What's the matter tiger kl. III.docx

(19 KB) Pobierz

 

Scenariusz zajęć z j. angielskiego

 

OPRACOWANIE I REALIZACJA              : Kinga Jóźwiak, Aneta Popławska,

  Karolina Machowska

DATA                                                                                    : 20. 01. 2010 r.

MIEJSCE                                                                      : Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku

KLASA                                                                      : III C

OPIEKUN                                                                      : mgr A. Orłowska

CZAS TRWANIA                                                        : 45 min

TEMAT DNIA                                                        : What's the matter tiger?

 

CELE OPERACYJNE:

DYDAKTYCZNE

·         Uczeń buduje proste zdania przy użyciu konstrukcji „I have (I’ve) got” i „I have not (I haven’t) got”

·         Uczeń zna nazwy wybranych zwierząt w języku angielskim oraz potrafi je krótko opisać i rozróżnić

·         Uczeń śpiewa piosenkę

WYCHOWAWCZE

·         Uczeń zna i stosuje zasady obowiązujące podczas zajęć.

·         Uczeń współpracuje z nauczycielem w czasie zajęć.

METODY AKTYWNOŚCI(wg R. Więckowskiego):

INFORMACYJNE:

·         Wyjaśnienie werbalne

·         Wyjaśnienie ilustrowane

·         Opis z wykorzystaniem pomocy graficznych

HEURYSTYCZNE:

·         Elementy dyskusji

·         Elementy dialogu

FORMY AKTYWNOŚCI (wg R. Więckowskiego):

·         Aktywność indywidualna jednolita

·         Aktywność z całą klasą             

ŚRODKI DYDAKTYCZNE (wg R. Więckowskiego):

KONWENCJONALNE:

·         PodręcznikBugs World 3

·         Ćwiczenia „Bugs World 3”

·         Płyta CD, magnetofon

·         Ilustracje zwierząt

 

 

 

 

 

 

PRZBIEG:

I.              CZĘŚĆ WSTĘPNA

1.      Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności, przygotowania do zajęć oraz pracy domowej – ćw. 5, 6. s. 22).

II.              CZĘŚĆ GŁÓWNA

1.      Przypomnienie treści opowiadania z ćw. 4. s. 26.

2.      Wysłuchanego opowiadania i określanie prawidłowości lub fałszywości zdań na jego podstawie – ćw. 5. s. 26.             

3.      Przedstawienie dzieciom ilustracji krokodyla, żółwia i goryla (Załącznik 1). Uzupełnienie tabeli określającej co posiadają dane zwierzęta (ćw. 6. s. 26). Przypomnienie konstrukcji „I have (I’ve) got” i „I have not (I haven’t) got”. Uzupełnianie zdań z użyciem tej konstrukcji.

4.      Przeczytanie dzieciom treści piosenki (ćw. 7. s. 27). Opowiadanie nauczyciela czego ona dotyczy. Odtworzenie piosenki. Powtarzanie przez dzieci za nauczycielem kolejnych wersów piosenki oraz próba jej zaśpiewania ze wskazywaniem na rysunki zwierząt, o których mowa w piosence.

5.      Odgadywanie przez dzieci zagadek o zwierzętach (ćw. 8. s. 27): Umieszczenie na tablicy rysunków zwierząt.(Załącznik 2) Uszeregowanie rysunków z uwzględnieniem miejsca życia zwierząt (jungle, sea, grassland). Chętny uczeń opisuje jeden, wybrany przez nauczyciela rysunek po angielsku (używając prostych zdań i konstrukcji I have/ I haven’t got) reszcie klasy, której zadaniem jest odgadnięcie o jakim zwierzęciu mowa.

III.                CZĘŚĆ KOŃCOWA

1.      Podsumowanie zajęć.

2.      Zadanie i wyjaśnienie pracy domowejćw. 7. s. 23.

3.      Pożegnanie.

 

 

 

 

2

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin