Nauczanie przyjęcia piłki z powietrza na Udo..DOC

(79 KB) Pobierz
KONSPEKT LEKCJI: 29

 

 

DYSCYPLINA: PIŁKA NOŻNA

 

TEMAT: Nauczanie przyjęcia piłki w powietrzu udem.

 

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

 

Ilość uczestników: 20

 

Czas trwania zajęć: 45 min.

 

Przybory:  piłki

 

 

 

CELE GŁÓWNE LEKCJI :

 

 

1.Umiejętności: uczeń potrafi przyjąć piłkę w powietrzu udem.

 

2.Wiadomości : uczeń zna podstawowe przepisy gry w piłkę nożną.

 

3.Sprawność motoryczna. : zwinność, koordynacja.

 

4.Akcent wychowawczy: współpraca w grupie.

 

 


 

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno-metodyczne

1.Część organizacyjna

 

1.Zbiórka

2.Powitanie

3.Sprawdzenie liczby ćwiczących.

 

 

2 min.

- w dwuszeregu wzdłuż linii bocznej boiska

       - nie ćwiczący siadają na ławce

- kontrola obuwia i ubioru

 

2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji

1.Podanie tematu.

2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.

1 min.

 

3.Rozgrzewka, psychomotoryka i profilaktyka

1.       Berek parami”- Ćwiczący poruszają się w dwójkach trzymając się za RR prowadząc piłkę przy nogach. Dwie dwójki oznaczone szarfami mają za zadanie dotknąć pozostałych po czyn następuje zmiana berka.

2.       A i B rzucają sobie rękami dwie piłki równocześnie.

3.       A i B podają sobie 2 piłki równocześnie jedną rękami druga nogami..

4.       A i B podają sobie nogami 2 piłki równocześnie.

5.       Oboje podrzut piłki w górę i złapanie piłki partnera.

6.       Siad skrzyżny odbicie piłki od parkietu złapanie piłki partnera.

7.       Uderzenia piłki prostym podbiciem każdorazowo po jednym odbiciu od podłoża.

8.       Uderzenia piłki prostym podbiciem każdorazowo po jednym odbiciu od podłoża w miedzy czasie obrót o 360 st.

9.       A uderza piłkę w miejscu pomiędzy wew. częściami stopy B co kilka sec. Dorzuca mu piłkę na głowę.

10.   A wykonuje skiping na piłce B co kilka sekund dorzuca mu piłkę do uderzenia głową.

11.   A i B żonglują piłką na sygnał próbują wymienić sie piłkami bez ich upadku.

2 min.

 

 

1min

1min

1min

5x

5x

10x

10x

 

10x

 

10x

 

1min

-Ustawienie w rozsypce. Rozpoczęcie i zakończenie zabawy na sygnał prowadzącego.

- w parach każdy z piłką.

A<------5m------->B

4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

1.Pokaz i objaśnienie techniki przyjęcia piłki udem.

2.Wykonanie ruchu przyjęcia piłki udem piłki.

3.Uczniowie przyjmują piłkę udem po własnym dorzucie po czym dowolnie prowadząc piłkę zmieniają sie miejscami.

4.Przyjęcie piłki po dorzucie partnera po czym dowolne prowadzenie piłki okrążenie swojego partnera i powrót na swoje miejsce drugi partner w tym czasie żongluje piłką.

5.Przyjęcie piłki z dobiegu po dorzucie partnera ,wymiana podania okrążenie swojego partnera powrót na swoje miejsce.

6.Przyjęcie piłki prawym udem oddanie piłki do partnera dowolną częścią lewej stopy.

7.Przyjęcie piłki lewym udem oddanie piłki do partnera dowolną częścią lewej stopy.

8.Przyjęcie piłki prawym udem podbicie piłki lewym i podanie do partnera głową.

9.To samo drugą nogą.

10.Bezpośrednie podania udem po narzucie partnera raz lewe raz prawe udo.

11.Przyjęcie piłki udem po narzucie partnera i przeprowadzenie piłki dookoła partnera powrót na swoje miejsce.

12.Przyjęcie piłki udem po narzucie partnera wymiana podania z partnerem i powrót na swoje miejsce.

13.Stawienie po kole w pięć osób jedna osoba w środku osoby na obwodzie koła trzymają piłkę i rzucają środkowemu na udo ten wykorzystując wcześniej poznane ćwiczenia przyjmuję piłkę i oddaje z powrotem do partnera.

14.Gra uproszczona 5x5 na zmniejszonym terenie.

1min

1min

1min

 

2min

 

2min

 

2min

2min

1min

1min

2min

2min

 

2min

 

4min.

 

 

7min

 

 

-Ustawienie parami naprzeciwko siebie.

 

 

 

 

 

 

5.Uspokojenie organizmu

1.Ćwiczący siad skrzyżny kręcą piłkę na palcu lewej i prawej ręki.

2 min.

-Ustawienie w rozsypce,

6.Część organizacyjno-porządkowa

1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego.

2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy.

3.Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenie.

2 min.

- w szeregu na linii bocznej boiska

7.Nastawienie do aktywności ruchowej w czasie wolnym

1. Zachęcenie uczniów do samodzielnych ćwiczeń w czasie wolnym.

1 min.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin