1 wyprawka najtaniej.docx

(16 KB) Pobierz

Ile kosztuje

pierwsza

wyprawka?

 

Ile obecnie kosztuje pierwsza wyprawka dla noworodka? Jakie są sposoby na oszczędności podczas kompletowania wyprawki? Na czym warto oszczędzać a na czy nie? Z jakimizakupami można poczekać na później?

Co zrobić żeby było taniej?

Z pewnością, becikowe nie zrekompensuje Ci wydatków związanych z pojawieniem się dziecka na świecie, ale jeśli masz ciężką sytuację finansową, podpowiemy jak możesz je ograniczyć.

Po pierwsze ubranka dla dziecka. Nie kupuj najmniejszych dostępnych na rynku, dziecko może urodzić się większa, a nawet, jeśli tak się nie stanie i tam błyskawicznie z nich wyrośnie. Takiemu maluchów nie będzie przeszkadzało, że ma za długie nogawki śpioszków czy podwinięte rękawki. A Tobie łatwiej będzie go ubierać w luźniejsze ubranka.

Nie kupuj ich również bardzo dużo, jeśli po porodzie okaże się, że potrzebne jest więcej zawsze będziesz mogła dokupić. Podobnie z kosmetykami, nie kupuj na zapas, bo dopiero "na żywo", okaże się, czego lubisz używać, i co jest najlepsze dla Twojego malucha.

8 

sposobów na tańszą wyprawkę:

1.               Rzeczy używane - dużą część wyprawki możesz kupić używaną. W przypadku rzeczy dobrej jakości, używanych przez jedno dziecko, bardzo często są one "jak nowe". Dziecko w tym wieku nie niszczy jeszcze przedmiotów, a z ubranek bardzo szybko wyrasta.

2.               W większych sklepach z akcesoriami dla dzieci, przy zakupie większej ilości produktów, możesz dostać spore zniżki lub kartę stałego klienta.

3.               Szukaj promocji. Warto uwzględnić sezonowe wyprzedaże, z reguły organizowane w styczniu i lipcu.

4.               Internet - aukcje i sklepy, internetowe - możesz tam kupić zarówno rzeczy nowe jak i używane. Często w niższej cenie, ale każdorazowo warto ją porównać z innym sklepami. Wygodnie jest skorzystać z internetowej porównywarki cen. Zwróć również uwagę na koszt przesyłki. Dużym plusem jest to, że w trakcie tych zakupów nie musisz wychodzić z domu, minusem, że nie możesz dotknąć i dokładnie obejrzeć produktu.

5.               Hurtownie z artykułami dla dzieci.

6.               Komisy - znacznie taniej, czasami nawet do 30%, większość rzeczy używana, choć trafiają się także nowe, niefortunne prezenty lub rzeczy, z których dziecko wyrosło zanim zdążyło z nich skorzystać.

7.               Ciucholandy - kupisz tam ubranka dla dziecka, często bardzo dobrej jakości i w świetnym stanie, szukaj takich, w których nie czuć środka do dezynfekcji. Tak jak i nowe, te ubranka też musisz dokładnie wyprać i wyprasować przed założeniem dziecku pierwszy raz.

8.               Możesz również popytać wśród swoich znajomych, możliwe, że ktoś ma do oddania używane rzeczy, lub do sprzedania w niskiej cenie.

Na czym lepiej nie oszczędzać?

Nawet, jeśli znajdujesz się w ciężkiej sytuacji finansowej, są rzeczy, na których lepiej nie oszczędzać nadmiernie. Oto lista takich przedmiotów:

Oto lista 

5 

takich przedmiotów:

1.               Foteliki samochodowe - bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróży samochodem, jest wyjątkowo istotną sprawą. Fotelik, który postanowisz kupić, musi posiadać odpowiednie atesty.

2.               Pozostałe sprzęty dla dziecka, takie jak: leżaczki, nosidła, w późniejszym czasie foteliki do karmienia czy huśtawka także muszą posiadać atesty.

3.               Zabawki - kolejna kategoria, która powinna posiadać atest. Zarówno sprzęty jak i zabawki bez atestu, mogą mieć wadliwą konstrukcję, zawierać szkodliwe substancje, np. toksyczne farby, istnieje również możliwość, że będą niebezpieczne dla Twojego dziecka. Mogą np. zawierać małe elementy, które dziecko może połknąć.

4.               Buty - zdrowe i wygodne buty są bardzo ważne. Szczególnie w okresie, kiedy maluch uczy się chodzić. Dlatego nie warto kupować, tanich, źle wyprofilowanych bucików. Także używane są nieodpowiednie, gdyż każdy but dopasowuje się do nogi właściciela, dlatego ważne jest, aby Twoje dziecko miało nowe buty.

5.               Jedzenie - to oczywiste. Dlatego nie należy spieszyć się, aby dziecko jadło wszystko to samo, co reszta rośliny. Przewód pokarmowy dziecka jest jeszcze nie całkowicie wykształcony i dużo wrażliwszy niż osoby dorosłej.

Zwróć także uwagę, że często w przypadku kupowania rzeczy wyjątkowo tanich oszczędność jest jedynie pozorna. Często takie rzeczy są gorszej jakości, mniej trwałe, ciężej je później sprzedać.

Co może poczekać?

1.               Laktator - wielu mamom zbędny lub potrzebny przez krótki okres czasu. W dzisiejszych czasach można kupić w każdej chwili.

2.               Akcesoria do karmienia - butelki, smoczki, szczotki, sterylizator - jeżeli zamierzasz karmić piersią, te akcesoria prawdopodobnie nie przydadzą Ci się w najbliższym czasie.

3.               Podgrzewacz - jeśli karmisz piersią i nie odciągasz mleka na zapas, przez następne kilka miesięcy podgrzewacz okaże się zbędny.

4.               Leżaczek - na razie najbardziej zdrowo dla dziecka, aby leżało na twardym, płaskim materacu. Leżaczek przyda się za dwa miesiące, gdy dziecko zacznie interesować się światem i nieco podrośnie.

5.               Huśtawka - jak wyżej. Dodatkowo, prawdą jest, że wiele dzieci je lubi, ale nie wszystkie.

6.               Chusta lub nosidło.

7.               Zabawki.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin