Konspekt
1.
Przedmiot: Metodyka informatyki. Klasa: 3 gimnazjum
Temat: Prezentacja multimedialna z zakresu przyrody.
Temat prezentacji uczniów: Grzyby naszych lasów.
Konspekt wykonał:
Balcerzak Piotr gr 2
2.
Cel poznawczy: Zapoznanie uczniów z praktycznymi aspektami wykonywania prezentacji w programie Power Point.
Cel praktyczny: Wykonanie w pełni funkcjonalnej prezentacji w programie Power Point – wykorzystywanie i nauka praktycznych możliwości programu.
Cel wychowawczy: Praktyczne poznanie możliwości programu oraz ergonomika pracy na komputerze – wykorzystanie programu w celu ułatwienia sobie pracy oraz przy okazji nauka przyrody. *********
3.
Metody: Pokaz Multimedialny, opis.
Czas lekcji: 90 minut.
Formy pracy: Indywidualna.
4.
Część lekcji ogniwa
Czynności ucznia
Czynności nauczyciela
Środki i materiały dydaktyczne
Czas
Wstępna
Odpowiedzi na przykładowe pytania – przypomnienie o programie Power Point.
Przypomnienie poprzedniego tematu oraz pokaz naszej wzorcowej prezentacji.
Komputer, monitor/projektor i prezentacja w programie Power Point.
20 minut
Główna
Wykonanie prezentacji na temat: „Grzyby naszych lasów.” Zawierającej 15 slajdów z wykorzystaniem grafiki którą można znaleźć w internecie – oraz krótkie opisy do slajdów. Prezentacja z wykorzystaniem hiperłączy i zdjęć/grafiki.
Podanie czterech stron internetowych z których uczeń może pozyskać grafikę do prezentacji. Podanie tematu prezentacji i nadzór/pomoc nad właściwym wykonywaniem przez uczniów prezentacji na zajęciach- odpowiedzi na pytania oraz udzielanie wskazówek. Przypomnienie uczniom iż Power Point nie jest edytorem tekstu i prezentacja powinna zawierać zdjęcia i hiperłącza
Komputer, monitor i prezentacja w programie Power Point oraz internet.
50 minut
Końcowa
Pokaz prezentacji uczniów i jej opis oraz dyskusja na ten temat.
Dyskusja na temat prezentacji i jej ocena oraz podanie zadania domowego
Komputer, monitor/projektor, program Power Point na którym uczniowie prezentują swoją prace.
Praca domowa
Wykonać prezentacje na wybrany temat.
Ocena lekcji
Dobre aspekty:
<omówienie pozytywnych stron obejrzanych prezentacji.>
Złe aspekty:
<omówienie negatywnych elementów prezentacji>
Wnioski:
Strony pomocnicze które możemy podać uczniom:
zoldiar