opis.txt

(2 KB) Pobierz
Wybór broni
Cykl: O Czasu
2021 rok. Nieudany eksperyment naukowy przerzuca międzynarodowš eskadrę okrętów osiemdziesišt lat wstecz. Niezamierzona podróż w czasie przenosi flagowy USS Hillary Clinton i pozostałe jednostki do roku 1942, w sam rodek amerykańskiej floty zmierzajšcej pod Midway.
Jednak nie tylko alianci korzystajš z pomocy sojuszników z przyszłoci.
Przechwycony okręt umożliwia admirałowi Yamamoto użycie nowoczesnej broni, ale przede wszystkim  dzięki informacjom o póniejszym przebiegu wojny  całkowitš zmianę strategii. Mimo poczštkowej przewagi technologicznej alianci stajš wobec wyzwań, których rozwišzania nie znajdš w podręcznikach historii z przyszłoci. Murzyni, geje i kobiety w US Navy to nie mniejszy szok niż ponowny sojusz Hitlera ze Stalinem. Druga wojna wiatowa rozpoczyna się na nowo...
Powieć Birminghama to mistrzowska mieszanka pełnych rozmachu scen batalistycznych oraz błyskotliwie i z humorem pokazanych kulturowych różnic pomiędzy ludmi i społeczeństwami z 1942 i 2021 roku.
Pierwszy tom trylogii SF O Czasu, alternatywnej historii drugiej wojny wiatowej!
=============================================================
Birmingham John - Wybór celów 
 Drugi tom rewelacyjnej alternatywnej historii II wojny wiatowej
To całkiem nowa wojna... i zwycięzcy też mogš być całkiem inni.

Rok 1942. Mocarstwa rzucajš się do budowy broni jutra. Większoć okrętów z przyszłoci trafiła do aliantów, ale fragmenty bezcennej technologii i kilkoro zdrajców umożliwiajš państwom Osi walkę o panowanie nad wiatem. Admirał Yamamoto szykuje inwazję na Hawaje, zabójcy czyhajš na Churchilla, Wehrmacht zbiera siły nad kanałem La Manche, a Stalin czeka na swojš szansę. Czarne charaktery też już wiedzš, gdzie popełniły błędy...
Admirał Kolhammer zarzšdza w Kalifornii koloniš z XXI wieku. Ale oprócz militarnej rewolucji przybysze zmieniajš też społeczeństwo. Ich ksišżki i filmy trafiajš do sprzedaży, Ronald Reagan promuje swój obraz z 1951 roku, a Marylin i Elvisa szukajš agenci podpisujšcy kontrakty z przyszłymi gwiazdami show-biznesu.

Drugi tom trylogii SF O Czasu - połšczenia brutalnej militarnej akcji z bogatym społeczno-psychologicznym tłem starcia kultur. Tom pierwszy - "Wybór broni" - ukazał się w 2006 roku.

Ponowne piorunujšce uderzenie, gdy John Birmingham odpala drugš salwę w swym alternatywnym wiecie. Zachwyci niš wszystkich czytelników swego rewelacyjnego debiutu SF Wybór broni. 
Zgłoś jeśli naruszono regulamin