Koniec Świata w 2012 Nic z tego.txt

(6 KB) Pobierz
21.12.2012. Brzmi gronie? Bo włanie ta data to dla wielu koniec wiata. Jak się skończy? Teorii jest dużo, a każda coraz bardziej przerażajšca. Naukowcy NASA wzięli pod lupę mniemany "dzień zagłady" i oficjalnie stwierdzili: tego dnia żadnych wybuchów i spadajšcych meteorów nie będzie. Oprócz tego, że będzie to dzień przesilenia zimowego, nic interesujšcego się nie wydarzy.

Co jest takiego niezwykłego w 21 grudnia przyszłego roku? Mnóstwo ludzi sšdzi, że to koniec kalendarza Majów.

Na wieć o pogłoskach na temat zagłady Ziemi, astronom i dyrektor biura NASA zajmujšcego się obiektami blisko Ziemi, Don Yeomans, stwierdził: - pijcie spokojnie 21 grudnia przyszłego roku. Nic złego się nie wydarzy.

W 2012 końca wiata nie będzie. le zinterpretowalimy kalendarz Majów - 02-12-2011
W 2012 końca wiata nie będzie. le zinterpretowalimy kalendarz Majów

Koniec wiata wcale nie jest blisko. Przynajmniej według eksperta, który na nowo oczytał pismo Majów, zawierajšce datę 2012. Naukowiec twierdzi, że oznacza ona przejcie do nowej ery, a nie koniec ludzkoci, jak dotšd spekulowali niektórzy badacze. czytaj dalej ť
Majowie wcale nie przewidzieli końca wiata

Starożytny kalendarz Majów, podobnie jak współczesny kalendarz Gregoriański, miał 365 dni. Ponadto co roku, starożytni Majowie mierzyli czas w dłuższych okresach, używajšc tzw. Długiej Rachuby polegajšcej na podaniu liczby dni, jakie upłynęły od pewnej daty poczštkowej, jak i tzw. Krótkiej Rachuby. Podobnie my mierzymy dekady czy wieki.

- Krótka Rachuba liczyła 52 "nasze" lata, a Długa Rachuba 5,125 lat. I włanie 21 grudnia dobiega końca Długa Rachuba  mówi Yeomans.  Oczywicie nowy rok kalendarzowy liczony jest od 22 grudnia. To jakby powiedzieć, że nasz kalendarz kończy się 31 grudnia, i że to koniec czasu, koniec dni. Majowie nigdy nie przewidywali końca wiata na ten czas  dodaje.

Chociaż sš tacy, którzy wierzš, że 21 grudnia 2012 roku przyniesie nowy wiek owiecenia i wiele, wiele strachu przed niechybnš katastrofš.

- "Googlowałem" katastrofy na 2012 i wiecie ile mam trafień? 35 milionów. Wiele osób obawia się zagłady  podsumowuje Yeomans.

Czego niektórzy z nas bojš się najbardziej? Poniżej naukowcy z NASA wymieniajš teorię końca wiata, które sš uważane za najpopularniejsze i skutecznie je obalajš.

mierć z Planety X

Wielu ludziom sen spędza z powiek również ruch Słońca, które przecina Drogę Mlecznš, czyli równik Galaktyki dwa razy w roku, w tym 21 grudnia. Jest to tzw. przesilenie zimowe.

Strach wywołuje również planeta nazwana "Nibiru" lub "Planeta X". To hipotetyczne ciało niebieskie znane z mezopotamskiej mitologii, które obiega Słońce po bardzo nietypowej orbicie, od czasu do czasu przechodzšc w pobliżu Ziemi. Na 2012 rok wyznaczone zostało kolejne przejcie Nibiru przez nasz Układ Słoneczny.

Yeomans zauważył, że znany miłonik UFO, Nancy Leider, zapowiedziała katastrofę spowodowanš przez  Nibiru już na 2003 rok. Potem tylko zmieniała swoje prognozy, aż do 2012 roku.

- Nie ma żadnych dowodów na to, że Nibiru istnieje  mówi Yeomans. Sugestie, jakoby miała się ukrywać za Słońcem sš bezpodstawne, ponieważ nie może chować się za nim przez cały czas.

Zwolennicy teorii o istnieniu Planety X utrzymujš, że już dawno dowody na jej istnienie pozyskało wielu uznanych astronomów oraz NASA, ale sš zaangażowani w spisek majšcy na celu ukrycie prawdy jej istnienia i okłamywanie wiatowej opinii publicznej.

Największy wybuch na Słońcu od lat? Czekamy na zorze polarne - 05-11-2011
Największy wybuch na Słońcu od lat? Czekamy na zorze polarne

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu widokiem zorzy polarnej cieszyli się mieszkańcy południa Stanów Zjednoczonych, w cišgu następnych 14 dni zobaczyć jš może reszta wiata. Za jej pojawienie odpowiadać będzie największa od lat plama na Słońcu. czytaj dalej ť
Burze słoneczne

Burze słoneczne, czyli potężne eksplozje w atmosferze Słońca na Ziemi sš obserwowane, jako wyrzuty materii z powierzchni gwiazdy (tzw. koronalne wyrzuty masy). Maksimum aktywnoci Słońca następuje co 11 lat. Czšstki promieniowania kosmicznego mogš powodować nagłe i intensywne zaburzenia pola magnetycznego Ziemi czy też uszkadzać satelity, ale to nic, co by powodowało trwałe uszkodzenia  przekonuje Yeomans.

Istniejš zapisy o "super-burzy" słonecznej, która uderzyła w Ziemię w 1859 roku. Była to największa notowana burza magnetyczna. Spowodowała wówczas niewielkie uszkodzenia (oddziaływania pola z liniami telegraficznymi w Ameryce i Europie indukowało napięcie elektryczne powodujšce porażenia telegrafistów i pożary. Zorze polarne można było obserwować w szerokociach, na których położone sš Hawaje czy w Meksyk).

Dzisiaj istniejš obawy, że tym razem burza tych rozmiarów wywołałaby znacznie więcej szkód, ponieważ nasz wiat jest znacznie bardziej uzależniony od elektroniki.

- Nie ma dowodów na to, że burza wybuchnie 21 grudnia przyszłego roku  mówi Yeomans. - Nie da się z takim wyprzedzeniem przewidzieć aktywnoci słonecznej. A nawet jeli nastšpiłby silny "sztorm słoneczny", to i tak prawdopodobnie nie przyniesie on apokalipsy, której niektórzy się obawiajš - dodaje.

Taniec biegunów

Ziemia ma dwa rodzaje biegunów: geograficzne, które wyznaczajš o obrotu planety oraz magnetyczne zwišzane z polem magnetycznym globu i sprawiajšce, że strzałka kompasu zawsze wyznacza północ.

Niektórzy obawiajš się, że jeden lub oba bieguny odwrócš się w 2012. Jednak geograficzne bieguny nie mogš odwrócić się, ponieważ to Księżyc stabilizuje naszš planetę. Bieguny magnetyczne mogš ulec zmianie, ale na przestrzeni 500 tysięcy lat. Nie ma dowodów na to, że odwrócenie nastšpi 21 grudnia.

- Nawet jeli się odwróci, to ta sytuacja nie spowodowuje żadnych większych, rzeczywistych problemów, poza koniecznociš "zmiany naszych kompasów" z północy na południe  komentuje Yeomans.

Stek bzdur?

Często rzeczywiste dane sš mylone z "naukowymi mieciami" opartych na niepotwierdzonych argumentach i rozpowszechnianych w Internecie czy w telewizji.

- Prawdziwi naukowcy majš problem z odcięciem się od tego  mówi Yeomans.  Naprawdę musimy robić lepszš robotę, aby przybliżać ludziom naukę  stwierdza.
Zgłoś jeśli naruszono regulamin