PRZYGODA_KOTA_W_LESIE.doc

(29 KB) Pobierz
SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW

Bernadeta Zając

Przedszkole nr 5

Ustroń

KONSPEKT ZAJĘCIA

 

Temat zajęcia: Przygoda kota w lesie-historyjka obrazkowa, ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej.

TEMAT KOMPLEKSOWY: JESIEŃ W LESIE

 

DATA: 08.10.2007

 

CEL GŁÓWNY: Ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej.

 

CELE OPERACYJNE:                                                                                                                                                    Dziecko poznaje warunki życia zwierząt domowych i leśnych.                                        Poprawnie nazywa zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku.                                        Przestrzegania zasad bezpieczeństwa- nie oddalania się od grupy, od dorosły  -                   Powtarza wyrazy z jednoczesnym podziałem ich na sylaby i głoski.                                                      Rozpoznaje  swoje imię wśród inny.                                                                                          Porównuje, liczy,  używa określeń „><”

Wypowiada się na temat poznanej historyjki .                                                                       Ustala związki przyczynowo- skutkowe zawarte w historyjce.

  

METODY: Praktyczna

                   Podająca

                   Eksponująca       

PRZEBIEG ZAJĘCIA:                                                                                                                                               1 .Nauczycielka rozpoczyna zajęcie od zagadki rysunkowej.                                                           2.Dzieci rysują bohatera wierszyka: Małe kółeczko, duże koło

                                                               Uszko z prawej strony

                                                               Uszko z lewej strony

                                                               Trzy wąsiki z prawej strony

                                                               Trzy wąsiki z lewej strony

                                                               Ogonek zakręcony

                                                               I jest kot tyłem do nas odwrócony.

3.Powtarza zabawę jeszcze raz.                                                                                                                       4.Dzieci przeliczają głoski w wyrazie kot.

5.Nauczycielka zaprasza dzieci do wysłuchania opowiadania o kotku. Opowiadanie ilustruje historyjką obrazkową. Dzieci określają zachowanie kota i zwierząt spotkanych w lesie. 6.Wspólnie z nauczycielką podpisują obrazki zdaniami: To kot. To dom wiewiórki.

A to dom jeży. Przeliczają wyrazy w zdaniach.

7. Zaproszenie do zabawy ruchowej zgodnej z treścią piosenki „Kotek nosek myje”

8.Odszukanie koperty ze swoim imieniem. W środku znajdują się obrazki zwierząt i owadów. 9.Dzieci siadają w dużym kole, w środku koła znajdują się trzy obręcze z napisami: las, woda, łąka. N. tłumaczy dzieciom następną zagadkę w magiczne słówka. Rozpoczyna zabawę opowiadaniem o kotku, który wybiera się na spacer z Olą.

Kogo spotka i gdzie? Nauczycielka głoskuje wyrazy: lis, sarna itp. Dzieci kładą obrazki do odpowiednich obręczy.                                                                                                                     10.Po zabawie dzieci przeliczają mieszkańców lasu, łąki, wody porównują, używają określeń > <

11.Dzieci zapraszają rodziców do zabawy relaksacyjnej: Rzeczka

12. Rysowanie, wyklejanie i wycinają zwierząt w różnych środowiskach.                                        13. Układanie podpisów wg wzoru: woda, las, łąka.

14. Podsumowanie zajęcia, pochwały.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin