biblioterapia Mrok i przyjaciele scenariusz.doc

(26 KB) Pobierz
Scenariusz zajęcia biblioterapeutycznego

Scenariusz plastycznego zajęcia biblioterapeutycznego

 

Temat:,, Mrok i jego przyjaciele”.

Prowadząca: Alina Knapczyk.

Liczba uczestników: 10 osób.

Czas trwania zajęcia: 60 minut.

Miejsce zajęcia: czytelnia w bibliotece szkolnej.

Cele: -dawanie wsparcia i wzmocnienia przez okazywanie przyjaźni,

          -uczenie się innego myślenia o ciemności, odkrywanie innego świata,

          -kreowanie pogodnego nastroju,

          -wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa.

Metody: słowne, czynne, oglądowe.

Formy: indywidualna, grupowa.

Środki dydaktyczne: kartki, sztalugi, węgiel drzewny, karty oceny nastroju, płyta CD z muzyką Vivaldiego „Cztery pory roku”.

 

Przebieg zajęcia:

I

·        Powitanie dzieci na kolejnym zajęciu biblioterapeutycznym.

·        Zabawa w kole „Iskierka” wprowadzająca miły nastrój.

 

II

·        Słuchanie fragmentu bajki M. Molickiej „Mrok i jego przyjaciele”.

·        Rozmowa z dziećmi o głównym bohaterze- chłopcu, który boi się ciemności i o jego przyjaciołach.

·        Rysowanie węglem na sztalugach najlepszego przyjaciela chłopca- cienia,  (podczas rysowania włączona muzyka Vivaldiego).

 

III

·        Nadanie imienia narysowanemu przyjacielowi, opowiadanie o nim.

·        Badanie samopoczucia dzieci kartą mierzenia nastroju.

·        Podziękowanie za udział w zajęciu i zaproszenie na następne.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin