KONSPEKT LEKCJI
TEMAT: Doskonalenie podań i chwytów w piłce ręcznej
PROWADZĄCY: Gabriela Niezgoda
MIEJSCE LEKCJI: sala gimnastyczna
PRZYBORY/ PRZYRZĄDY: Piłki do ręcznej
CZAS: 45 min.
KLASA:....................................................................
LICZBA ĆWICZĄCYCH:............... LICZBA NIE ĆWICZ:.......................
CELE GŁÓWNE LEKCJI: Kształtowanie koordynacji ruchowej, szybkości, zwinności
Tok lekcji
Zadania szczegółowe lekcji
Czas
Uwagi
I CZĘŚĆ WSTĘPNA
Moment org –porządkowy
Zabawa ożywiająca
Zabawa z mocowaniem
II CZĘŚĆ GŁÓWNA
Kształtowanie sprawności, doskonalenie umiejetności
Gra
III CZĘŚĆ KOŃCOWA
Ćw oddechowe
Ćw. stretchingowe
Moment porządkowy
1. Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności, podanie zadań lekcji.
2. Ćwiczący biegają po boisku, a na omówione sygnały wykonują zadania: 1 gwizdek – wskakują na drabinki, na dwa – ustawienie w szeregu na linii, na trzy – podpór tyłem, klaśnięcie – zatrzymanie w bezruchu.
3. Ćwiczacy stykaja się plecami. Jeden drugiego stara się wypchnać poza linię boiska.
4.
* w dwójkach podania i chwyty piłki znad głowy
* j.w. podanie jednorącz i chwyt oburącz (p/l reka)
* podanie w parach pilki sposobem półgórnym w marszu, w biegu,
* indywidualne kozłowanie piłki w miejscu (p/l ręka)
* kozłowanie piłki p/l ręką w marszu ze współćwiczacym odczytujac pokazanych przez niego palców. Nastepnie zmiana ról
„Gra na utrzymanie piłki” zespół posiadajacy piłkę wymienia między sobą podania bez kozłowania
Marsz po kole, unisienie rak- wdech, pouszczenie rąk- wydech
5.. Stretching:
1) Napięcie - leżąc na plecach, unieść T aby stworzył z podłogą kąt ok. 30˚. Wytrzymać w tej pozycji ok. 20’’
2) Rozluźnienie
3) Rozciąganie – w staniu, wygięcie do tyłu, oparcie o ścianę, wytrzymać
6.Zbiórka, podsumowanie lekcji, sportowe pożegnanie.
3’
2’
25’-28’
(15”)
5’
(13”)
Dwuszereg
Zwrócenie uwagi na bezpieczenstwo
Prowadzący koordynuje zauwazalne błędy, zwaca uwagę na poprawność wykonywanych elementów tech.
Wytłumaczenie wychowankom celu ćw. stretchingowych
kasperpl