KONSPEKT ZAJĘC PLASTYCZNYCH.doc

(22 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘC PLASTYCZNYCH

KONSPEKT ZAJĘC PLASTYCZNYCH

 

 

 

 

Temat:             Sztuka wyrażania emocji

Czas trwania: 45min

Cele ogólne:   - integracja grupy

   - kształtowanie sprawności manualnych

Cele operacyjne: - zdobywanie umiejętności rozumienia i nazywania własnych uczuć                                                                   

-         poznanie sposobów wyrażania emocji

-         uświadomienie znaczenia kontroli w ekspresji uczuć

-         kształtowanie umiejętności interpersonalnych, komunikowania się, rozwijania pozytywnych kontaktów

Formy pracy: - zbiorowa jednolita

    - praca w grupie

Pomoce:       -   kartki papieru

-         pastele

-         pisaki

Przebieg zajęć: 1. Przedstawienie tematu dzisiejszych zajęć: Sztuka wyrażania  emocji.

 

                             Dzieci samodzielnie, własnymi słowami próbują wyjaśnić, co rozumieją pod pojęciem „emocja”. Następnie jedna z osób czyta głośno słownikowa definicję przygotowaną wcześniej przez nauczyciela. Następnie porównanie samodzielnych wypowiedzi z definicja słownikowa.

 

                      

                            2. Panowanie nad emocjami.

 

                            Wszyscy rozmawiają o tym, czy wszystkie emocje należy okazywać, czy są takie, nad którymi trzeba starać się zapanować. Uczniowie podają przykłady sytuacji, w których należy powściągnąć emocje.

 

                           3. Praca plastyczna.

 

                            Uczniowie podzieleni na cztery grupy, każdej przydzielony sposób malowania określonej emocji. Następnie interpretowane są poszczególne emocje przez pozostałe grupy. 

 

                           4. Podsumowanie.

 

                           Grupa ocenia zajęcia, mówi o swoich odczuciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alicja Tylek

Karolina Łężniak

Angelika Średniawa

Łukasz Wójcik

Zgłoś jeśli naruszono regulamin