konspekt 13 nauka przewrotu w przód.doc

(43 KB) Pobierz
Martyna Szatan

GIMNASTYKA

Temat: nauka przewrotu w przód

Kl.

Czas: 45 min

Liczba ćw:

Cel poznawczy: poznanie nowego berka

Cel kształtujący: Kształtowanie kozłowania

Cel wychowawczy: Współpraca w grupach i z partnerem

Metoda: Poglądowa, analityczno-syntetyczna

Przybory: Piłki do mini koszykówki

.             

Tok lekcji

Nazwa i opis gry

Czas

Organizowanie rozkaznictwo

Uwagi metodyczne

I część wstępna:

Czynności organizacyjno- porządkowe

Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności, kontrola strojów, obuwia, podanie tematu lekcji.

 

3 min

xxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxx

 

           N

Po sprawdzeniu obecności i przygotowania do lekcji przypominam o zasadach bezpieczeństwa na lekcji.

Zabawa orientacyjno- porządkowa

„Labirynt”

Uczniowie ustawieni w

kolumnie czwórkowej

na odległość ramion,

podają sobie ręce

tworząc w ten sposób

korytarze. Tymi

korytarzami przebiega

wyznaczona para uczestników, z których jeden stara się pochwycić

drugiego. Parze tej wolno przebiegać tylko korytarzami. Na sygnał prowadzącego kolumna wykonuje zwrotu w lewo, w prawo, w tył. Zmieniający się

kierunek korytarzy utrudnia bieg i wymaga orientacji. Po schwytaniu

uciekającego nauczyciel wyznacza nową parę.

 

5 min

 

Dzieci ćwiczą umiejętności skupienia uwagi podczas zabawowych

czynności ruchowych oraz opanowanie określonych umiejętności, umówionych znaków i

sygnałów.

 

II część Ćwiczenia kształtujące:

 

1. ćw. Ramion

- wznos rr do góry

- opust rr w bok

- wznos rr do przodu

- p.w.

 

2. ćw. Nóg

-nożyce

 

3. ćw. tułowia ( I płaszczyzna)

- „kołyska” w leżeniu przodem

 

4. ćw. ramion i nóg

wyprost do stania z wymachem nn w przód i klaśnięciem pod poudziem

 

5. ćw. tułowia ( II płaszczyzna)

- Klęk na kolano NL, RP łukiem nad głową, boczne skłony T, zmiana N i R.

 

6. ćw. nóg

klęk obunóż podparty wymach ln i pn do tyłu

 

7. ćw. tułowia ( III płaszczyzna)

-Siad rozkroczny, skrętoskłony LR do PN i zmiana

 

8. ćw. tułowia o większym natężeniu

leżenie tyłem, rr w górze przejście do siadu równoważnego.

 

9. ćw. ramion

podpór leżeniem przodem, ugięcie rr- „pompki”

 

10. ćw. Tułowia

siad rozkroczny, rr w górze, skłon t w przód.

 

11. ćw. Równoważne

„ Skaczące króliczki”- dzieci łączą się w pary wykonują przysiad do siebie, podskakują w przysiadzie odpychając się dłońmi, starając się nawzajem wytrącić kolegę z równowagi

 

12. ćw. Nóg (podskoki)

- wznos nn do góry

- opust nn do dołu

- wznos  nn w bok

- opust nn w dół

4x

 

 

 

 

 

10x

 

 

 

 

5x

 

 

 

4x

 

 

 

3x

 

 

 

 

 

5x

 

 

 

5x

 

 

 

 

 

5x

 

 

 

 

10x

 

 

 

4x

 

 

 

 

 

3x

 

 

 

 

 

 

 

2x

 

 

 

 

Ćwiczenia wykonywane są poprawnie nie na wyścigi, ale na dokładność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Kołyska – RR obejmują zgięte NN, plecy „okrągłe”

-Uczniowie próbują wykonać przewrót w przód z pomocą nauczyciela

-Uczniowie próbują sami wykonać przewrót w przód na równi pochyłej z woreczkiem pod brodą – woreczek nie może wypaść

-Uczniowie próbują wykonać przewrót w przód na materacu bez pomocy nauczyciela

-UU przechodzą po odwróconej ławeczce

-UU próbują przejść na drugą stronę ławeczki z zamkniętymi oczami

-UU wchodzą na drabinki i próbują jak najdłużej utrzymać się Ne nich bez użycia nóg

 

 

 

Część końcowa: rozluźnienie, zbiórka, podsumowanie zajęć, zebranie sprzętu, pożegnanie

Marsz dookoła sali: na 1 wysokie podniesienie rąk z głębokim oddechem na 2 głęboki wydech z opuszczeniem rąk.

2 min

 

Po podsumowaniu zajęć wyznaczam dzieci do zebrania sprzętu, żegnam się.

 

1

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin