Objazdówka.docx

(13 KB) Pobierz

Czekolada

Potrzebne rekwizyty:

*czekolada;), czapka, szalik, rękawiczki, kostka do gry, nóż i widelec, wykałaczki

Wszyscy uczestnicy siedzą w kręgu, osoba, która rozpoczyna grę rzuca kostką, jeżeli wyrzuci "6" wchodzi do środka kręgu, gdzie leży czekolada, ubiera czapkę, szalik i rękawiczki, bierze do rąk sztućce, otwiera czekoladę i próbuje odkroić jedną kostkę (+ "nabija ja na wykałaczkę-wersja ekstremalna;)). Na wszystko dana osoba ma tyle czasu, aż kolejna osoba w kręgu nie wyrzuci "6", wtedy zamienia się miejscem ze środkową osobą Każdy w jednej kolejce rzuca tylko jeden raz kostką. Zabawa trwa tak długo, aż czekolada zostanie zjedzona:)

Rodzinka

Na kartkach piszesz nazwiska rodzin, ich ilość zależy od ilości uczestników. Może to być np.: tata Kot, mama Kot, dziadek Kot, babcia Kot, dziecko Kot; tata Kowalski, mama Kowalska, dziadek Kowalski, babcia Kowalska, dziecko Kowalskie itd.Zabawa polega na wylosowaniu jednej karteczki i odnalezieniu swojej rodziny, gdy rodzina jest w komplecie należy położyć się na ziemi w kolejności: dziadek, babcia, tata, mama, dziecko, tworząc piramidkę

Kotek

Zabawa znowu na planie koła, Wytypowana osoba wchodzi do środka z zasłoniętymi oczami. Porusza się po wnętrzu kręgu, najlepiej i najbezpieczniej jest to robić na kolanach:), podchodząc do przypadkowej osoby, dotykając ją łapą (przypominam, że osoba ta wciela się w kotka) miałczy do niej, osoba dotknięta ma za zadanie odmiałknąć. Gdy to zrobi kotek musi zgadnąć czyi był to głos, jeżeli mu się to uda zamienia się z tą osobą miejscami, jeżeli nie, osobą która została błędnie rozpoznana klaszcze w dłonie dwa razy, dając w ten sposób znać, że kotek się pomylił. Kot może prosić o powtórzenie miałczenia, bądź może przejść do następnej osoby.

Nazwij sześć

Rekwizyty: mały przedmiot

Uczestnicy siedzą w kręgu. Jedna osoba - "Ono" siedzi w środku z zamkniętymi oczami. Uczestnicy podają sobie w koło drobny przedmiot, dopóki "Ono" nie powie: STOP. Osoba, u której w tym momencie znajduje i się przedmiot, dostaje miano "Ono-2" i dowolną literę, np. P. Przedmiot zaczyna znowu krążyć tak szybko, jak to jest możliwe, a "Ono-2" musi w czasie, dopóki nie wróci do niego, wymienić 6 rzeczy, które zaczynają' się na literę P (mogą to być też np. imiona). Jeśli mu się to nie uda, wchodzi do środka i zajmuje miejsce "Ono". Jeśli zdąży, zabawę kontynuuje osoba, która jest w środku.

Układanie historyjki

   Osoby ustawiają się w kolejności. Pierwsza z nich mówi dowolny wyraz, następna powtarza to co do tej pory zostało ułożone i dodaje swój wyraz itd. Osoba która nie potrafi powtórzyć historyjki odpada.

 

Bazar - zbudowany po 1875 roku. Jednen z najbardziej okazałych obiektów zabytkowych. Znajduje się w centrum uzdrowiska, od niego rozpoczyna się deptak. Jest to dwupiętrowy obiekt w rzucie poziomym zbliżony do litery H z czworoboczną wierzą zegarową. Zegar wybija kwadranse, a pełne godziny wydzwania kurantami. Kiedyś stanowił luksusowy hotel dla gości iwonickich, obecnie mieszczą w nim sklepy i mieszkania pracowników uzdrowiska.

Stary Pałac - budynek zbudowany w 1838 roku na potrzeby hrabiostwa Załuskich, jako ich pałac letni. Znajduje się w centrum Iwonicza, przy deptaku i parku zdrojowym. Dawniej pełnił funkcje mieszkalne i recepcyjne. Dwukondygnacyjny w układzie palladiańskim, z czterokolumnowym portykiem w fasadzie frontowej, ustawionym na wysokości pierwszego piętra na grubych filarach, połączonych u góry arkadami. W fasadzie tylnej na wysokości pierwszego piętra głęboka loggia wsparta również na filarach.

Stare Łazienki - pierwszy murowany budynek uzdrowiskowy zbudowany w 1838 roku. Zlokalizowany w centrum uzdrowiska, przy deptaku. Od połódnia znajduje się Plac Karola i Józefa od północy Plac Dietla. Długi piętrowy obiekt z trzema piętrowymi ryzaliami. Ma trzy wejścia. Między 1984 a 1987 przeprowadzony został w nim generalny remont. Posiada 38 miejsc w 16 pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w TV-SAT i telefon. Do dyspozycji pacjentów przeznaczone są pokój dzienny i świetlica. Na parterze znajdują się przychodnie uzdrowiskowe, w których przyjmują najlepsi profesorowie z polskich klinik, i laboratorium diagnostyczne.

Dom Zdrojowy - zbudowany około 1860 roku jako hotel z restauracją i salonami rozrywkowymi dla zamożnych gości przybywających do "zdrojów". Wzniesiony do celów uzdrowiskowych. Posiadał salę balową obszerną jadalnię, pokój bilardowy, czytelnie. W 1887 dobudowana została długa weranda w stylu mauretańskim wsparta na siedmiu słupach. Jest to dwukondygnacyjny budynek o rzucie poziomym, zbliżonym do litery F.

Obecnie znajduje się w nim kino, które po usunięciu foteli zamienia się w salę baletową, oraz luksusowa restauracja w której można urządzać dancingi i wesela.

Biały Orzeł - wzniesiony w 1912 roku przez cieślów z pobliskiej Klimkówki. Zbudowany w stylu szwajcarskim z licznymi balkonikami, zdobionymi misternie w drewnie balustradkami z nadwieszanymi łukami i kratownicami. Jest jednym z największych, a zarazem najpiękniejszym z drewnianych obiektów zabytkowych w Iwoniczu. Między 1989 a 1992 rokiem przeszedł generalny remont, który dostosował go do wciąż rosnących wymagań stawianych przez gości. Posiada pełny węzeł sanitarny, pokoje mają TV-sat i telefony. Znajduje się w nim miejsce dla 126 gości.

Kościół parafialny pw. św. Iwo i Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych – wzniesiony w 1895, z fundacji rodziny Załuskich, wg projektu architekta austriackiego Favorgera, w konstrukcji szkieletowej, typowej dla realizacji zachodnioeuropejskich. Wyjątkowy charakter nadaje wnętrzu odsłonięta, dekoracyjnie ukształtowana więźba dachowa. Świątynia stanowi wyjątkowy przykład drewnianego kościoła zdrojowego o cechach neogotyckich na terenie województwa podkarpackiego.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin