCN). Betaglukozydazę zawierają w wielkiej ilości jedynie komórki rakowe. W całym tym procesie chodzi o to, że cyjanowodór zostaje wyprodukowany. Związek ten nie "szybuje" sobie swobodnie w cząsteczce letrilu i jest, ot tak sobie, uwalniany. On musi zostać utworzony! Tylko enzym o nazwie betaglukozydaza - i tylko on - jest zdolny do wytworzenia cyjanowodoru z cząsteczki letrilu. Jeśli w ciele nie występują komórki nowotworowe cyjanowodór nie powstaje z letrilu.

 

 

 

 

Prawdą jest natomiast, że letril zawiera tylko resztę kwasu cyjanowodorowego (CN). Taka sama reszta / rodnik znajduje się w owocach czarnej jagody, borówek, truskawek i w wit. B12. Nikt nigdy nie słyszał o zatruciu cyjankiem po spożyciu witaminy B12 lub borówek - ponieważ nie są one trujące. Reszta kwasu cyjanowodorowego (CN) i kwas cyjanowodorowy to dwie zupełnie różne substancje chemiczne, podobnie jak czysty sód (Na+) - jedna z najbardziej trujących substancji znanych człowiekowi - oraz chlorek sodu (NaCl), czyli sól kuchenna, są dwoma zupełnie różnymi substancjami.
        Skoro tak jest, to skąd wzięła się informacja, że letril zawiera "wolny" związek cyjanowodoru? Głosiła tak Agencja ds. Żywności i Leków (FDA).
        Pamiętam, że pod koniec lat 60. bądź na początku 70. wpadł mi w ręce komunikat prasowy wydany przez FDA. Napisano w nim, iż istnieją propagatorzy substancji zwanej "letrilem" (wtedy jeszcze nic o nim nie wiedziałem), którzy twierdzą, że w obecności nowotworu tworzy ona cyjanowodór. Dalej komunikat podawał, że gdyby była to prawda, oznaczałoby to, iż odkryto wreszcie środek działający wyłącznie na nowotwór: a zatem środek bardzo potrzebny chorym na raka. Tyle że następnie komunikat obwieszczał, iż FDA przeprowadziła staranne badania owego "letrilu" i uznała, że nie zawiera cyjanowodoru, ani też że nie uwalnia cyjanowodoru w komórkach nowotworowych. Dlatego - głosił komunikat - letril jest bezużyteczny.
         Kiedy jakiś czas po publikacji wspomnianego komunikatu potwierdzono jednak, że letril uwalnia cyjanowodór w komórkach raka, to w jaki sposób, zdaniem czytelnika, zareagowała FDA? Czy przyznała się do pomyłki? Czy przyznała, że jej testy i badania zostały wykonane niepoprawnie? Skądże! FDA stwierdziła, że letril zawiera kwas cyjanowodorowy i w związku z tym jest trujący.
         Oto mamy taką sytuację: agencja amerykańskiego rządu federalnego najpierw stwierdza, że letril nie działa, ponieważ nie uwalnia kwasu pruskiego w komórkach raka. Natomiast gdy udowodniono, że jednak uwalnia, twierdzi, iż jest to związek toksyczny. Wezwana do przedstawienia przed Sądem Federalnym dowodów na toksyczność letrilu FDA przyznała, że takich dowodów nie posiada.
         Witamina Bl7 w przypadku niektórych odmian raka ma ograniczone działanie, niemniej jest wyjątkowo skuteczna w walce z najczęstszymi odmianami nowotworów, np. raka płuc, piersi, prostaty, okrężnicy i chłoniakami. Amerykański Krajowy Instytut Onkologii (National Cancer Institute) w szeroko nagłośnionych eksperymentach z 1981 roku usiłował - zresztą bezskutecznie - wykazać, że letril jest nieskuteczny oraz toksyczny (patrz: Świat bez raka, G. Edward Griffin, Oficyna Wydawnicza 3.49) Dziś letril jest pierwszym środkiem walki w arsenale alternatywnego leczenia raka. Dr Contreras oznajmia: "Odkryliśmy, że letril skutecznie zwalcza nowotwory złośliwe u ludzi. Co więcej, jest on także najskuteczniejszym środkiem profilaktycznym - zapobiega powstawaniu raka i jego remisjom. Ponieważ nie jest toksyczny, można go bez ograniczeń używać w profilaktyce. Z kolei operacje, chemio i radioterapię można stosować jedynie przez czas ograniczony, zaś po tych zabiegach pacjenta nadal nic nie chroni przed nowotworem".
         Niniejsza publikacja pokaże przykładowo jak można poprowadzić terapię metaboliczną w zaciszu własnego domu.

 

Najczęściej stawiane pytania

 

1. Co to jest letril (witamina B17, amigdalina)?
2. Gdzie można kupić witaminę B17 ?
3. Dlaczego handel amigdalina / B17 jest "nielegalny" w USA? Czy można ją legalnie kupić w Polsce?
4. Jaka jest zalecana dzienna dawka profilaktyczna B17?
5. Czym różni się zażywanie B17 w 100 mg tabletkach od pestek moreli stosowane w profilaktyce? Które z nich jest lepsze? Czy powinno się zażywać jedno i drugie jednocześnie?
6. Mam zdiagnozowanego raka. Czy witamina B17 jest skuteczna w każdym przypadku raka?
7. Mam zdiagnozowanego raka. Jaka jest zalecana dawka dzienna B17? Co powinienem przyjmować dodatkowo i jak długo?
8. Czy jest konieczne jednoczesne spożywanie pestek moreli i przyjmowanie witaminy B17 w trakcie kuracji metabolicznej?
9. Czy dostępne są nasiona bez łupin? Czy należy zjadać całą pestkę, czy też należy ją rozłupać i zjadać samo nasionko?
10. Co powinienem przyjmować wraz z witaminą B17?
11. Kto może podawać mi witaminę B17 w formie zastrzyków?
12. Czy zastrzyki z witaminy B17 są niebezpieczne? Mam wykształcenie medyczne i chciałbym je zastosować u bliskiej osoby.
13. Czy mogę brać witaminę B17 wraz z leczeniem naświetlaniami bądź chemioterapią, lub jeśli mam wyznaczony termin operacji chirurgicznej?
14. Jestem po naświetlaniach, chemioterapii i zabiegu chirurgicznym. Czy witamina B17 może mi jeszcze pomóc?

15. Po jakim czasie są widoczne efekty? Ile czasu zajmie zlikwidowanie i usunięcie komórek raka z mego ciała?
16. Przeżyłem raka. Jaka jest zalecana dawka zabezpieczająca przed nawrotami?
17. Jaka jest szansa powodzenia terapii w przypadku mojego typu raka?
18. Dlaczego onkolodzy nie używają powszechnie witaminy B17?
19. Jeśli rak jest wynikiem zaburzonej i niewłaściwej przemiany metabolicznej, jaki wpływ ma na niego zanieczyszczenie środowiska?
20. Czy witamina B17 może zapobiegać niszczącym efektom nadmiernego napromieniowania pochodzenia środowiskowego lub medycznego?
21. Jeśli mamy jeść nasiona (moreli), to dlaczego nie zostaliśmy przez naturę wyposażeni w dostatecznie mocne zęby do rozgryzania łupin pestek?
22. Czy przyjmowanie leków na inne schorzenia (cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, wrzody żołądka, wysokie ciśnienie) może przeszkadzać w kuracji witaminą B17?
23. Jak przechowywać nasiona po rozłupaniu pestki?
24. Czy istnieją udokumentowane przypadki nieskuteczności witaminy B17? Póki co, słyszę jedynie o cudownych uzdrowieniach. Czy są przypadki, w których witamina B17 nie wystarcza?
25. Jeśli witamina B17 zabija komórki raka przy pomocy cyjanku, to czy nie będzie niszczyć również zdrowych komórek? 

...i odpowiedzi:

 

1. Co to jest letril (witamina B17, amigdalina)?
Letril, powszechnie znany jako witamina B17 lub amigdalina, jest naturalnym czynnikiem chemioterapeutycznym występującym w ponad 1200 gatunkach roślin, a w szczególności w pestkach popularnych owoców, takich jak morele, brzoskwinie, śliwki i jabłka. Jest to dwuglukozyd z rodnikiem cyjanowym,który jest wysoce bioprzenikliwy. Znaczy to, że łatwo przenika przez błonę komórki i łatwo osiąga wewnątrz niej wysokie stężenie. Komórki raka, bez względu na jego rodzaj, znane są jako trofoblasty. (Patrz: rozdz. 5 w Świat bez raka, G. Edward Griffin, Oficyna Wydawnicza 3.49, 2007) Te komórki zawierają dużą ilość enzymu zwanego betaglukozydazą, nazywanego też in. enzymem odblokowującym. W reakcji z betaglukozydazą letril rozpada się na dwie cząsteczki glukozy, jedną cząsteczkę benzaldehydu oraz cząsteczka kwasu cyjanowodorowego (in. pruskiego - HCN). W organizmie tylko komórki raka - i tylko one - zawierają enzym betaglukozydazy w takim dużym stężeniu przy jednoczesnym braku enzymu blokującego - rodanazy. Największe znaczenie dla działania letrilu ma tu fakt, że kwas cyjanowodorowy musi zostać utworzony. Jego cząsteczka nie jest podczepiona do cząsteczki letrilu i uwalniana - wytwarza go dopiero betaglukozydazą; podkreślmy - tylko betaglukozydazą jest w stanie wytworzyć kwas cyjanowodorowy z letrilu, w związku z tym cyjanowodór wydziela się w komórkach raka. Jeżeli w organizmie nie ma komórek nowotworowych, takie zjawisko nie występuje. Ponadto komórki zdrowe zawierają enzym zwany rodanazą, który "neutralizuje" amigdalinę (letril, B17). Letril zostaje zredukowany do glukozy, która jest paliwem dla zdrowych komórek. Rodanaza nie występuje w komórkach rakowych. A skoro jej tam brak, to w komórkach raka z letrilu tworzony jest cyjanek oraz aldehyd benzoesowy co prowadzi do ich śmierci.

         A dodatkowo dzięki rodanazie zachodzi wyeliminowanie rodnika cyjanowego w zdrowych komórkach organizmów ssaków - przy udziale związków zawierających siarkę wolny rodnik cyjankowy zmieniany jest w tiocyjanian, substancję całkowicie nieszkodliwą, usuwaną wraz z moczem.

2. Gdzie można kupić witaminę B17 ?
        B17 (amigdalina, letril) tak jak i inne produkty wspomagające kurację metaboliczną, o których mowa w tej broszurze, są oferowane w wielu sklepach internetowych. Mieszkańcy USA mają trudności z zakupem witaminy B17, ze względu na ograniczenia celne i zakazy wprowadzone przez FDA.

 

3. Dlaczego handel amigdalina (B17)jest "nielegalny" w USA? Czy można ją legalnie kupić w Polsce?

          Nie ma ogólnokrajowego przepisu federalnego, który zakazuje Ietrilu. Nie występuje on również na żadnej z oficjalnych list środków zakazanych w USA. W Kalifornii obowiązują przepisy, które zakazują używania Ietrilu do leczenia raka u ludzi, o ile chodzi o raka określanego jako "nową narośl (guz) zajmujący miejsce w organizmie", lub jako neoplazm (nowotwór). W kilku stanach używanie Ietrilu jest "nielegalne" w sposób dość niebezpośredni - władze tych stanów umożliwiły wszelkim komisjom ds. raka ograniczanie dostępu do wszelkich środków leczniczych, również takich, których działania nie udowodniono. FDA wykorzystuje swoje przepisy - które nie są prawami federalnymi - by zakazywać handlu międzystanowego i sprzedaży Ietrilu, twierdząc iż jest on "nieatestowanym nowym lekiem" lub "fałszywym środkiem spożywczym bądź dodatkiem do żywności". Sęk w tym, że letril nie jest żadną z tych substancji. Nie jest zabronione posiadanie Ietrilu przez osoby prywatne i używanie go we własnym zakresie. Tak naprawdę to "nielegalność" Ietrilu nie jest podparta żadnym prawem federalnym, a jedynie zakazem FDA, przepisami stanowymi Kalifornii oraz naciskami, które stanowe rady lekarzy sądowych wywierają na lekarzach - rady te bowiem przyznają i odbierają licencje lekarskie. W praktyce traktowanie witaminy B17 (Ietrilu) jako substancji nielegalnej jest w takim samym stopniu bezsensowne, co np. proponowanie delegalizacji witaminy C lub niacyny (kwasu nikotynowego). W samej Kalifornii, pomimo obowiązujących tam przepisów stanowych, sąd kilkakrotnie przyznawał lekarzom prawo do wykorzystywania witaminy B17 w leczeniu chorych terapiami metabolicznymi, o ile nie twierdzili oni, iż w ten sposób leczą raka!
           Amerykański urząd celny od ponad 10 lat pozwala na wywożenie amigdaliny przez granicę z Meksykiem bez jakichkolwiek zezwoleń. Amigdalina jest ekstraktem z pestek moreli, co czyni ją po prostu dodatkiem do żywności. FDA natomiast dobrze wie, że zarządzenia i przepisy są dość przejrzyste, więc do zwalczania amigdaliny wykorzystuje typowe taktyki biurokratyczne - czyli zmianę definicji. Według zaleceń FDA KAŻDA substancja używana do leczenia chorób może być uznawana za lek! W myśl tej absurdalnej interpretacji lekiem może być nawet zwykła woda - przecież leczy się nią odwodnienie! FDA nazywa "nowym lekiem" każdą rzecz, jeżeli istnieją choćby najmniejsze sugestie co do jej dawkowania.
          W Polsce witamina B 17 nie jest zakazana, lecz wiedza o niej zarówno wśród lekarzy, jak i farmaceutów jest, delikatnie mówiąc, niewielka. Żadne stosowane procedury lecznicze nie przewidują jej stosowania i jeśli lekarz zaordynuje letril jako lek na konkretne schorzenie, robi to na własną odpowiedzialność. Z kolei może zalecić konkretny sposób odżywiania, w którym uwzględnione są naturalne suplementy żywnościowe, w tym również amigdalina.
          Każdy w Polsce może sobie zamówić i sprowadzić amigdalinę . Występuje ona również w postaci ekstraktu z pestek i jest naturalnym suplementem żywnościowym.

 

4. Jaka jest zalecana profilaktyczna dzienna dawka B17?
        

         Nie ustalono, co prawda, minimalnej dawki dziennej chroniącej przed rakiem, lecz można ją określić, biorąc pod uwagę dwie poniższe sugestie:
         Po pierwsze, według samego dr. Krebsa, owoce zawierające B17 należy spożywać w całości, także z nasionami. Nasion nie powinno się jeść więcej, aniżeli zjadłoby się ich wraz z owocem, to znaczy, że jeżeli jemy trzy jabłka dziennie, to wystarczy nam ilość nasion w trzech jabłkach. Nie powinno się zjadać ich więcej.
         Po drugie, uważa się, iż przed rakiem chroni znakomicie 1 nasiono moreli lub brzoskwini na 5 kg masy ciała, aczkolwiek dokładna dawka dzienna zależy od nawyków żywieniowych i przemiany materii każdego człowieka. Osoba ważąca ok. 85 kilogramów może zjeść 17 nasion moreli lub brzoskwini dziennie, by otrzymać bezpieczną i odpowiednią dawkę Bl7. Natomiast w przypadku Bl7 dawkowanej w postaci tabletek 100 mg, wystarczą 2-3 tabletki.
Na koniec, dwie uwagi:
- nigdy nie powinno się przesadzać z ilością spożywanych pestek; zjedzenie zbyt wielkiej ich ilości może wywołać nieprzyjemne skutki uboczne;
- należy zjadać rozsądne ilości pestek (nie więcej niż 30-35 dziennie).

 

5. Czym różni się stosowane w profilaktyce spożywanie B17 w tabletkach od nasion moreli? Co jest lepsze? Czy powinno się zażywać jedno i drugie jednocześnie?
Dr Krebs zawsze uważał, że w przypadku zapobiegania rakowi witamina B17 w formie naturalnej (np. pestek moreli) jest lepsza od oczyszczonej. Tak przecież jest z innymi rodzajami żywności: witamina C w postaci naturalnej (w grejpfrutach czy pomarańczach) jest lepsza od tabletek. Cała różnica polega na tym, że tabletki są wygodniejsze. Pestki mają gorzkawy smak i niektórzy ludzie wolą tabletki. Jednakże większość ludzi przyjmuje B17 w obu postaciach. Jest to bezpieczne, bowiem zauważmy, że wielu chorych na raka przyjmuje do 4x więcej nasion niż zaleca się osobom zdrowym i do 50x więcej B17 w postaci oczyszczonej (np. w tabletkach). Nie trzeba brać B17 w obu postaciach na raz, lecz można tak robić i nadal zachowywać rozsądny poziom dawek.

 

6. Mam zdiagnozowanego raka. Czy witamina B17 jest skuteczna w każdym przypadku raka?
       

           Dr Krebs twierdził, że tak. Komórki raka mają specyficzną charakterystykę (patrz: Świat bez raka, G. Edward Griffin) i zawierają w znacznej ilości enzym zwany betaglukozydazą, zwany także enzymem odblokowującym. Kiedy cząsteczka letrilu w obecności wody wchodzi w kontakt z tym enzymem zostaje ona rozłożona na dwie cząsteczki glukozy, jedną benzaldehydu i jedną kwasu pruskiego (HCN). Największe znaczenie dla działania letrilu ma tu fakt, że kwas cyjanowodorowy musi zostać utworzony. Jego cząsteczka nie jest podczepiona do cząsteczki letrilu i uwalniana - dopiero betaglukozydazą uruchamia mechanizm jej tworzenia. Podkreślmy - tylko betaglukozydazą jest w stanie wytworzyć kwas cyjanowodorowy z letrilu, a że występuje ona tylko w komórce raka bez obecności enzymu blokującego (rodanazy), to cyjanowodór i benzaldehyd wydzielane są jedynie w tych komórkach.

7. Mam zdiagnozowanego raka. Jaka jest zalecana dawka dzienna B17? Co powinienem przyjmować dodatkowo i jak długo?
      

 

Podane w tym punkcie dawkowanie jest tylko przykładowe i orientacyjne. Nie wolno na własną rękę ustalać dawkowania. W celu uzyskania pomocy prosze skorzystać z zakładki kontakt.

...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin