Konspekt zajęć.doc

(149 KB) Pobierz
Konspekt zajęć

Konspekt zajęć

Zajęcia przeprowadzone w Poradnia Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wada Słuchu

 

Ola 7 lat

Czas trwania: 45min

 

Temat: Czytamy o Oli i Kasi

 

Cel ogólny:

Dziecko Ćwiczy czytanie ze zrozumieniem

 

Cele szczegółowe:

·         Potrafi przeczytać tekst

·         Potrafi rozwiązywać zadania testowe (pytania zamknięte)

·         Potrafi wrócić pamięcią do czytanego tekstu

·         Doskonali umiejętność czytania ze zrozumieniem

 

Forma:

Indywidualna

 

Metody:

·         Słowna: objaśnienia i instrukcje

·         Czynna: praca z tekstem

 

Środki dydaktyczne:

·         Kartki, ołówek, tekst, testy, pomoce (karty „czarny Piotruś” ,obrazek do rysowania)

 

Przebieg zajęć

·         Powitanie

·         Wprowadzenie do tematu opis tego, co będziemy robić

·         Gra w pamięć z pomocą kart

·         Czytanie tekstu

·         Czytanie i odpowiedzi na pytania testowe

·         Uzupełnianie zdań brakującym wyrazem

·         Rysowanie obrazka po zaznaczonych kropkach

·         Pożegnanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konspekt zajęć

Zajęcia przeprowadzone w Poradnia Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wada Słuchu

 

Karolina 6 lat

Czas trwania: 90 min

 

Temat: Czytanie  i zadania z związane z tekstem

 

Cel ogólny:

              Dziecko utrwala umiejętność pracy z tekstem

 

Cele szczegółowe:

·         Potrafi przeczytać tekst

·         Doskonali umiejętność czytania ze zrozumieniem

·         Potrafi odpowiedzieć na pytania do tekstu

·         Potrafi odróżnić części mowy

·         Potrafi wybrać właściwą formę zdania

·         Potrafi podać odpowiedź na zagadkę dot. pospolitych zwierząt

 

Forma:

Indywidualna

 

Metody:

·         Słowna: objaśnienia i instrukcje

·         Czynna: praca z tekstem

 

Środki dydaktyczne:

·         Kartki, ołówek, tekst, pomoce(karty „czarny Piotruś”, karty z zagadkami)

 

Przebieg zajęć

·         Powitanie

·         Wprowadzenie do tematu opis tego, co będziemy robić

·         Gra w pamięć z pomocą kart

·         Czytanie tekstu

·         Rozwiązanie testu, do tekstu

·         Porządkowanie wybranych części mowy

·         Uzupełnianie zdań właściwą formą wyrazów

·         Rozwiązywanie zagadek

·         Pożegnanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konspekt zajęć

Zajęcia przeprowadzone w Poradnia Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wada Słuchu

 

Szymon 11 lat

Czas trwania: 90 min

 

Temat:

              „Wiem co czytam”

 

Cel ogólny:

              Dziecko rozwija umiejętność czytani

 

Cele szczegółowe:

·         Doskonali umiejętność czytania

·         Potrafi odpowiedzieć na pytania do tekstu

·         Rozumie przeczytany tekst

·         Potrafi odróżnić części mowy

 

Forma:

Indywidualna

 

Metody:

·         Słowna: objaśnienia i instrukcje

·         Czynna: Praca z tekstem

 

Środki dydaktyczne:

·         Kartki, ołówek, tekst, testy, pomoce (etykietki z częściami mowy)

 

Przebieg zajęć

·         Powitanie

·         Wprowadzenie do tematu opis tego, co będziemy robić

·         Czytanie tekstu

·         Odpowiedzi na pytania do tekstu

·         Dopasowywanie zakończenia zdania, aby tworzyło logiczną całość

·         Podział grupy wyrazów na części mowy

·         Pożegnanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konspekt zajęć

Zajęcia przeprowadzone w Poradnia Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wada Słuchu

 

Paulina 9 lat

Czas trwania: 45min

 

Temat:

Rozwijanie zdań

 

Cel ogólny:

      Dziecko doskonali umiejętność tworzenia spójnych zdań

 

Cele szczegółowe:

·         Doskonali umiejętność czytania

·         Potrafi odpowiedzieć na pytania do tekstu

·         Rozumie przeczytany tekst

·         Potrafi ułożyć zdanie proste z rozsypani

·         Potrafi rozwinąć zdanie proste dodając etykietki

 

 

Forma:

Indywidualna

 

Metody:

·         Słowna: objaśnienia i instrukcje

·         Czynna: Praca z tekstem

 

Środki dydaktyczne:

·         Kartki, ołówek, tekst, testy, pomoce (etykietki ze zdaniami wyrazami)

 

Przebieg zajęć

·         Powitanie

·         Wprowadzenie do tematu opis tego, co będziemy robić

·         Czytanie tekstu

·         Odpowiedzi na pytania do tekstu

·         Dopasowywanie zakończenia zdania, aby tworzyło logiczną całość

·         Układanie zdań prostych z rozsypani

·         Układanie zdań złożonych z rozsypanki

·         Pożegnanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konspekt zajęć

Zajęcia przeprowadzone w Poradnia Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wada Słuchu

 

Emil 5 lat

Czas trwania: 45min

 

Temat:

Rozwój przez zabawę

 

Cel ogólny:

Dziecko rozwija pamięć i koncentrację poprzez odpowiednie zabawy

 

Cele szczegółowe:

·         Potrafi skategoryzować obrazki na grupy podobne

·         Rozpoznaje podstawowe kolory

·         Liczy na przedmiotach do 10

·         Potrafi policzyć przedmioty na obrazkach

 

Forma:

Indywidualna

 

Metody:

·         Słowna: objaśnienia i instrukcje

·         Czynna: praca z obrazkami i patyczkami

 

Środki dydaktyczne:

·         Kartki, ołówek, pomoce(obrazki do kategoryzacji, patyczki do liczenia)

 

Przebieg zajęć

·         Powitanie

·         Wprowadzenie do tematu opis tego, co będziemy robić

·         Rozkładamy na stoliku obrazki

·         Dziecko wybiera jeden i dopasowuje do niego inne podobne pod jakimś względem

·         Opisywanie kolorów danych przedmiotów

·         Liczenie patyczków

·         Dzielenie patyczków na kolory i liczenie powstałych grup

·         Pożegnanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konspekt zajęć

Zajęcia przeprowadzone w Poradnia Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wada Słuchu

 

Michał 5 lat

Czas trwania: 45min

 

Temat:

Trening czytania

 

Cel ogólny:

Czytanie prostych dwusylabowych wyrazów

 

 

Cele szczegółowe:

·         Dziecko potrafi skategoryzować przedmioty

·         Dziecko potrafi ułożyć wyraz dwu-sylabowy zgodnie ze wzorem

·         Potrafi przeczytać wyraz cztero literowy

 

Forma:

Indywidualna

 

Metody:

·         Słowna: objaśnienia i instrukcje

·         Czynna: czytanie etykietek i układanie obrazków

 

Środki dydaktyczne:

·         ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin