NLP - Czy NLP może coś zmienić.doc

(29 KB) Pobierz
W tym dziale będziesz znajdować dla siebie różne, fajne zabawki jak np

W tym dziale będziesz znajdować dla siebie różne, fajne zabawki jak np.:

Czy NLP może coś zmienić
w Twoim życiu?



To, jak POSTRZEGAMY otaczający świat, jest elementem stanowiącym o naszych:

·         INTENCJACH - Czego oczekujemy od siebie, i...?
z których wynikają

·         mniej lub bardziej uświadomione SPOSOBY DZIAŁANIA - Co robimy by "TO" osiągnąć?
z których następnie wynikają

·         EFEKTY - Co rzeczywiście uzyskujemy?


Osiągnięte rezultaty poddajemy ocenie (czyt. ponownie postrzegamy) i obieg się zamyka.

Każdy z wymienionych elementów zwrotnie na siebie oddziaływuje. Czy zdarzają Ci się sytuacje, kiedy to planujesz zakup np.: konkretnej marki samochodu (INTENCJA) a tu nagle ilość pojazdów tego typu na ulicach gwałtownie zaczyna rosnąć (POSTRZEGANIE). Dziwny zbieg okoliczności, nieprawdaż?

Oczywiście za tym wszystkim stoją nasze emocje, wartości, przekonania, filtry, strategie, itp. ciekawostki, którymi zajmuje się NLP. Jednak o tym, innym razem...

Jedno jest pewne, mamy możliwości zmiany naszych INTENCJI, SPOSÓBÓW POSTRZEGANIA I DZIAŁANIA a co za tym idzie, również osiąganych EFEKTÓW.

Pytanie brzmi:
Czy nie masz wrażenia, że pokazany wyżej obieg przypomina czasem tzw. BŁĘDNE KOŁO?
Czy jesteś w pełni zadowolona(y) z uzyskiwanych rezultatów?
Proponuję krótki teścik postrzegania i nie tylko.

Być może żadna z odpowiedzi nie będzie pasować do Ciebie w 100% - i dobrze, nie o to chodzi. Nie zastanawiaj się zbyt długo, po prostu zaznacz, te z poniższych sformułowań, które bardziej do Ciebie pasują.

1 Jestem osobą, która potrafi nawiązać kontakt z każdym i w każdej sytuacji.
2 Często chciał(a)bym nawiązać lub podtrzymać rozmowę, odezwać się w większym gronie, ale duszą towarzystwa to z pewnością nie jestem.

1 Jeśli nie godzę się na jakieś rozwiązanie czy sposób działania potrafię to wyrazić w sposób grzeczny, stanowczy i jednocześnie wywołujący pożądany skutek.
2 Drażni mnie zachowanie wielu ludzi względem mojej osoby. Powiedział(a)bym co tak naprawdę myślę, ale... Później trochę żałuję, że tego nie zrobiła(e)m.

1 Jeśli wiem, że mam rację, potrafię przekonać prawie każdego by zrobił dokładnie to, co będzie dobre dla obu stron.
2 Często bierze mnie złość lub zniechęcenie, za każdym razem, kiedy tłumaczę - przecież "po polsku" i wyraźnie - moim dzieciom (żonie/mężowi, pracownikom, klientom) a oni nie rozumieją, nie pamiętają lub po prostu nie chcą zrobić tego, co im powiedziała(e)m. Chyba są...

1 Większość sytuacji konfliktowych potrafię zamienić w konstruktywne rozwiązania. Agresja jest mi zupełnie obca.
2 Konflikty to niestety moja codzienność. Oczywiście w większości winne jest moje otoczenie. Często po fakcie uświadamiam sobie, że gra nie warta była świeczki.

1 Dokładnie wiem, czego chcę od życia. Potrafię szczegółowo zaplanować, a następnie dostosowując najróżniejsze sposoby działania dopiąć swego.
2 Niby wiem, co powinnam(nienem), choć bywają chwile, że nie jestem tego pewna(pewien). To, czego chcę nie ma większego znaczenia, bo przecież muszę najpierw... a potem nie mam już czasu, pieniędzy siły i ochoty.

1 Rzeczywistość jest raczej przyjazna. Mam wpływ na to, co dzieje się w moim życiu.
2 Rzeczywistość jest raczej złośliwa, wcale mi nie pomaga.

1 Codziennie wstaję z energią i entuzjazmem. W ciągu dnia skutecznie realizuję kolejne punkty mojego planu, wieczorem kładę się ciesząc się zarówno wynikami jak i wnioskami z nauczek.
2 Co z tego, że sobie zaplanuję. W ciągu dnia mam tyle innych, niecierpiących zwłoki spraw, że....

1 Im ważniejsza lub trudniejsza sprawa tym z większą energią się za nią zabieram i działam póki nie zakończę.
2 Muszę przyznać, że często mam coś ważnego do zrobienia, jednak wcześniej wolę posprzątać, przeczytać korespondencję, obejrzeć film,... Zanim się za "to" zabiorę wykonuję wiele równie pilnych, co niekoniecznie najważniejszych czynności, a później... później po prostu nie starcza mi czasu.

1 Stres to jedynie mobilizująca dawka adrenaliny. Lubię to.
2 Stres to ściśnięty żołądek, suchość w gardle, spocone dłonie, pustka w głowie. Niestety występuje u mnie zbyt często.

1 Podejmowanie nawet odpowiedzialnych decyzji przychodzi mi stosunkowo łatwo i szybko. Kiedy zdarzy mi się popełnić pomyłkę, szybko wyciągam z niej konstruktywną naukę, dziękuję sobie za nią i przechodzę do następnego punktu programu.
2 Często męczę się z myślami dotyczącymi mojego zachowania, jakiejś sprzeczki czy "trudnej" decyzji. Czasem rozpamiętuję to przez wiele godzi a nawet dni, tracąc radość, spokój, i uniemożliwiając sobie sprawne funkcjonowanie. Mimo, że sprawa może być błaha lub już nieaktualna, nieprzyjemne emocje wciąż powracają.

Im więcej odpowiedzi nr 2 dotyczy Twojej osoby, tym szybciej skorzystaj z kontaktu do nas.>>>

Jeśli Twoje wyniki to same jedynki, dzwoń tym bardziej. Może potrafisz rewelacyjnie oszukiwać samą(ego) siebie? A może jesteś prawdziwym geniuszem? Wówczas warto wymodelować ten sposób działania, by inni również mogli osiągnąć podobny stopień doskonałości.

Tak, czy inaczej z pewnością chcielibyśmy Cię poznać.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin