KONSPEKT LEKCJI
TEMAT: LA - bieg po prostej, atakowanie linii mety.
Cele lekcji: Uczeń - zna prawidłową technikę biegu
- umie prawidłowo dokonywać pomiaru czasu stoperem.
- uczestniczy w kształtowaniu sprawności motorycznej z akcentem na siłę
NN i szybkości
- współdziała w zespole i bierze odpowiedzialność za jego pracę.
Klasa:
Miejsce zajęć: korytarz szkolny
Pomoce: stopery, piłki lekarskie
Prowadzący:
TOK LEKCJI
TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ
UWAGI
część organizacyjna
rozgrzewka
- zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć
- podanie tematu lekcji i zadań głównych, zachęta do ćw.
- zab. „kto szybciej”, pierwszy szereg na sygnał wybiega , drugi stara się go dogonić – zmiana
- przeskoki przez przeszkodę np.: opony
- przejście na czworakach, a następnie wyskok w górę
- bieg slalomem między uczniami, i ustawienie się w szeregu (odległość między ćw. ok. 2m)
- trucht z podbijaniem pięt w kierunku pośladków, RR z tyłu splecione
- postawa rozkroczna, przenoszenie ciężaru ciała z NP na NL
- ćw. skocznościowe,
- rozgrzanie stawów
ustawienie w dwuszeregu na boisku szkolnym
ustawienie jw.
wyskok na sygnał prowadzącego
po zakończeniu biegu i ustawieniu ćwiczącego, wybiega następny
ustawienie w szeregu
ćw. wykonywane samodzielnie przez uczniów
realizacja zadań lekcji
(biegi, skoki, rzuty)
- z rozbiegu odbicie jednonóż w powietrzu, nożyce w płaszczyźnie strzałkowej
- bieg skokami z nogi na nogę
- marsz w półprzysiadzie
- bieg z wyrównaniem
- start z opadu z pozycji zwartej
- bieg z utrzymaniem maksymalnej szybkości ze stopniowym przejściem do truchtu
- skiping A, B, C
- wieloskoki szybkościowe
- zab. – „szybciej przez most” - współzawodnictwo
- biegi z lotnego startu na czas – odcinki 30 – 40m z atakowaniem mety
- rzuty piłką lekarską w przód – kto dalej
ustawienie w szeregu na boisku, po cztery osoby
ćw. dobierają się parami
współzawodnictwo zespołów
bieg po bieżni
zachować bezpieczeństwo
uspokojenie organizmu, korekcja postawy
czynności organizacyjno - wychowawcze
- w dwójkach stojąc tyłem do siebie podciąganie na plecy
- marsz uspokajający dookoła boiska
- sprzątanie przyrządów i przyborów
- podsumowanie lek., wyróżnienie najlepiej ćw., zapoznanie z wynikami sprawdzianu
- pożegnanie
wdech nosem, wydech ustami
uczniowie porządkują stanowiska ćw.
ustawienie jak na początku lek.
kasperpl